Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Jasnovidky sa svojej smrti neboja a jej dátum poznajú

„Tak Nový ŽIVOT TURCA? Ani nie pred dvoma hodinami som ho držala v ruke a prišlo mi na um, že raz budem čítať o sebe. A vidíte, už ste aj tu,„ otvorila nám s týmito slovami dvere Emília Vrábová. Zvyčajne sa za podobnými vetami skrýva náhoda.

Lenže tu bolo cítiť niečo, čomu rozumejú iba veštice!
Jej očí sa ľudia boja
Pravdupovediac, pripravovali sme sa na podobu Teodory – dlhé vlasy, hlboký pohľad, zastretý hlas, ruky obťažkané prsteňmi, čierne nechty, veštiacu guľu a v pozadí éterickú hudbu, vôňu, dym. Namiesto toho sme vošli do sterilizovanej a príjemnej miestnosti, výzorom pripomínajúcej ordináciu. Bol to vlastne masérsky salón, ktorý Emília Vrábová prevádzkuje. Sklamanie sme preto nepociťovali. Žena v bielom plášti, s čiernymi krátkymi vlasmi a veselosťou v sebe, nám bola milšia. Len tie oči do vzhľadu bežnej ženy nepatrili. Zvláštne, modrosivé a nadmieru výrazné. „Ľudí, ktorí za mnou prichádzajú, zarážajú. Uhýbajú sa môjmu pohľadu a pri odchode mi hovoria, že mi radšej ani ruky nepodajú, čo sa tak boja,„ zasmiala sa. Dnes jej to môže byť jedno, za to ju predsa ako bosorku na hranici neupália.
Zvláštne oči i jasnovidectvo po nikom nezdedila. Dlho o tejto danosti ani netušila. Len keď sa jej pred pätnástimi rokmi narodil mladší syn, diali sa čudné veci. Pravidelne sa zobúdzala na ten istý sen, že niekto zvoní. Prišla k dverám a tam nikoho. Pri pôrode sa jej schopnosti preniesli aj na syna. Medzičasom sa vytratili. Bál sa ich, a to veštec nesmie. Keď raz ako malý sedel na zemi s hračkami, z ničoho nič povedal: „Mami, budeme mať návštevu, niekto ide.„ Emíliu Vrábovú jeho slová vydesili. Vyšla pred dvere, ale nikoho tam nenašla. Vydýchla si, a keď do hodiny prišla jej sestra, nič si neuvedomila. Lenže synove vety sa opakovali častejšie a vždy sa vyplnili. Boli predzvesťou návštevy Emíliinej sestry. Aj keď sa s ním hrávala a z únavy zaspala len na jedno očko, aby sledovala, či je všetko v poriadku, počula hlas: „Len pokojne spi!„ A tak spala a snívalo sa jej aj naďalej. Sny sa jej plnia, no nemôže ich vysloviť, lebo sa týkajú jej blízkych a nikto by jej neveril. Ba mohli by im aj ublížiť...
Za všetko môže rozchod kamarátky s manželom
Nič z toho si nevie dosiaľ vysvetliť. Len to, že sa s ňou niečo dialo a objavila v sebe silnú intuíciu. Vedela vycítiť budúcnosť a aj čosi iné. Jej prvým pokusným králikom pri veštení bol nový priateľ jej kamarátky, ktorého ku nej dotiahla. „Povedala mu, poď, kamarátka má nejakú čudnú schopnosť, precvičí sa na tebe. Nevedela som o ňom absolútne nič, ale na všetky otázky týkajúce sa jeho aj vzdialenej rodiny som mu správne odpovedala. Vtedy som si bola istá – nie je to náhoda. Utvrdila som sa v tom aj o niekoľko rokov neskôr, keď sa vzali a narodili sa im dcérka a po nej syn. Presne, ako som predpovedala.„ Ďalším mementom v Emíliinom živote bol rozchod jej inej kamarátky s manželom. Bola zúfalá, nevedela, ako ďalej a ťahala ju k veštici. Stalo sa to asi pred desiatimi rokmi a vtedy Emília videla vešticu na vlastné oči po prvýkrát. „Myslela som si, že sa jej stačí na vás pozrieť a všetko vám povie. Lenže ona veštila z kariet! To som ešte nevidela a chcela som to skúsiť aj ja.„
Známi jej z Maďarska priniesli cigánske karty na veštenie, prešla kurzami tarokových kariet a odvtedy už vie, ako to funguje. „Viete, aj naďalej je najdôležitejšia intuícia. Karty vám to iba uľahčujú, ukazujú smer. Mne sa nevybavuje, čo je na karte, ale pod ňou. Neplatí tu logika, rozum, ale pocity,„ prezradila Emília podstatu nazerania do budúcnosti, kvôli ktorému ju vyhľadávajú už pár rokov zvedavci z Martina, Ružomberka, Liptovského Mikuláša alebo Kežmarku. Dokonca častejšie ako pre masáže. Stále žije dosť ľudí, ktorí sa na „čertové obrázky„ spoliehajú. Najčastejšie klopú na dvere Emíliinho salónu vtedy, keď stoja pred vážnym rozhodnutím, keď sú zúfalí a hľadajú nádej, ubezpečenie. Sú to hlavne ženy, mladé dievčatá, ktoré majú ťažkosti vo vzťahoch. Do mužskej klientely patria mladší muži. Ak sa nepýtajú, ako im pôjdu obchody, trápia ich rôzne závislosti a Emília im okrem budúcnosti prezrádza aj dôvody nešťastia. „Verím, že žiaden človek nie je zlý iba tak. To zlo v ňom udržuje negativita okolo neho. Preto alkoholikom odporúčam, aby ušli z prostredia a prítomnosti ľudí, ktorí ich udržujú v neschopnosti prestať piť. Budúcnosť, ak nejde o smrť, sa dá zmeniť. Treba si iba dôverovať a robiť pre to niečo,„ vysvetlila veštica, ktorá na to, aby sa upokojili, niekedy nemusí vyťahovať ani karty. „Jedna z klientok prišla iba k dverám a už sa mala na odchode. Vraj, dobre, už som vás videla, to mi stačilo,„ zasmiala sa na svojej len nedávno objavenej danosti veštica.
