Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Súboj dvoch pokračuje

II. trieda Najväčšiu pozornosť 19. kola II. triedy pútal súboj štvrtého Lipovca s tretím Malým Čepčínom. V stretnutí tabuľkových susedov domáci nevyužili domáce prostredie, hostia si domov odviezli cenné tri body. Ďanová sa po minulo týždňovom zaváhaní P

II. trieda
Najväčšiu pozornosť 19. kola II. triedy pútal súboj štvrtého Lipovca s tretím Malým Čepčínom. V stretnutí tabuľkových susedov domáci nevyužili domáce prostredie, hostia si domov odviezli cenné tri body. Ďanová sa po minulo týždňovom zaváhaní Príboviec prepracovala už na čelo súťaže. Určite sa tam chce udržať čo najdlhšie. Preto či chce alebo nechce, musí zbierať body. V domácom zápase so Skleným to bolo dokonca jej „povinnosťou“. Papierové predpoklady sa ale stopercentne nenaplnili, líder súťaže získal iba bod, možno povedať, že dva stratil. Valčianska rezerva hrajúca v Príbovciach privítala Slovenské Pravno. Favorit súboja bol jednoznačný. Druhý tím tabuľky podľa očakávania zdolal dvanáste Slovenské Pravno. Háj v minulom kole nestačil na Lipovec, v tomto si však poradil s trebostovským béčkom. Víťazstvo Hornej Štubne nad Turčekom nie je žiadnym prekvapením, dalo sa predpokladať. Priekopa v domácom prostredí zo Slovanmi nepotvrdila plusové body získané minulý týždeň vonku. Blatnica cez predĺžený víkend oddychovala, jej futbalisti mali voľno.
Horná Štubňa – Turček 6:0 (4:0)
Góly: Palenčár 3, Hríbik, Poprac a M. Bulejčík. V susedskom derby domáci hostí vôbec nešetrili a odprevadili ich domov s poriadnou gólovou nádielkou. Posledný tím súťaže nastúpil na stretnutie v oklieštenej zostave, domácim prakticky nedokázal vôbec vzdorovať. Tí boli od prvého momentu zápasu jasne lepší, okrem strelených gólov si vypracovali celý rad šancí. Keby sa zápas skončil dvojciferne, nikto by sa nemohol čudovať. Strelecky sa v domácom drese darilo najmä mladému Palenčárovi, ktorý mimochodom pochádza z Turčeka.
Lipovec – Malý epín 1:2 (1:0)
Góly: Tóth, resp. Olbert a Čano. Šláger kola nepriniesol očakávanú kvalitu. V zápase slabej úrovne si viac možností na skórovanie vypracovali domáci, o čom svedčí skutočnosť, že dvakrát nastrelili brvno. Lipovec odchádzal do kabín s jednogólovým vedením, strelecky sa presadil Tóth. Hostia v druhom polčase po chybe domácej obrany, ktorá reklamovala postavenie mimo hry, vyrovnali. Keď už sa zdalo, že stretnutie skončí remízou, tak Čano v nadstavenom čase hlavičkou rozhodol o víťazstve svojho tímu.
Príbovce (Valča B) – S. Pravno 2:1 (1:0)
Góly: Garlík a Červeň, resp. Ertel. Zápas mal jednoznačného favorita. Domáci mali stálu prevahu, hostia len zriedkavo ohrozovali bránu svojho súpera. Skóre otváral v 32. min Garlík, ktorý sa po štandartnej situácii najlepšie zorientoval pred bránkou hostí. V druhom polčase na 2:0 zvyšoval Červeň, ktorému asistoval Garlík. Predposledný celok súťaže dal o sebe vedieť v 80. min, keď Ertel nastrelil brvno. Ten istý hráč sa však predsa len dočkal gólu, keď v 85. min zúžitkoval svoju príležitosť.
Ďanová – Sklené 1:1 (0:0)
Góly Móric, resp. Frlička. Súboj lídra súťaže s desiatym celkom tabuľky priniesol prekvapenie. Domáci nezvládli úlohu favorita a prekvapivo stratili dva body. Ďanová mala niekoľko možností na strelenie gólu, ale nedokázala ich využiť. Góly tak padali až po prestávke. Prvý zaznamenali domáci, keď sa strelecky presadil Móric. V čase ich najväčšieho tlaku sa hosťom vydaril rýchly brejk, ktorý nekompromisne premenil Frlička. Ďanová mohla strhnúť vedenie na svoju stranu, to by však musela premeniť nariadenú jedenástku.
Háj – Trebostovo B 3:1 (3:1)
Góly: Kamien, Lejtrich, Svitač (pok. kop), resp. Fľak. Domácim vyšiel úvod nad očakávanie a už v 5. min. vyhrávali 2:0. Hostí vývoj zápasu zaskočil, ale postupne sa zo šoku prebrali. Hra sa vyrovnala a v 20. min. po rohovom kope znižoval Fľak. V 38. min sa hostia v pokutovom území dopustili faulu, za čo ich z nariadenej jedenástky Svitač potrestal. V druhom polčase sa diváci gólu už nedočkali.
Priekopa – Slovany (Kláštor B) 1:2 (1:1)
Góly: Junas, resp. Krška a Videmský. Zápas mužstiev z dolnej časti tabuľky sa niesol v znamení prevahy domácich, ktorí z nej však veľa nevyťažili. Naopak hostia z minima vyťažili maximum a uštedrili tak domácim lekciu z efektivity. Gólový účet stretnutia hneď na začiatku otváral hosťujúci Krška, v 10. min. vyrovnával Junas. O víťazstve hostí a zisku troch plusových bodov v závere zápasu rozhodol Videmský.

10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 2 831

Turčianske Teplice prehrali s Nižnou a definitívne opúšťajú piatu ligu.

V tretej lige vyhrala Čadca, takže do skupiny sever nevypadne z vyššej súťaže nikto. Pre všetky turčianske tímy to znamená, že sú pred posledným kolom zachránené. V päťke je jasné, že futbalisti Turčianskych Teplíc budú hrať v novej sezóne nižšiu súťaž. O druhom zostupujúcom rozhodne posledné kolo, z našich sú namočené Sučany i Vrútky.

5 h
O víťazovi prvej triedy sa rozhodne až v poslednom kole. Bystrička hrá v Mošovciach a Blatnica privíta nevyspytateľné Trebostovo.

Bystrička získala body bez toho, aby musela hrať. Blatnica síce otočila skóre stretnutia v Dražkovciach z 2:0 na 2:3, no v poslednej minúte inkasovala gól a prišla o dva cenné body.