Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Priviezli len bod

V piatej lige cestovali obaja turčianski zástupcovia na ihriská súperov, ktorí sa pohybujú v spodnej časti tabuľky. Dražkovce sa predstavili v Podbieli, Sučany v Palúdzke. Obidve stretnutia boli z hľadiska ďalšieho priebehu súťaže veľmi dôležité. Dražkovc

e v prvých dvoch jarných kolách herne nesklamali, hoci bodovali len v jednom zápase. Po zbytočnej prehre v Liptovskom Hrádku si futbalovú chuť napravili minulý týždeň so Žaškovom, ktorý najmä zlepšeným výkonom v druhom polčase porazili rozdielom triedy. V nedeľu ich čakal ďalší oravský súper, s ktorým sa hralo prakticky o šesť bodov. Desiate Dražkovce nastúpili proti dvanástemu Podbielu bez Miroslava Blahušiaka, ktorému Disciplinárna komisia zastavila činnosť na dva zápasy. Družstevník chcel na Orave bodovať. Zámer mu vyšiel, na horúcej oravskej pôde získal po bezgólovej remíze cenný bod.
Sučany sa po dvoch ťažkých domácich zápasoch so súpermi z čela tabuľky v nedeľu vybrali na Liptov. V minulom kole nestačili na favorizovanú Závažnú Porubu, ktorá sa po víťazstve na Turci prepracovala už na čelo ligového pelotónu. Tatran má opačné starosti, po minulom kole sa ocitol na trinástom mieste, len s jednobodovým náskokom pred posledným Liptovským Hrádkom. Sučany sa v Palúdzke museli zaobísť bez Vladimíra Ďaďa, ktorý od disciplinárnej komisie dostal pozdrav v podobe zastavenia činnosti na štyri zápasy. Tatran na Liptove predviedol dobrý futbal, mal však problémy s premieňaním šancí, čoho pripravilo o lepší výsledok. Domáca Palúdzka vyhrala 4:2, hostí dokonale vyškolila z efektivity.
Ostatné výsledky: Závažná Poruba – Lisková 2:3, Žaškov – Liptovská Štiavnica 0:1, Liptovský Hrádok – Oravská Jasenica 1:3, Ludrová – Dúbrava 2:1, Veličná – Bešeňová 2:1.
Podbiel – Dražkovce 0:0
Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Ondrla, Ilgo, Jesenský, Ďurkovič, Šalaga, Pleško, Hornák, Rapan, T. Záborský, J. Záborský.
Hostia začali na Orave sebavedome. Už v úvodnej minúte mali bratia Záborský možnosť na strelenie gólu, ale dobre vyzerajúcu akciu zbytočne prekombinovali. Potom sa hralo viac medzi šestnástkami, súperi sa navzájom dobre strážili. V 21. min mohli ísť domáci do vedenia, hrubú chybu hosťujúceho Rapana hasil včasným vybehnutím brankár Marčičiak. V 23. min sa hostia po faule na T. Záborského dožadovali jedenástky, ale u hlavného rozhodcu ich žiadosť neobstála. Po polhodine hry nepremenil tutovku J. Záborský, jeho strela z desiatich metrov skončila mimo brány. Ďalšiu veľkú príležitosť na skórovanie mal T. Záborský, ale samostatný nájazd nepremenil. V závere polčasu sa priostrilo, nervozita sa na ihrisku dala krájať. Rozhodca sa ju snažil tlmiť žltými kartami, ale veľmi to nepomohlo. Prvý polčas góly nepriniesol, hoci hostia k ním ďaleko nemali. Po prestávke sa v dvoch dobrých príležitostiach ocitol aktívny J. Záborský, ale nebolo mu súdené streliť gól. Rovnako pochodil aj jeho brat T. Záborský, ktorý v 66. min prehlavičkoval súperovho brankára, ale loptu smerujúcu do brány odvrátil domáci obranca. Podbiel hosťujúcu obranu zamestnával viac-menej iba zo štandardných situácii, vyložené šance si nevypracoval. Po skončení stanoveného času rozhodca pridal neuveriteľných 10 min. V siedmej minúte „predĺženia„ domáci nastrelili brvno. Po ňom sa ešte chvíľu hralo, ale už bez možností na skórovanie. Hostia podali na Orave bojovný výkon, zaslúžene si zo súperovho ihriska odvážajú cenný bod.
Palúdzka – Sučany 4:2 (2:0)
Góly: R. Kokavec 2, Moravčík (pok.kop) a Trnovský, resp. Zelienka a Kačák Zostava Sučian: Duranzia – Kališ, Bella, Remeň, Repovský, J. Staňo, Zelienka, Šibík, M. Hudec, Prchlík (Kačák), Badáň.
V súboji mužstiev z konca tabuľky mal v prvom polčase Tatran viac z hry, ale paradoxne do kabín odchádzal s dvojgólovým mankom. Domáci strelili rýchly prvý gól. Už v 3. min hostia v šestnástke zbytočne faulovali a Liptáci sa z jedenástky ujali vedenia. To bolo potom z ich strany na dlho všetko, iniciatívu v zápase prebrali hostia. Tí však z viacerých gólových príležitostí neskórovali. Šance na vyrovnanie mali postupne Prchlík, Badáň i Staňo, ale v súboji s domácim brankárom neuspeli. Trest v podobe gólu nedal na seba dlho čakať. V posledných sekundách prvého polčasu domáci z ojedinelej akcie udreli po druhýkrát, strelou spoza šestnástky zvyšovali na polčasových 2:0.
Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Hostia pokračovali v nápore, čoho výsledkom bolo zaslúžene vyrovnanie. Kontaktný gól v úvode druhého polčasu strelil Zelienka, o malú chvíľu zrovnával skóre Kačák. Hostia chceli na Liptove vyhrať, naďalej produkovali útočný futbal a zabúdali na obranu. Domáci hrozili z rýchlych brejkov, po jednom z nich v 70. min strhli vedenie opätovne na svoju stranu. Tatran sa nevzdával, vypracoval si ďalšie možnosti. Vyrovnanie mal na kopačke J. Staňo, ale v dobrej príležitosti trafil len žrď. Domáci napokon víťazstvo ubránili, navyše ho ešte ozdobili štvrtým gólom.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 242

Klinická psychologička a psychoterapeutka Jana Jamrichová tvrdí, že pandémia je pre vzťahy veľkou skúškou.

Sociálna izolácia a náročná nálada v spoločnosti do veľkej miery skúšajú vzťahy.

2 h

Víkendové testovanie poslalo časť učiteľov do karantény.

5 h
V Sučanoch si zaspomínali na významného rodáka.

Pre pandémiu sa spomienka niesla v komornom duchu.

10 h
V dodatočnom zápase sme nestačili na tím SR 18.

V stretnutí proti reprezentačnej osemnástke nastúpili v drese Martina juniori a dorastenci. Výsledok zápasu sa do tabuľky prvej ligy nepočíta.