Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
HÁDZANÁ – BARÁŽ O EXTRALIGU

Strelecké zlyhanie

Hlohovec – Martin 29:19 (12:9) – zostava a góly – v bránke: Mujgoš, Kamien – Bíro 9, Malík 4, Kuchárik 4, Štrbák 1, Novotný 1, Buvala, M. Karkuš, Saitz, Uherčík, Adamé, Šavol.

Aj v tomto zápase sa potvrdila výhoda domáceho prostredia. Martinčania nastúpili s predsavzatím prekvapiť extraligistu nielen dobrým výkonom, ale uchmatnúť mu body. V prvom polčase to svojou hrou aj potvrdzovali, držali s favoritom krok. Bola to zásluha brankára Mujgoša, ktorý chytil dve sedmičky. Na začiatku druhého polčasu zverenci trénera Milana Janíka stiahli náskok domácich na rozdiel dvoch gólov, ale potom sa im strelecky prestalo dariť a domáci dotiahli zápas do víťazného konca.
Milan Janík, tréner: - Keď sme v druhom polčase znížili náskok domácich na rozdiel dvoch gólov, zdalo sa, že sme ich dostali pod psychický tlak. Lenže potom sa začala naša séria nepremenených šancí. Navyše k tomu sa pridali aj tri vylúčenia našich hráčov (Adamé, Šavol a Kuchárik), ktoré prišli v krátkom slede po sebe. V týchto fázach zápasu si neudržal nervy na uzde ani domáci brankár, ktorý tiež videl červenú kartu, lenže naši strelci nedokázali využiť túto „výhodu„, naopak urobili z náhradného brankára hrdinu. Škoda, že sa v priebehu celého zápasu nenašiel v našom mužstve hráč, ktorý by sa dokázal výraznejšie strelecky presadiť proti vysunutej obrane Hlohovca. Z hry sme dali iba dvanásť gólov a to je málo na to, aby sme mohli pomýšľať na lepší výsledok, alebo dokonca na zisk bodov. Spokojný som bol iba s premieňaním sedemmetrových hodov. V tomto ukazovateli mal Bíro stopercentnú úspešnosť.
Najbližší zápas odohrajú Martinčania na domácej pôde. V piatok o 18.15 h hostia v športovej hale na Podháji Sečovce.(jk)

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!