Budúcnos je relatívny pojem
„Budúcnosť, tá je relatívna,„ zafilozofovala si trochu. Nie vždy ju však jasnovidka vidí jasne. „Svojmu klientovi síce poviem, že príde k veľkému majetku, ale kedy? Môže to byť o hodinu, zajtra, ale aj o niekoľko rokov. Veď budúcnosť je široký pojem. Veštba si ho však určite raz nájde.„ Radšej, ako tú vzdialenejšiu, predpovedá tú bližšiu. „Ak chce niekto z mojich klientov vedieť, čo ho čaká vo vzdialenej budúcnosti, zastavujem ich. Načo im to je? Nestačí, keď vedia, čo sa stane v blízkom čase? Radšej ich zoznamujem s ňou a zároveň nenápadne upozorňujem, čomu sa treba vyhnúť, aby mohli tú ďalekú zmeniť, ak sa dá.„
Zvedavosť pri veštení z kariet sa u všetkých stupňuje po každej zodpovedanej otázke. Na odpoveď si vyťahujú tri až sedem kariet, a tak sa im to zapáči, že z veštiarne nechcú odísť. Len by sa pýtali... Pretože k veštici vstupujú s obavou, že sa dozvedia niečo zlé, obmedzujú budúcnosť len na to pozitívne. Málokto je natoľko odvážny, že chce vedieť, ako a kedy zomrie. Toho dňa sa každý bojí. „Keď som sa po rokoch vrátila k tej veštici, poprosila som ju, či by mi z numerológie neurčila presný dátum smrti. Bola prekvapená. Vraj to je dôkaz, že som už niekde inde. Viem, kedy zomriem, a aj napriek tomu sa smrti nebojím. Vídam ju v kartách často a v rôznych podobách. Dopravné nehody, infarkty – tie sa mi javia najčastejšie. Aj odvážlivci sa nájdu, čo chcú hrdinsky vedieť všetko, ale radšej im to nehovorím. Hlavne, ak sú labilnejší. Nenápadne im naznačím, aby si dávali pozor na to, či na to, a ak si smrť nemá prísť po nich, poviem len, nech čakajú v rodine úmrtie. Konkrétne však nehovorím,„ povedala veštica Emília Vrábová, ktorá videla raz smrť aj vo svojej rodine. Keď raz veštila svojej dcére, predpovedala jej druhé dieťa. Jeho narodeniu však malo predchádzať úmrtie. Chvíľu potom, ako Emílii prišlo na svet vnúčatko, jej matku vo vysokom veku znova odviezli do nemocnice. Nazrúc do karát povedala svojej sestre: „O dva mesiace alebo roky mama zomrie.„ Prešlo dva a pol mesiaca a jej slová sa naozaj nasplnili.
Prečo muselo zomrieť naše dieťa?
Hoci Emília prezradí z budúcnosti zvedavcom len to krásne a ostatok zostáva v nej, neťaží ju to. „Nezmením to, je to dané, takže ma to nevezme. Keď za klientom zatvorím dvere, hneď púšťam z hlavy aj to, o čom sme hovorili.„ Dotknúť sa jej srdca vie, keď za ňou prídu užialení rodičia s otázkou: „Prečo muselo zomrieť naše dieťa?„ Neodpovedá sa jej ľahko, ale musí. I keď im sa to zas zle počúva. „Hovorím im, že smrť je pre každého pripravená a má svoj dôvod. Ním je sám rodič. Neznie to príjemne, ale dieťa zomiera kvôli rodičovi, aby sa zmenil. Aj starí ľudia hovoria, že Pán Boh nás skúša tak, že nám pripravuje čím ťažšie skúšky. A toto je jedna z nich. Lebo inak, prirodzenejšie, nám to nejde. Musí sa stať niečo hrozné, čo nás prinúti rozmýšľať, zmeniť sa.„ Iba o kúsoček lepší prípad je, ak smrť dieťaťa v kartách len vidí, že k nej dôjde. Je to však správa, ktorá by rodiča zložila, preto ho usmerňuje k zmene konania, života. Ale či si jej rady vezme k srdcu, uverí im? Život je naozaj nevyspytateľný.
Kde sú moje čižmy?
Ako sa Emília presvedčila sama, každého sužujú iné problémy. „Dodnes sa smejem na staršej žene, ktorá ku mne prišla celá utrápená. Povedala mi, že má čižmy, ktoré sa jej veľmi hodia ku kabátu, len si nemôže spomenúť, kde ich dala. Nuž tak som jej vyložila karty a povedala, že vidím okno, ale kde a ktoré, to neviem. Musí hľadať. Jeden pán si zas nevedel spomenúť, kde dal povrázkový obraz. Povedala som mu, že je už dávno preč. ‚Aj som si myslel, len som sa chcel utvrdiť,„ povedal. Samostatnou kategóriou sú ľudia, ktorí hľadajú prostredníctvom mňa peniaze a pýtajú sa ma s obavou, či ich náhodou niekto neukradol. Veľmi im nepomôžem, keď ich uistím, že určite ich majú doma. Neviem však kde, musia hľadať.„ Pre Emíliu sú takéto veštenia zbytočným plytvaním energie. „Čudujem sa vešticiam, ktoré veštia nepodstatné veci. V televízii som videla, ako si zašli s kamerou pre výsledky SuperStar. Inde sa zas chodia pýtať, ako sa skončí futbalový zápas. Nepáči sa mi to. Radšej používam energiu na dôležitejšie problémy v živote a prorokujem potrebnejšie veci pre budúcnosť,„ priznala sa.
Aj naša redakcia Nového ŽIVOTA TURCA spadá do kategórie „dôležité“. Tak, aký rok vyčítala jasnovidka z kariet nám? Len ten najlepší. Po strate, ktorú vybadala, Nový ŽIVOT TURCA vraj čaká nový začiatok, úspech, veľa cestovania (dúfame, že nie ďalšie sťahovanie) a rozhodnutie. Už teraz sme pokojní, lebo vraj nech sa rozhodneme akokoľvek, urobíme dobre.
Tak nám v tom držte palce!

