Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
IV. LIGA – SEVER

V Turanoch ako na strelnici

Po stredajšej dohrávke si prilepšili Valčania, ktorí nadelili Oščadnici na jej tráve poltucet, ale žiaľ v nedeľu na Dielci nebolo veľa dôvodov na radosť. Domáci strelci vyhoreli a keď aj rozhodcovia odpúšťali hosťom pokutové kopy, nemali zverenci trénera

IV. liga – sever
Pavla Čierneho proti kvalitnému súperovi nárok. Zaujímavý duel susedov v tabuľke bol v nedeľu v Belej. Zverenci trénera Mareka Hollého mali doteraz najlepšiu jarnú fazónu zo všetkých Turčanov, a tak boli miernym favoritom. Ale táto úloha akoby strelcom zviazala nohy a po zápase dvíhali ruky nad hlavy hostia. Viac radosti bolo v Turanoch. Konečne sa dočkali víťazstva aj zverenci trénera Jaroslava Kapustu, ktorí v minulom kole zanechali v Lietavskej Lúčke dobrý dojem. Doma sa strelci doslova vybláznili a odniesol si to Tvrdošín. V tomto kole odpočívali Trebostovčania.
Ostatné výsledky: Oščadnica – Lietavská Lúčka 2:4, Žilina B - Nižná 4:2, Rudinská - Stráňavy 5:0, Trebostovo malo voľno.
Štiavnička (Turany) – Tvrdošín 7:0 (5:0)
Góly: Ociepka a Morina po 2, Majerčík, Červenec (pok. kop) a Paško. Zostava Štiavničky: Kalanka – Paško, Bardy, Vaňko (Kacvinský), Rakyta, Ociepka, Kapusta (Hvozdík), Červenec, Majerčík, Morina, Časár.
Domáci, hoci nastúpili bez Kmeťa, Webera a Račeka, spustili od prvých minút na hostí uragán a tí nevedeli kde majú hlavu. Už v 2. min Ociepka po peknej kombinácii strelou do ľavého rohu dal vedúci gól zverencov trénera Jaroslava Kapustu. Zanedlho sa strelecky blysol nórsky legionár v drese Štiavničky Morina, keď z hranice šestnástky pálil nechytateľne pod tyč. V 14. min sa po chybe obrany súpera do šance dostal Majerčík a popri brankárovi umiestnil loptu za jeho chrbát. O šesť minút neskôr strelu Kapustu na bránkovej čiare zachytil obranca hostí Hutyra rukou a nasledoval pokutový kop, pričom previnilec uvidel aj červenú kartu. Pokutový kop premenil Červenec. O štyri minúty mohol pridať ďalší gól Paško, ale jeho hlavička len tesne minula bránku. Čo sa nepodarilo jemu, vynahradil Ociepka, ktorý hlavičkoval pod brvno bránky hostí. Po dvadsiatich minútach hry v druhom polčase sa domáci strelci opäť radovali. Po Majerčíkovej akcii pridal Morino šiesty gól a výsledok pečatil v 85. min dobre hrajúci Paško. Domáci hosťom veľa nedovolili. Tí si jedinú šancu vypracovali až v 51. min, ale brankár Kalanka zachránil.
Belá – Krásno 0:2 (0:1)
Góly: Jakubec 2. Zostava Belej: M. Šupej – Ondrla, R. Šupej, Fučela, Lučanský, Horník, Fazika, Lettrich (Kollárik), Mazurák (Páleš), Siekel, Ďanovský.
Prvých desať minút to bol vyrovnaný zápas a potom sa iniciatívy ujali domáci, ktorí si vypracovali množstvo šancí, ale skončilo to iba pri nich. V 13. min Fazikovu strelu vykopávali hostia z bránkovej čiary, zanedlho Siekel pálil síce prudko, ale vysoko nad. V 22. min sa ocitol vo svojej prvej šanci Mazurák, ale zoči-voči brankárovi iba umiestnil loptu vedľa bránky. O minútu nepochodil ani Ďanovský, ktorý trafil brankára. Aj v 30. min mali Kysučania šťastie – strelu R. Šupeja vykopávali obrancovia z bránkovej čiary. V 38. min sa do svojej druhej šance dostal Mazurák, ale v stopercentnej pozícii vystrelil slabo do náručia brankára. Čo sa nepodarilo Beľanom, vyšlo hosťom. V 39. min najprv Jakubec prestrelil, ale v 41. min poslal do domácej bránky gólovú vizitku. Po zmene strán mali síce domáci územnú prevahu, ale obrancovia hostí spozorneli, hrali bez väčších chýb a Beľania sa do šancí dostávali iba poskromne. Kysučania sa aj naďalej spoliehali na brejky a po jednom z nich dal Jakubec ich druhý gól.
