Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Líder sa prebral

V nedeľu sa namiesto obvyklých sedem zápasov hralo ale len šesť. Stretnutie medzi Vrútkami a rezervou teplickej Aquy bolo pre chorobu viacerých hráčov hostí odložené.

V nedeľu sa namiesto obvyklých sedem zápasov hralo ale len šesť. Stretnutie medzi Vrútkami a rezervou teplickej Aquy bolo pre chorobu viacerých hráčov hostí odložené. Náhradný termín nebol ešte stanovený, kluby sa na ňom ešte musia dohodnúť. Vedúci tím súťaže Kláštor pod Znievom zaznamenal prvé jarné víťazstvo a upevnil si tak vedúcu pozíciu v súťaži. Sklabiňa začala zo všetkých tímov najlepšie, na jar nestratila ani bod, a posunula sa tak na druhé miesto v tabuľke. V sobotu sa futbalisti Družstevníka predstavili v Diviakoch, ktoré vzhľadom na postavenie v tabuľke potrebovali bodovať naplno. To sa Dynamu po dobrom výkone napokon podarilo, naopak Sklabiňa prekvapivo zaostala za svojimi možnosťami. Kľačanom štart do jarnej časti nevyšiel, prehrali všetky tri zápasy, a aj preto bol ich „šesťbodový“ súboj s Mošovcami veľmi dôležitý. Hostia vonku na jar nebodovali, neuspeli ani tentoraz. Na jeseň Dubové Bystričku vôbec nešetrilo. Vtedy domáci vyhrali vysoko, hostia si na cestu pribalili sedem inkasovaných gólov. Slovan mal teda dosť dôvodov na to, aby súperovi jesennú prehru oplatil. Odveta mu však vôbec nevyšla, Dubové si bilanciu s Bystričkou opäť o čosi vylepšilo.
Kláštor – Krpeľany 3:0 (1:0)
Góly: Matuška, Smik a Čambor. Líder súťaže zaznamenal v priemernom stretnutí dôležité víťazstvo. Domáci sa už v 8. min ujali vedenia, keď sa vydarenou strelou smerujúcou pod brvno prezentoval Matuška. Hostia sa snažili pozorne brániť, poctivo bojovali, spoliehali sa na rýchle brejky. Po zmene strán sa obraz hry veľmi nezmenil. Tempo hry naďalej diktovali domáci. Vypracovali si aj niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale s ich premieňaním mali problémy. Spasenie im priniesla 70. min. V pokutovom území sa dopustil faulu hosťujúci brankár a následne nariadený pokutový kop domáci Smik premenil. Hostia po góle znervózneli, v 75. min musel po červenej karte za nešportové správanie opustiť ihrisko Šeregely. Krpeľany mohli streliť kontaktný gól v 85. min, Vaňko však jedenástku nepremenil. Domáci sa gólovo zapísali ešte raz, na 3:0 zvyšoval striedajúci Čambor.
Diviaky – Sklabiňa 3:1 (1:0)
Góly: Turčány, Lvončík a Vladár, resp. Smutný. Sklabiňa v Diviakoch nezvládla úlohu favorita. Domáce Dynamo šliapalo od prvých minút naplno, a už v prvom polčase si vypracovalo niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Prvé tri šance domáci ešte nepremenili, ale štvrtá možnosť si už našla cestu do brány. V 43. min sa po centri Hulina gólovo presadil Turčány. Po zmene strán hostí rozveselil Smutný, ktorý v 52. min z ojedinelej príležitosti vyrovnával. Domácich gól nezaskočil, naďalej pokračovali v nátlakovej hre, ktorá celkom logicky priniesla ovocie v podobe ďalších strelených gólov. Po rohovom kope v 58. min sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Lvončík, ktorý poslal Dynamo do zaslúženého vedenia. Definitívne mohol o víťazstve domácich rozhodnúť Hulin, ale jeho samostatný nájazd v 81. min hosťujúci brankár zneškodnil. Čo sa nepodarilo Hulinovi, zariadil v 85. min Vladár.
Žabokreky – Košťany 2:2 (1:1)
