Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Prvému ruže nekvitli

I. trieda
Najvyššia okresná futbalová súťaž mala šláger v Sklabini. Štvrtý domáci celok privítal vedúci Kláštor, ktorý si v jeseni nazbieral desaťbodový náskok pred prenasledovateľmi. Obe mužstvá mali slušné výsledky v príprave, a tak sa očakávalo, čo prinesie ich vzájomný súboj. Zásadnou bola otázka, či Sklabinčania zastavia víťaznú šnúru zverencov trénera Jána Lukáčika. Podarilo sa im to zásluhou bojovnosti a lepšej produktivity. V sobotu prehrali druhé Mošovce v Krpeľanoch, a to vlastne pohlo lavínu rošád na čele tabuľky.
V prvom jarnom kole zabrali doma aj Diviačania, ktorí mali za súpera susedov v tabuľke Necpaly. Povinnú jazdu zverenci trénera Miroslava Vereša zvládli.
Mužstvá z konca tabuľky – Košťany a Bystrička, hrali svoje prvé jarné zápasy doma. Lepšie to zvládli Košťanci, ktorí až príliš hladko porazili favorizované Kľačany, kým Bystrička sa musela uspokojiť iba s bodom. Cenné víťazstvo si na svoje konto pripísalo Dubové, ktoré porazilo posilnenú rezervu Aquy Turčianske Teplice. Najdôležitejšie ale bolo, že futbal sa konečne po dlhej zimnej prestávke na jar vrátil aj do Turca.
Diviaky – Necpaly 4:2 (2:0)
Góly: Hulín 2, Bulík a Turčány, resp. M. Dolník a Staník. Dynamo malo raketový nástup. Už v 2. min dal vedúci gól Bulík, ktorý dokončil akciu Hulína. V 6. min sa zasa presadil Hulín, ktorý vybojoval loptu a svoju akciu dotiahol do gólovej koncovky. Do konca polčasu sa potom viac hralo medzi šestnástkami a pred bránkami nebolo veľa vzruchu. Po zmene strán lepšie začali hostia. V 48. min dal Dolník kontaktný gól. Ten ale prebudil domácich hráčov k vyššej aktivite. V 63. min sa opäť po samostatnej akcii strelecky presadil Hulín. V závere útočného zápasu padli ešte dva góly. Najprv pridal domáci Turčány štvrtý gól a vzápätí Staník prikrášlil výsledok na rozdiel dvoch gólov. Diváci videli slušný a na začiatok jarnej sezóny zásluhou oboch súperov aj dobrý futbal.
Krpeľany – Mošovce 1:0 (1:0)
Gól dal Volna. Na dobrom teréne sa odvíjal priemerný futbal poznačený začiatkom sezóny. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť si vypracovali hostia, ale strelu ich hráča na bránkovej čiare odvrátil Volna. Táto príležitosť bola na dlho v prvom polčase najväčšia. Na jednej aj druhej strane sa útočníci nedokázali presadiť. Až v 45. min sa domáci priaznivci predsa dočkali gólu. Po priamom kope do šestnástky sa hlavou presadil práve Volna. Ako sa nakoniec ukázalo, bol to jediný gól zápasu. Druhý polčas sa podobal prvému, viac sa bojovalo. Hráčom nevychádzali kombinácie a v koncovke sa už nikomu nepodarilo prekvapiť brankárov. Domáci nakoniec vydreli zaslúžené víťazstvo.
Sklabiňa – Kláštor 2:1 (0:1)
Góly: I. Hulej a Vacha, resp. R. Matuška. V stretnutí mužstiev z čela tabuľky sa hostia predstavili v dobrom svetle. Boli futbalovejší a ujali sa vedenia. Potom ale trestuhodne začali zahadzovať šance. Najmenej štyrikrát mohli skórovať, ale nedokázali sa presadiť. Domáci trpezlivo bránili a čakali na svoju príležitosť. Tá prišla v závere stretnutia. Najprv Hulej využil zaváhanie hostí, keď po biliardovej akcii vyrovnal. O niekoľko minút neskôr sa Vacha zbavil pred šeestnástkou obrancu a prudkou krížnou strelou nedal brankárovi hostí šancu. V závere sa Kláštorčania snažili, ale premrhané už nezachránili.
Košany – Kaany 3:0 (2:0)
Góly: R. Wehle 2 a Marguš. Domáci začali dobre, ale hostia podporovaní vetrom niekoľkokrát ohrozili ich bránku. Najmä pri trestných kopoch Marona sa museli mať na pozore. Domáci svoju prvú veľkú príležitosť nevyužili, keď Wehleho strelu vykopol obranca hostí z bránkovej čiary. Wehle ale svoju druhú šancu využil a od 30. min domáci viedli. V záverečnej minúte prvého polčasu unikol hosťom Marguš a jeho zásluhou išli domáci do šatne s dvojgólovým vedením. V druhom polčase domáci pokračovali v aktívnej hre, ale zahodili najmenej štyri čisté šance. V sieti skončil iba trestný kop Wehleho. Víťazstvom a hrou potešili domáci svojich priaznivcov.
Dubové – T. Teplice B 2:1 (2:1)
Góly: Plica a P. Vereš, resp. Balačín. Prvý polčas bol v réžii domácich, ktorí z viacerých šanci dve využili. Prvý gól padol po úniku po krídle a prudkej prihrávke na nabiehajúceho Plicu, ktorý strelou na dvakrát skóroval. Pri druhom góle asistoval strelcovi Daubner. Ten vysunul svojho spoluhráča, ktorý zoči-voči Machovičovi uspel. Hostia sa do útoku dostávali skôr iba sporadicky a gól do šatne, ktorý dal Balačín po Šovčíkovej prihrávke prudkou strelou z hranice šestnástky, ich postavil na nohy. Po zmene strán hrali hostia otvorený futbal, ale domáceho brankára Lettricha neprekabátili.
Podhradie – Vrútky 0:0 (0:0)
Súboj súperov sľuboval vyrovnaný futbal. Odvíjal sa na veľmi dobrom teréne. Hráči oboch mužstiev predviedli výborné výkony. Futbal potešil divákov, hoci sa hralo bez gólov. Už v 2. min domáci Húšťa nastrelil brvno bránky hostí. Vrútočania kontrovali strelami spoza šestnástky, s ktorými si domáci brankár ľahko poradil. V 32. min sa sám pred brankárom Veselovským ocitol Kostra, ale neprekonal ho. V 39 min zasa hosťujúci Gorgosz z ostrého uhla hlavou len tesne minút bránku. Na začiatku druhého polčasu prehadzoval Imriš brankára, ale lopta skončila iba na brvne. Od tohto momentu mali hostia miernu prevahu a gól visel na vlásku. V 88. min ich najväčšiu šancu zahodil Barčin. Deľba bodov bola spravodlivá.
Bystrička – Žabokreky 1:1 (0.0)
Góly: Minich resp. Šeri. Prvý polčas bol sotva priemerný. Silný vietor bránil kombináciám a mužstvá si vypracovali azda len po jednej šanci. Druhý polčas začali domáci gólovou šancou, keď nastrelila brvno. Vzápätí hostia vybojovali faul tesne pri šestnástke a Šeri strelou po zemi dal vedúci gól hostí. Domáci potom zatlačili hostí, ale nechali iba vyniknúť ich brankára. Vyrovnávajúci gól padol po centri z ľavej strany, keď brankár loptu vytlačil, ale len k protihráčovi, ktorý ju vrátil do prázdnej bránky.