I. TRIEDA

FUTBAL - DOHRÁVKY - 15. KOLO

I. Trieda
Kláštor – Bystrička 4:0 (1:0)
Góly: Matuška 2, Kamien a Krutek. Prvý polčas sa niesol v znamení bojovnosti, žiaľ hre miestami chýbala kvalita. Domáci sa ujali vedenia v 22. min, keď nariadenú jedenástku premenil Kamien. Druhé dejstvo sa už hralo v jasnej réžii lídra. Vedúci tím tabuľky zlepšil pohyb, nechýbala mu snaha o rozhodnutie zápasu. V priebehu šiestich minút strelil Matuška dva góly a definitívne zlomil odpor hostí. Tí sa po väčšine iba bránili. Snažili sa hrať na protiútoky, ale tie im veľmi nevychádzali. Domáci v 89. min pečatili konečný výsledok, na 4:0
zvyšoval Krutek.
Vrútky – Sklabiňa 1:3 (1:2)
Góly: Knapík, resp. Hulej, Lórinc a Saniga. V šlágri dohrávaného kola začali lepšie domáci. Už v 10. min mal veľkú príležitosť Knapík, ale ešte nedal. Podarilo sa mu to o tri minúty neskôr, kedy poslal Lokomotívu do vedenia. Hostia postupne hru vyrovnali a čakali na svoju šancu. V priebehu desiatich minút Družstevník strhol vedenie na svoju stranu a do kabín odchádzal s jednogólovým náskokom. Po prestávke mali Vrútočania častejšie loptu na kopačkách, ale ich herná prevaha vyznela platonicky, prakticky si väčšiu možnosť na skórovanie nevypracovali. V 75. min hostia po rýchlom protiútoku prenikli do otvorenej obrany domácich a Saniga bez väčších problémov poistil dôležité víťazstvo svojho tímu.
Žabokreky – Diviaky 3:1 (1:1)
Góly: Lehotzký 2 a M. Kalnický, resp. Bulík. Od začiatku sa hral zaujímavý a otvorený futbal. Zaslúžili sa o to aj hostia, ktorí najmä v úvode domácim občas nepríjemne podkurovali. Dynamo išlo do vedenia, keď sa dorážkou presadil Bulík. Slovan vyrovnával Kalnickým, ktorý strelou pod brvno dokončil Šeriho akciu. Domáci po góle prevzali iniciatívu, dostali hostí pod tlak, ale tí najmä vďaka brankárovi do polčasu odolali. Po zmene strán sa obraz hry zo záveru prvého polčasu nezmenil. Slovan si z prevahy vytvoril možností na skórovanie, ale strelecky sa presadil až v 70. min, keď Lehotzký strelou z väčšej vzdialenosti prekvapil súperovho brankára. Ten istý hráč pridal aj tretí gól, ktorý padol po najkrajšej akcii celého zápasu.
Kľačany – Podhradie 4:3 (3:1)
Góly: Pentek 2, J. Maron a Gregor, resp. Čujko 2 (1 z pok. kopu) a Kostra. Šiesty tím tabuľky začal tradične náporom a po štvrťhodine hry skóroval Maron. V 23. min hostia zahrávali jedenástku, ktorú bezpečne premenil Čujko. Domácich vyrovnanie nevykoľajilo, naopak dvomi presnými zásahmi strhli vedenie na svoju stranu. V druhom polčase najprv domáci Gorgosz trafil žrď, vzápätí hosťujúci Kostra znižoval na rozdiel gólu. Kľačany v 53. min upokojil Pentek, keď pridal svoj druhý gól v zápase. Posledné slovo patrilo hosťom, ktorý Čujkom stanovili konečný výsledok zápasu.
Turč. Teplice B – Krpeľany 5:2 (2:1)
Góly: Šovčík 2, Šolc, Gaurík a Hromada, resp. Jančo a Volna. Zápas začali lepšie hostia, Jančo ich poslal do vedenia. Domácimi však inkasovaný gól neotriasol, boli aktívnejší, postupne dostali súpera pod tlak. Ten najmä v obrane robil chyby, čo rezerva Aquy využila na otočenie výsledku. Aj po prestávke sa domácim hráčom darila kombinácia, predvádzali futbal, ktorý sa divákom páčil. Výsledkom ich snahy boli ďalšie góly v sieti hostí, ktoré definitívne rozhodli o konečnom výsledku.
