Nedeľa, 7. august, 2022 | Meniny má Štefánia

Všetky body v kapse

V. liga – skupina B Mužstvo, ktoré v súťaži skončí na poslednom mieste automaticky zostupuje do príslušnej oblastnej súťaže. Obidve turčianske družstvá hrajúce V. ligu sa pohybujú v dolnej časti tabuľky, a teda musia čeliť nepríjemnej hrozbe vypadnutia.

V. liga – skupina B
Mužstvo, ktoré v súťaži skončí na poslednom mieste automaticky zostupuje do príslušnej oblastnej súťaže. Obidve turčianske družstvá hrajúce V. ligu sa pohybujú v dolnej časti tabuľky, a teda musia čeliť nepríjemnej hrozbe vypadnutia. Po troch jarných kolách sa Dražkovce držali na desiatom mieste, s päť bodovým náskokom pred posledným Liptovským Hrádkom. Pozícia Sučian je podstatne zložitejšia, od zostupového miesta ich delil iba bod. V nedeľu sa Sučany i Dražkovce po štrnástich dňoch opäť predstavili na domácej pôde, kde si nemôžu dovoľovať púšťať perie. Tatran nastúpil proti Veličnej, ktorá sa vyhrieva v relatívne pokojných stredových vodách. V nedeľňajšom súboji boli hostia miernymi favoritmi, ale domáci ich zaskočili. Tatran po dvoch prehrách opäť bodoval naplno, my dodávame, že absolútne zaslúžene. Dražkovce privítali na svojom ihrisku mužstvo Liskovej, ktoré v predchádzajúcom kole pripravilo o vedúcu pozíciu v súťaži Závažnú Porubu. Vzhľadom na postavenie obidvoch tímov v tabuľke boli pred stretnutím papierovými favoritmi Liptáci, ale na ihrisku to vôbec nebolo vidno. Dražkovce hrali bez rešpektu a najmä v druhom polčase mali viac z hry.
Ostatné výsledky: Palúdzka – Závažná Poruba 0:0, Bešeňová – Ludrová 2:4,
Dúbrava – Liptovský Hrádok 2:0, Oravská Jasenica – Žaškov 8:0, Liptovská Štiavnica – Podbiel 2:1.
Dražkovce – Lisková 1:0 (1:0)
Gól: T. Záborský. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Hornák (Krasnec), Ďurkovič, Ondrla, Jesenský, Pleško, Gronka, Ilgo, Rapan, T. Záborský, J. Záborský.
Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Domáci začali lepšie, ale v úvodnej štvrťhodine svoje možnosti nedotiahli do finálnej fázy. Potom hra upadla do priemeru, viac sa hralo medzi šestnástkami. Domáci síce mali opticky viac z hry, ale do výraznejších streleckých príležitostí sa nedostali. Prvá vážnejšia šanca prišla v 30. min, pred bránou hostí sa v skrumáži najlepšie zorientoval J. Záborský, ale brankár včasným vybehnutím jeho strelu z uhla vyrazil. O minútu neskôr z poza veľkého vápna napriahol hrajúci tréner Pleško, ale hosťujúci gólman jeho štípľavu strelu končekmi prstov vyrazil. Domáci sa úvodného gólu predsa len dočkali. V 44. min. si na dobre zahraný Pleškov rohový kop najvyššie vyskočil T. Záborský a hlavou poslal Družstevník do vedenia. Po prestávke domáci evidentne pridali, favorizovaní hostia miestami nevedeli kam skôr skočiť. Hneď v úvode druhého dejstva sa obranou hostí predral Rapan, ale gólovú prihrávku na T. Záborského brankár hostí prečítal. V 52. min zahrával Ilgo priamy kop a jeho ďalekonosnú strelu z tridsiatich metrov dobre chytajúci Kačalka s námahou vyrazil. Druhý gól mal na kopačke Rapan, ale z piatich metrov nezúžitkoval ideálnu nahrávku T. Záborského. V polovici druhého polčasu sa do väčšej šance dostali aj hostia, samostatný nájazd Švárneho reflexívne zneškodňoval Marčičiak. Aktívne hrajúci Rapan sa v 75. min ocitol v ďalšej stopercentnej príležitosti, no ani tentoraz mu nebolo súdené skórovať.
Sučany – Veličná 2:1 (1:0)
Góly: Kališ a J. Staňo, resp. Janík. Zostava Sučian: Duranzia – Repovský, P. Hudec, Remeň, Bella, Zelienka, Kališ, Šibík, Badáň, J. Staňo a Kačák.
Úvodný polčas sa niesol predovšetkým v znamení opatrnosti. Súperi sa navzájom dobre strážili, obaja vychádzali zo zabezpečenej obrany. Hra sa väčšinou odvíjala v strede poľa, šancí bolo ako šafranu. Divákov mohol v 19. min nabudiť J. Staňo, ale vo výhodnej streleckej pozícii netrafil bránu. Jednu z mála brejkových príležitostí nevyužil domáci Kačák, jeho nedôraznú strelu hostia vykopávali z bránkovej čiary. V 33. min Tatran Šibíkom zahrával priamy kop, prudkú strelu z poza šestnástky hosťujúci brankár vyrazil len pred Kačáka, ktorý ju bez väčších problémov usmernil do brány. Po zmene strán držali domáci umnou taktickou hrou svojho súpera na dištanc. Naďalej pozorne bránili, pričom každú možnosť sa snažili využiť na rýchly brejk. Hosťom táto hra domácich robila až nečakane veľa starostí, v ich obrannej hre sa vyskytlo viacero trhlín. Šance si postupne vypracovali Kačák, M. Hudec, či Kališ, ale ich príležitosti zmenu skóre nepriniesli. O tú sa postaral J. Staňo, ktorý v 60. min z ťažkej pozície prekonal súperovho brankára. Keď už sa zdalo, že domáci vyhrajú na nulu, tak sa v poslednej minúte zápasu z ojedinelej šancí hostí presadil Janík. Domáci si za predvedený výkon víťazstvo zaslúžili, tri body zostali doma.