Valča – Námestovo 0:4 (0:1)
Góly: I. Macko, Kurčina, Simen, Kucek. Zostava Valče: Burda – Majerík, Václavík, Líška, Zelenec (Ráheľ), Adamec (Tavel), Kucian, A. Romančík, Kalnický, Korda, Horváth (Martiniak), Tomka.
Hostia nemohli začať lepšie. Už v 1. min sa ujali vedenia a v 15. min mohli pridať ďalší gól. Rozhodca odpískal problematický pokutový kop, keď skôr bol faulovaný domáci obranca, ako útočník hostí. Dobre chytajúci Burda, ale pokutový kop chytil. Žiaľ, ani tento moment nenaštartoval jeho spoluhráčov k streleckej ofenzíve. Šance, ktoré si vypracovali Horváth a Korda, zostali nevyužité. Domáci ani v druhom polčase nenašli recept na obrannú zónu hostí, ktorí vytesnili priestor pred šestnástkou. Naopak, ich rýchle kontry boli mimoriadne nebezpečné, zvlášť, keď domáca stredová formácia nielenže netvorila hru, ale ani nevytesňovala priestor pred pokutovým územím. A tak hostia najprv v 60. min pridali druhý gól o desať minút neskôr tretí a v poslednej minúte zavŕšili na Dielci kruté dielo skazy.
Dohrávky zo stredy
Trebostovo – Námestovo 2:3 (0:0)
Góly: vlastný a Kúdelka z pok. kopu, resp. Kucek 2 a Siman. Zostava Trebostova: Jadroň – Kúdelka, Ruttkay, Bízik, Chmúrny, Mackura, Kováč (Porubčanský), J. Lukášik, R. Lukášik, Špener (Moravčík), Gregor.
Prvú šancu mali hneď v úvode hostia, ale našťastie pre domácich ju nevyužili. Na druhej strane sa v šanci ocitol R. Lukášik, ale namiesto strely volil prihrávku. Potom mal brankár hostí robotu so strelami Gregora a na konci prvého polčasu aj Chmúrneho. Po zmene strán sa v 68. min ujali vedenia hostia strelou z trestného kopu asi z 25 m a o štyri minúty neskôr, po chybe obrany domácich, dali aj druhý gól. Potom Trebostovčania pritlačili a v 82. min po centri R. Lukášika si obranca hostí pred nabiehajúcim Moravčíkom zrazil loptu do vlastnej bránky. V závere mali domáci kus smoly, keď najprv lopta z hlavy Ruttkaya a potom strela R. Lukášika skončili iba na brvne bránky. Námestovčania v 88. min, po prieniku do otvorenej obrany, pridali tretí gól a kozmetickú úpravu výsledku urobil v 90. min Kúdelka z penalty .
Oščadnica – Valča 0:6 (0:3)
Góly: Janík 2, Pravňan, Horváth, Tomka, Adamec. Zostava Valče: Burda – Majerík, Václavík, Kalnický, Zelenec (Janík), Adamec, Kucian, Pravňan, A. Romančík, Horváth, Tomka (Martiniak).
Valčania spustili na domácich poriadny uragán. Už v 1. min dal Pravňan strelou spoza šestnástky ich vedúci gól a v 9. min pridal Horváth druhý gól a v 20. min Tomka ešte poistil vedenie zverencov trénera Pavla Čierneho. Tí ešte do prestávky mohli pridať ďalšie góly, ale Tomka a Horváth nepremenili šance. Valčania trochu ubrali z tempa, kontrolovali hru ale aj tak v druhom polčase pridali ďalšie tri góly. Najprv sa strelecky presadil Adamec a potom v závere v rozpätí šiestich minút dokonca dvakrát aj striedajúci Janík. Stretnutie bolo jednoznačnou záležitosťou hostí a Kysučania mohli byť radi, že inkasovali iba poltucet.