Inzercia - Tlačové správy

 1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 3. Ako sa mení dynamika firiem?
 4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 10. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 1. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 3. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 4. Behind every successful business lies a set of skilled people
 5. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 6. Ako sa mení dynamika firiem?
 7. Hudbou proti holorubom.
 8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 9. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 10. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 19 474
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 336
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 191
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 638
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 455
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 9 340
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 285
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 157
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 635
 10. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 4 778
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V utorok začne v Martine Slovesná jar, potrvá do štvrtka.

Tri dni bude trvať najstarší literárny festival na Slovensku


8 h
Návštevníci sa môžu potešiť pohľadom na dychberúce fotografické snímky turčianskeho fotografa Gustáva Hegedüša v netradičnom spojení poézie z pera Ondreja Nagaja.

V Galérii Mikuláša Galandu v Turčianskych Tepliciach prebieha ešte do zajtra výnimočná výstava projektu V lese.


12 h
Dohrávka prvej triedy sa nehrala.

Futbalisti Turčianskej Štiavničky ani v druhej dohrávke nestrelili gól, a tak si bodové konto nevylepšili. V druhej triede sa po úvodných zápasoch situácia ešte viac zamotala.


18 h
Fotograf Jozef Morgoš taký úspech vo svete nečakal.

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


12 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


21 h

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


19 h

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


13. jún

Už ste čítali?