Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky
TURČIANSKE HOKEJBALOVÉ SÚŤAŽE

Policajtom šampanské

Na putovnom pohári pre víťaza Turčianskej hokejbalovej extraligy pribudol názov nového víťaza. Stalo sa ním mužstvo HbK MsP Martin, ktoré vo finálovej sérii porazilo ŠK HC Sever 3:0 na zápasy. Posledný krok však býva najťažší, policajti bojovali o svoje r

Turčianske hokejbalové súťaže
Extraliga – tretí finálový zápas
ŠK HC Sever – HbK MsP Martin 3:4 (1:0,1:2,1:2) – góly: J. Úradníček, Čief a M. Nátny, resp. Bartoš, Rudinský, Reich a P. Tabaček. Zostava Severu: P. Ličko – Hromadík, Penxa, J. Vaňko, Krčméry, R. Böhme, Kalnický, J. Úradníček, Temniak, Čief, M. Nátny. Zostava MsP: Kokavec – Barica, Bartoš, Hipík, Hořava, Hriňa, M. Imriš, Rudinský, Pažický, Pobeha, Rakovan, Reich, M. Šavol, P. Tabaček.
ozhodujúce víťazstvo až do posledných sekúnd. Sever, prekvapenie play off, sa nechcel uspokojiť z finálovou účasťou a chcel si vynútiť ďalšie zápasy. To by však musel vyhrať v tom treťom. Do polovice stretnutia sa mu to aj darilo. Od začiatku bol iniciatívnejší, mal viac z hry, ale z prevahy, ktorú v prvej tretine mal, vyťažil len jeden gól. Na začiatku druhej časti hry vlaňajší vicemajster dokonca v presilovke zvyšoval svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Lenže potom mu pri hre na dva útoky začali odchádzať sily, navyše favorit evidentne pridal. Policajti zlepšeným pohybom začali napádať svojho súpera v jeho obrannej tretine, čím úspešne narúšali jeho rozohrávku. Domáci Sever začal pod tlakom robiť chyby, dve z nich hostia dokázali v krátkom čase potrestať. Prevahu MsP zastavil až oddychový čas súpera, po dvoch tretinách na ukazovateli skóre svietil nerozhodný stav. V poslednej časti išiel druhý tím základnej časti pevne za svojím cieľom. Strelil dva dôležité góly, ktoré ho priblížili k vytúženému víťazstvu. Sever sa zo šoku dlhšie spamätával, ale našiel v sebe silu na kontaktný gól. Ten dosiahol v presilovke a mal čas ešte asi tri minúty na vyrovnanie. Navyše sa mu v samom závere naskytla možnosť hrať presilovú hru, ktorú znásobil odvolaním brankára. Početnú výhodu o dvoch hráčov Sever nevyužil, na bránu v podstate ani len nevystrelil. Policajti sa bez väčších problémov ubránili, a potom prepukol gejzír radosti. Bodaj by nie, veď sa tešili z historického premiérového víťazstvá v najvyššej hokejbalovej súťaži v Turci. Bez akýchkoľvek pochybností právom a zaslúžene!
Jaroslav Úradníček, kapitán ŠK HC Sever – Vo finálovej sérii sa stretli mužstvá, ktoré preferujú rovnaký spôsob hry. V takýchto stretnutiach potom rozhodujú maličkosti. Policajti ich lepšie zvládli, a tak po zásluhe vyhrali. My im gratulujeme k prvému miestu, určite im právom patrí. Samozrejme, že nás finálové prehry mrzia, radi by sme sezónu ukončili víťazstvom. Rešpektujeme však kvality súpera, ktoré boli o niečo vyššie ako tie naše. Na druhej strane musím povedať, že sme spokojní aj s druhým miestom, obhájili sme svoje vlaňajšie umiestnenie. Pre nás je to rozhodne úspech, veď do play off sme vstupovali až z piateho miesta.
Marián Reich, kapitán HbK MsP Martin – Pre vývoj série bolo veľmi dôležité hneď prvé víťazstvo, to z nás odbúralo prílišnú nervozitu a rešpekt, ktorý sme pred finále mali. Potvrdil to aj druhý zápas, v ktorom sme parádne zvládli záverečnú tretinu, čím sme určite odobrali časť psychických síl nášmu súperovi. Ten sa naďalej nevzdával, príkladne bojoval, viedol ešte v polovici tretieho zápasu 2:0. My sme však nespanikárili, naďalej sme išli svojou cestou a zápas sme otočili. Keď sme na konci posledného stretnutia prestáli oslabenie o dvoch hráčov, mohli sme sa radovať z prvého historického titulu. Z titulu, teraz to už môžeme povedať, ktorý sme si pred sezónou tak veľmi priali. I. liga
Prvé semifinálové zápasy priniesli kvalitný hokejbal, ktorý by si svoje miesto našiel aj vo vyššej súťaži. Víťaz základnej časti Sokol vedie nad Amfikom 2:0 na zápasy a je na najlepšej ceste postúpiť do finále. V prvom stretnutí favorit musel o svoje víťazstvo bojovať až do posledných sekúnd, v druhom zlomil odpor svojho súpera už po druhej tretine. Do finále má namierené aj Eagles, ktorý v prvom semifinálovom dueli až prekvapivo hladko zdolal Malý Čepčín. Druhý zápas bol oveľa vyrovnanejší. Viac streleckých príležitostí si vypracovali domáci, ale niekoľkokrát zlyhali v koncovke. Orlov viackrát podržal ich brankár, navyše na rozdiel od ich súpera dokázali svoje šance na strelenie gólu využiť. Z tohto pohľadu je ich víťazstvo absolútne zaslúžené.
Semifinále (prvé a druhé zápasy): HBC Sokol Vartiak Ľadoveň – HbK Amfiko 4:3 (2:0,0:2,2:1) – Diškanec 2, J. Šišitka a T. Navrátil, resp. S. Gregor, Orosz a Vagaský, HBC Sokol Vartiak Ľadoveň – HbK Amfiko 11:6 (3:3,4:1,4:2) – Važan a Diškanec po 3, Medek 2, Poljačik a Wagner, resp. Titka 2, Záborský, Malík, Orosz a Žitňan, HBC Malý Čepčín – HBK Eagles Prefa Sučany 4:10 (0:1,1:4,3:5) – Petrovič 2, Kmeť a Bučkuliak, resp. Svitač, Húšťava, Ľubomír Beňo a Čiernik po 2, M. Vojt a E. Vojt, HBC Malý Čepčín – HBK Eagles Prefa Sučany 2:4 (0:2,0:2,2:0) – Hyčko a Kmeť, resp. Kňazúr 2, Čech a E. Vojt.