Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
SLOVENSKÁ HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Pokorili majstra

ŠKB Izoglobal Martin – ŠHBK Ružinov Bratislava 4:3 (1:0,3:2,0:1) – góly: Pobeha 2, Hrivnák a Silvester. Zostava Izoglobalu: T. Bohdaň – Fedor, Končiar, Zezula, Šalaga, Michnáč, Žulko, Hrivnák, Silvester, Pobeha, M. Hazucha, F. Žingor, Nauš, Wagner.

ŠKB Izoglobal Martin – ŠHBK Ružinov Bratislava 4:3 (1:0,3:2,0:1)
Zápas sa ešte ani poriadne nezačal a domáci mali výhodu presilovej hry, z ktorej však nevyťažili nič. Až v tej druhej otváral skóre kanonier Pobeha. Úvod druhej časti lepšie vyšiel hosťom. V početnej výhode so šťastím nielenže vyrovnali, ale o minútu už dokonca viedli. Izoglobal sa zlepenými gólmi nedal zaskočiť. Už o necelé dve minúty odpovedal opäť Pobehom, ktorý sa najlepšie zorientoval pred súperovou bránou. Domáci od tohto momentu prevzali iniciatívu a zaslúžene obrátili vývoj zápasu vo svoj prospech. Postaral sa o to Hrivnák, ktorý z priestoru medzi kruhmi dobre umiestnenou strelou prekonal súperovho brankára. O chvíľu zvyšoval Silvester. Úroveň tretej tretiny poznačilo množstvo vylúčení. Hra stratila tempo a spád. Dlho sa nič nedialo. Vzruch priniesla až 42. min., v ktorej hostia využili presilovku a znížili na rozdiel gólu. Vyrovnať sa im už ale nepodarilo.
ŠK Profis 32 Vrakuňa – Goldspart Martin 2:2 (0:1,0:0,2:1) – góly: I. Šavol a Themár. Zostava Goldspartu: Kokavec – I. Šavol, Ľ. Nátny, Rudinský, Podhorský, Stupák, Lazárik, Pavlík, Themár, M. Sumka, Vidlák, M. Nátny.
Gólový účet zápasu otvoril hosťujúci I. Šavol už v 2. min., keď zo strednej vzdialenosti prekonal súperovho brankára. Domáci i hostia mali v ďalšom priebehu viacero možností na skórovanie, ale brankári obidvoch družstiev miestami doslova čarovali. Korenia v podobe gólov sa diváci dočkali až v tretej tretine. Na jej začiatku Profis vyrovnal, keď zúžitkoval presilovú hru. Goldspart o minútu opäť viedol, peknú kombináciu celého útoku zakončil Themár. Posledné slovo však mali predsa len domáci. Po vyhranom vhadzovaní v obrannej tretine hostí, tvrdou strelou od modrej čiary vyrovnali.
HBC Andže Piešťany – Kométa Vrútky 5:3 (2:1,1:1,2:1) – góly: Štefan 2 a Chlebec. Zostava Kométy: M. Fáber – Ruttkay, Chlebec, J. Fáber, Kováč, Štefan, Vojtas, Kerdík, Lojdl, M. Pallo, L. Pallo, Pastorek.
Hostia vsadili na defenzívu, problémy im však robila nátlaková hra domácich. Kométa tradične nezachytila úvod stretnutia, rýchlo prehrávala dvojgólovým rozdielom. Vrútočania ale zápas nezabalili, strelili kontaktný gól a snažili sa vyrovnať. Domáci však v druhej tretine opäť zvýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov a zdalo sa byť rozhodnuté. No nebolo. Hostia ešte raz zdvihli hlavy. Do konca druhej tretiny sa po opäť strelecky presadili, na začiatku tretej dokonca vyrovnali. Z víťazstva sa ale predsa len tešili domáci. Kométa sa pustila do riskantného útočenia, za čo ju súper dvoma presnými zásahmi potrestal. Hostia už nenašli dostatok síl na vyrovnanie, Piešťany si dvojgólový náskok ustrážili.
Dohrávka 12. kola
HBK 87 Skalica – Goldspart Martin 6:3 (1:1,2:1,3:1) – góly: M. Sumka 2 a Olvecký. Zostava Goldspartu: Kokavec – I. Šavol, Ľ. Nátny, Urbánek, Podhorský, Chrenko, Lazárik, Pavlík, Olvecký, M. Sumka, Vidlák, M. Nátny.
V dôležitom stretnutí z pohľadu účasti v play-off ťahali hostia za kratší koniec, hoci počas celého duelu mali miestami až drvivú prevahu. Goldspart odohral na Záhorí nešťastný zápas. Nevyužil značné množstvo vyložených streleckých príležitostí, naopak domáci vyťažili z minima maximum. (kp)