Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Len jeden doma splnil povinnosť

Po jarnej minulotýždňovej premiére sa hral futbal aj na veľkonočnú nedeľu. Obaja naši turčianski zástupcovia sa predstavili na domácej pôde. Sučany v minulom kole bez troch hráčov základnej zostavy najtesnejším rozdielom zdolali favorita z Bešeňovej, tent

oraz ich čakal ešte ťažší súper. Závažná Poruba sa netají postupovými ambíciami a víťazstvom sa ich snažila potvrdiť aj na ihrisku Sučian. Tatran, ak sa chce v tabuľke šplhať smerom hore, musí najmä v domácom prostredí zbierať body. To sa mu ale s Liptákmi nepodarilo. Závažná Poruba vyhrala rozdielom triedy, domácim sa vôbec nepodarilo zopakovať výkon z minulého týždňa. Dražkovciam sa vstup do odvetnej časti súťaže nevydaril. Napriek jasnej prevahe prehrali v Liptovskom Hrádku, hoci streleckých príležitostí si vypracovali ako maku. Herne to teda nebolo na Liptove zlé, akurát hnevala koncovka. Aj preto sa v súboji so Žaškovom, mimochodom susedom z tabuľky, čakalo víťazstvo domácich. V šesťbodovom zápase hostia držali krok s Dražkovčanmi iba v prvom polčase, po zmene strán domáci tromi gólmi rozhodli o tom, že body zostanú v Turci.
Ostatné výsledky: Bešeňová – Palúdzka 3:1, Dúbrava – Veličná 4:2, Oravská Jasenica – Ludrová 1:1, Liptovská Štiavnica – Liptovský Hrádok 2:1, Lisková – Podbiel 3:0.
Sučany – Záv. Poruba 0:3 (0:1)
Góly: Kováčik, Dropa a Koreň. Zostava Sučian: Rendko – Vojtek (M. Staňo), Ďaďo, Remeň, Repovský, J. Staňo, J. Bella, Šibík, Badaň (P. Hudec), Kališ, Kačák.
Favorizovaní Liptáci mali v prvom dejstve viac z hry. Hostia od začiatku pôsobili lepším dojmom, možno povedať, že mali prevahu. Z nej v 16. min vyťažili vedúci gól, keď po rýchlej akcii zaskočili domácich. Sučany sa sústredili najmä na obranu, z nej sa snažili vychádzať do rýchlych brejkov, ale veľmi sa im to nedarilo. Za zmienku stojí iba Kačákova strela v 30. min, ktorá tesne minula súperovu bránu. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal, hostia v podstate kontrolovali vývoj zápasu. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. Hostia naďalej diktovali tempo hry, domácim toho veľa nedovolili. Hneď v úvode druhého polčasu si Liptáci vypracovali šance, z ktorých v 52. min strelili druhý a 56. min aj tretí gól. Vývoj zápasu ťažko niesli domáci hráči, dvaja z nich po zbytočných protestoch museli opustiť hraciu plochu. Hostia vyhrali zaslúžene a bez väčších problémov.
Dražkovce – Žaškov 4:1 (1:1)
Góly: Ilgo 2 (oba z pokutového kopu), Rapan a T. Záborský, resp. Láclavík. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Horňák (Šalaga), Blahušiak, Ondrla, Jesenský, Pleško, Rapan, Ilgo, Ďurkovič (Gronka), T. Záborský, J. Záborský.
V dôležitom zápase lepšie začali domáci. Už v 4. min. mohol otvoriť skóre Ďurkovič, ale ani na dvakrát nedokázal prekonať súperovho brankára. V 10. min hostia zahrávali rohový kop a medzi domácimi obrancami sa najlepšie zorientoval Láclavík. Dražkovce vyrovnávali v 14. min, nariadený pokutový kop premenil Ilgo. O minútu neskôr Rapan uvoľnil T. Záborského, ale ten v dobrej pozícii netrafil bránu. V 28. min sa po centri T. Záborského efektným volejom blysol Ďurkovič, jeho strela však minula bránu. K vedúcemu gólu mali blízko aj hostia. V 35. min Láclavík z priameho kopu utešenou strelou z 25 metrov trafil brvno domácej brány. V druhom polčase domáci evidentne pridali, predvádzali dobrý kombinačný futbal, s ktorým si hostia nedokázali poradiť. V 50. min J. Záborského v pokutovom území fauloval hosťujúci brankár a Ilgo sa z bieleho bodu opäť nemýlil. Po vedúcom góle Dražkovčania zvýšili aktivitu, ktorou si vypracovali viaceré šance. Striedajúci Gronka a ani Rapan svoje možnosti nevyužili. K rozhodnutiu prakticky prišlo v 69. min, keď po Šalagovom brvne poslal Rapan odrazenú loptu do siete. Čerešničkou na torte bola akcia v 85. min, keď po najkrajšej akcii celého zápasu skóre uzatváral T. Záborský, ktorého perfektnou prihrávkou do šance poslal hrajúci tréner Pleško. Domáci dohrali desiati, v 90. min bol po druhej žltej karte vylúčený Blahušiak. Dražkovce si najmä za výkon v druhom polčase tri body zaslúžili, čím sa bodovo dotiahli na svojho súpera.