Góly: Kmeť a Šeri, resp. Marguš a R. Wehle. Susedské derby prinieslo kvalitný futbal zásluhou obidvoch mužstiev. Hralo sa s vysokým nasadením, zápas bol okorenený viacerými osobnými súbojmi. Hostia hrali so zabezpečenej obrany, pričom každú príležitosť využili na rýchly protiútok. Jeden z nich už v 9. min premenil Marguš. Domáci boli o niečo aktívnejší a zaslúžene sa dočkali vyrovnania. Peknú kombináciu založenú v strede poľa úspešne strelou k žrdi zakončoval Kmeť. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom. V 49. min rýchlou kontrou prečíslili domácu obranu, ktorá nedokázala R. Wehlemu streliť vedúci gól. Slovan sa inkasovaným gólom nedal vykoľajiť, naopak jeho výkon gradoval. V 72. min mohli domáci vyrovnať, ale Kľučinec nepremenil pokutový kop. Hostia však víťazstvo napokon neubránili, v 84.min. na malom vápne nedostatočne pokryli Šeriho, ktorý sa v gólových situáciách nezvykne pomýliť.
Bystrička – Dubové 0:2 (0:0)
Góly: Vereš a Matula. V prvom polčase napriek tomu, že sa hralo hore-dolu, predviedli mužstvá len priemerný futbal. Ani jedno z nich si nevypracovalo vyloženejšiu príležitosť. Za zmienku stojí akurát šanca domáceho Blažeka, ktorý dve minúty pred koncom prvého dejstva hlavičkoval vedľa prázdnej brány. Aj po zmene strán sa hral priemerný futbal. Hostia v ňom výraznejšie pridali a pritlačili domácich. Dubové bolo lepším mužstvom a vytváralo si slušné strelecké príležitosti. Jednu z nich premenil hosťujúci Vereš, keď z rohu šestnástky dobre umiestenou strelou prekonal domáceho brankára. Druhý gól padol po centri z ľavej strany. Domáci gólman vyrazil loptu priamo pred Matulovu nohu, ktorý tak nemal problém s jej umiestnením do brány. Hostia v zápase ešte nevyužili ďalšie dve príležitosti. Po jednej z nich sa zaskvel brankár Veterník, keď vytlačil strelu na roh.
Necpaly – Podhradie 0:1 (0:1)
Gól: Húšťa (pokutový kop). Hostia mali v prvom polčase herne navrch. Napriek tomu, že si nevypracovali vyloženú príležitosť, pôsobili lepším a futbalovejším dojmom. Svoju snahu a aktivitu korunovali gólom v polovici prvého polčasu. Hosťujúci útočník v domácej šestnástke zakopol o nohu brániaceho hráča a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop. Húšťa jedenástku premenil a strelil úvodný gól, ktorý sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. Aj po ňom si hostia udržiavali miernu prevahu, i keď sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. V druhom polčase domáci napriek optickej prevahe si však nevypracovali žiadnu šancu na vyrovnanie.
Kaany – Mošovce 4:2 (3:1)
Góly: J. Maron 2, Feťko a G. Maron (pok. kop), resp. Sopkuliak a Ludik. Domácim sa do mužstva vracajú zranení hráči, čo sa prejavilo na ich zlepšenej hre, hoci sa zo začiatku akosi nemohli uchytiť. Keď však v 13. min Ján Maron obišiel hosťujúceho brankára a strelil prvý gól, začali produkovať svoju typickú hru. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, hostia o tri minúty zásluhou Sopkuliaka vyrovnali. Vzápätí však druhým gólom prezentoval Ján Maron, ktorý volejom poslal domácich znova do vedenia. Tí do konca polčasu hosťom uštedrili ešte jeden úder. Zo skrumáže sa pred hosťujúcou bránou ideálne zorientoval Feťko a zabezpečil domácim dvojgólové vedenie. Zápas ovplyvnili aj dve vylúčenia. Po tom prvom v závere prvého polčasu, išiel predčasne pod sprchy Záborský. Na prekvapenie hostia v oslabení prevzali iniciatívu a Ludikovým gólom zdramatizovali stretnutie. Potom však doplatili na svoju tvrdú hru. V šestnástke fauloval Petrovič, ktorý navyše po druhej žltej karte dostal aj červenú. Nariadenú jedenástku premenil G. Maron.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 758

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.