Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Ďalší prepadák Aquy

Teplický futbalový stroj sa na jar nečakane zastavil. Zverencom trénera Ivana Šimčeka, ktorí na jeseň ovládli tabuľku aj štatistiky tretej ligy sa úvod do jarnej časti sezóny nevydaril. Štyri prehry v rade za sebou si veru Tepličania už ani nepamätajú.

Bolia najmä tie s mužstvami z konca tabuľky, keď Tepličanov ozbíjali Kysučania aj Liptáci. Zvláštne na tom je, že v príprave dosahoval líder výborné výsledky a nič nenaznačovalo, že by mohol prísť taký herný výpadok. Ale stáva sa, je to šport a nie vždy favoritom ruže kvitnú. Kým Tepličania na jar strácali, do čela sa natlačili futbalisti Bánovej a Čadce. Bánová si dokonca vypracovala päťbodový náskok na Turčanov. Nič strašného, ak by sa jesenný líder dokázal vzchopiť. V sobotu v Žiari nad Hronom sa chceli o to Tepličania pokúsiť. Rozhodnúť mohli už v úvode, ale nepremenené šance sa im kruto vypomstili. Ak rátame aj prehru v záverečnom jesennom kole, tak Tepličania už päť kôl po sebe nevyhrali, a to je smutný rekord posledných rokov. Mrzieť môže to, že dobre rozohraný zápas v Žiari nad Hronom sa pre nich skončil priam katastrofou.
Aj keď sú Martinčania (R. Sobota B) na konci treťoligovej tabuľky, sú takmer v identickej situácii ako mužstvo z horného Turca. Aj jeho zásluhou, pretože Tepličania neuhrali body, s ktorými Martinčania naisto rátali, lebo keby boli Kysučania a Liptáci prehrali, bodová strata posledného by sa znížila. A tak vlastne minulé víťazstvo Martinčanov doma nad Kysučanmi v „šesťbodovom“ zápase aspoň znamenalo, že nepochovali nádej. Tá ešte tlie, ale aby sa rozhorela, potrebovali zverenci trénera Ladislava Kunu domáce víťazstvo potvrdiť. V Kysuckom Lieskovci, kde určite neboli favoritom, ale nakoniec po dobrom výkone s prehľadom zvíťazili.
Ostatné výsledky: Zvolen – Čadca 3:1, Podbrezová B – Bánová 0:0, Rakytovce – Bytča 0:1, Kremnička – Dukla Banská Bystrica B 0:1, Dolný Kubín – Ružomberok B, Liptovský Mikuláš – Kysucké Nové Mesto 3:1.
Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice 3:1 (0:0)
Góly: Michaliga, Maruniak a Miškov, resp. Jozef Koleno. Zostava Aquy: Machovič – Ďanovský, Kravárik, Ždimera, Šovčík, Schmidt (72. P. Koleno), Šavol (79. Hromada), Letrik, Kempný, J. Koleno, Privitzer (76. Karas).

Hostia stále oslabení bez zranených Mareka Jeťka a Pavla Veterníka začali zápas ako z veľkej futbalovej knihy. Za jedenásť minút si vypracovali tri obrovské šance, pri ktorých neúspešnej realizácii bol aj inak vychýrený strelec Privitzer. Už v 3. min postupoval sám na brankára domácich, ale zakončil iba do brankára. V 4. min stojaci na päťke netrafil pred prázdnou domácou bránkou hlavou center, ktorý do šestnástky poslal z ľavej strany J. Koleno. V 11. min sa spoza hranice šestnástky odhodlal k strele Letrik, ale jeho strelu domáci brankár priam zázračne vytlačil nad bránku. V 19. min po akcii Letrika trafil Kempný pravú tyč domácej bránky. Až po tomto gólovom momente ožili aj domáci hráči, ktorí si potom vypracovali dve príležitosti, ale brankár Machovič zachránil. Do konca polčasu si hostia udržiavali miernu územnú prevahu, kontrolovali stred ihriska a domácim toho veľa nedovolili. Po zmene strán sa ale všetko obrátilo a obraz hry sa nečakane zmenil. Po nepremenených šanciach hostí prišiel v 57. min domáci trest. Šavol v strede poľa stratil loptu a Michaliga nedal brankárovi Machovičovi žiadnu šancu. Žiaľ, ani tento gól nezobudil hostí. Naopak zverencom trénera Ivana Šimčeka sa hra prestala dariť a domáci sa jednoduchým nakopávaním lôpt poľahky dostávali do šestnástky. V 62. min síce mohli hostia vyrovnať, keď Koleno postupoval sám, ale v o finále akcie namiesto prihrávky na lepšie postaveného Privitzera volil slabú strelu a bolo po šanci. Oveľa efektívnejší boli domáci. V 76. min Maruniak strelou zblízka prekonal Machoviča. Až po tomto góle hostia opäť výraznejšie ožili, ale kontaktný gól dali až v 89. min, keď J. Koleno využil zaváhanie domáceho brankára. Tepličania sa v závere chceli chytiť šance, všetky sily vrhli do útoku, hrali vabank, ale domáci využili kontru do ich odkrytej obrany na tretí gól. Jeho autorom bol Miškov.
Komentuje tréner Ivan Šimček:
„Žiaľ, šťastena sa nám na jar obrátila chrbtom. V prvom polčase sme mohli rozhodnúť o výsledku zápasu, ale nepremenili sme šance a za to sme napokon kruto pykali. Aj v druhom polčase, až do gólu sme totiž mali hru pod kontrolou. Opäť sme sa nedokázali presadiť v koncovke a súper využil našu zlú rozohrávku na vedúci gól. Nielen v tomto zápase, ale vôbec na jar sme mali viac pokúšať šťastenu. Nedarí sa nám a to platilo aj v tomto zápase. Keď sme sa v závere vrhli do útoku, inkasovali sme ľahko tretí gól. Potvrdilo sa, že kým na jar sami dávame ťažko góly, ľahko inkasujeme. Efekt našej hry, na rozdiel od jesene je slabý, máme problém dať gól.“
Kysucký Lieskovec – Martin (Rimavská Sobota B) 1:3 (0:2)
Góly: Vojvoda (pok. kop), resp. Vítek, Janák a Uškovič. Zostava Martina (R. Soboty B): Kuciak – Stráňava, Kubinec, Stano, Ižip, Janák, Vítek (Síhelský), Koleno (Bulvas), Uškovič (Šípka), Šlichtík, Hric.

Martinčanom víťazstvo v minulom kole zdvihlo sebavedomie a na Kysuciach to dokazovali od prvých minút. Už v 4. min po prieniku Šlichtíka ľavou stranou domácej obrany a jeho prihrávke, sa v šanci ocitol Koleno, ale na loptu nedočiahol. Ani domáci nechceli zaostať a o minútu neskôr sa tiež dostali do výhodnej streleckej pozície, ale mierili vedľa bránky. V 20. min sa zaskvel Vítek, ktorý z 25. metrov napálil krížnu strelu pod brvno a proti nej nemal domáci brankár šancu. Martinčania aj naďalej hrali dobre, obsadili stred poľa a v 35. min, po akcii z ľavej strany prihrával Hric Kolenovi, jeho strelu obrancovia domácich odkopli k Janákovi, ktorý asi z 12 metrov krížnou strelou pridal druhý gól Martinčanov. Útoky sa striedali na oboch stranách, hral sa obojstranne rýchly futbal, v ktorom sa ale presadzovali technické prednosti zverencov trénera Ladislava Kunu. V 37. min mohol Koleno pridať tretí gól hostí, ale jeho strela z 15. m išla len tesne nad bránku domácich. Po zmene strán domáci pridali na bojovnosti, ale hostia hrali disciplinovane, nepúšťali ich strelcov do šancí. V 70. min domáci tečovali Hricovu strelu vedľa a o dve minúty neskôr si v súboji s týmto hráčom pomohli obrancovia domácich nedovolene a Martinčania kopali trestný kop, ktorý poslal Uškovič za chrbát brankára. O dve minúty neskôr domáci prikrášlili výsledok z pokutového kopu, ale to nič nezmenilo na zaslúženom víťazstve hostí, ktorí už až do konca domácim veľa nedovolili.

Komentuje tréner Ladislav Kuna:

„Pokračovali sme v trende z minulého kola. Už v prvom polčase sme si dvoma gólmi vytvorili dobrú východiskovú pozíciu. Pekným gólom Víteka sme naštartovali cestu za víťazstvom. Mužstvo hralo disciplinovane a kolektívne a to bolo základom úspechu. Hoci treba vyzdvihnúť celý kolektív, tentoraz z neho vyčnievali brankár Kuciak, obranca Kubinec, Vítek, Šlichtík a Koleno. Naše víťazstvo bolo zaslúžené.“

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.