Mošovce – Košťany 0:3 (0:1)
Góly: Marguš, Déri a Majerčík. Hostia aj na súperovom ihrisku potvrdili dobrú formu z predchádzajúcich zápasov. Pozorne bránili, navyše rýchlymi protiútokmi robili domácim veľké starosti. Košťany si vypracovali viacero šancí, ale v prvom polčase skórovali len raz. Domácich od väčšej pohromy zachránil brankár Boďa, ktorý sa po strelách hostí viackrát vyznamenal. V úvode druhého polčasu sa domáca obrana dopustila hrubej chyby, ktorú hostia nekompromisne potrestali. Keď Majerčík pridal tretí gól, bolo o osude stretnutia prakticky rozhodnuté. Domáci sa snažili dosiahnuť aspoň čestný úspech, ale brankár hostí Hiadlovský chytal spoľahlivo. Košťany vyhrali zaslúžene a bez väčších problémov.
Necpaly – Dubové 1:0 (1:0)
Gól dal Mazurák. Domáci bojujúci o záchranu od začiatku hýrili aktivitou a už v prvej minúte mohli ísť do vedenia, Kňazko však svoju príležitosť nevyužil. V 30. min hosťujúci brankár podbehol centrovanú loptu a Mazurák hlavou jeho chybu potrestal. Hostia postupne zapli na vyššie obrátky, mali viac z hry, ale do gólového zakončenia sa nedostali. Po prestávke sa favorit snažil o vyrovnanie, ale domáci bojovným výkonom dôležité víťazstvo a tri body ubránili.
II. trieda
Príbovce (Valča B) – Trebostovo B 2:1 (2:1)
Góly: Poživenec a Cíger (pok. kop), resp. J. Fľak. Zápas štvrtoligových rezerv vyznel pre domácich. V prvom polčase mali viac z hry, vypracovali si viac šanci a jednogólové vedenie bolo adekvátnym vyjadrením pomeru síl na ihrisku. Po prestávke si aj hostia vypracovali niekoľko šanci, ale obrany dominovali nad útokmi, a tak už gól nepadol. Kladom zápasu bola slušná hra oboch súperov.
Ďanová – Slov. Pravno 4:1 (1:1)
Góly: Móric, Doboš, Datko a M. Ďanovský, resp. Rumpeľ. Domáci sa v prvom polčase poriadne vytrápili. Za nemasnú-neslanú hru ich potrestali hostia po rohovom kope gólom Rumpeľa. Favorit v prvom polčase iba triafal žrde. Až striedajúci Datko hlavou vyrovnal. Domácim to „začalo padať„ až po zmene strán. Nielenže troma gólmi obrátili výsledok, ale aj zahodili množstvo šancí. Hostia sa v druhom polčase takmer nedostali za svoju polovicu.
Priekopa – Lipovec 0:1 (0:0)
Gól dal Kostelník. Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný, ale v jeho závere mali viac z hry domáci hráči. Tí aj po zmene strán pokračovali v aktivite, lenže s pribúdajúcimi minútami im ubúdali fyzické sily. Tých mali viac hostia, ktorí pätnásť minút pred koncom zápasu gólom Kostelníka z trestného kopu rozhodli zápas vo svoj prospech.
Horná Štubňa – Háj 2:2 (0:2)
Góly: Bulejčík a Poprac, resp. Dudáš a Koleno. V prvom polčase hostia zaskočili domácich a zaslúžene viedli. Obom ich gólom predchádzali štandardné situácie. Po zmene strán domáci pritlačili a v závere mali výraznú prevahu, ktorú vyjadrili dvoma gólmi. Hostia prinútení brániť vyrukovali s prehnanou tvrdosťou, na čo doplatil zranením domáci Palenčár po nešetrnom zákroku brankára hostí, ktorý rozhodca nepotrestal.
Sklené – Slovany (Kláštor B) 5:0 (1:0)
Góly: J. Bulík 2, Ballay, M. Masaryk a Frlička. Hostia odolávali domácim iba v prvom polčase, v ktorom udržali vyrovnanú hru, pričom si dokázali vypracovať aj šance. Na rozdiel od domácich, ktorí sa ujali vedenia, ich nepremenili. V druhom polčase ich domáci hráči „poslali„ do úlohy štatistov. S tlakom prichádzali aj gólové akcie a hostia, ktorí sa za polovicu ihriska dostávali iba sporadicky, mohli byť radi, že inkasovali iba päť gólov.
Blatnica – Turček 6:0 (2:0)
Góly: Ľ. Kozák 3, M. Kalnický 2 a V. Ďanovský. Domáci splnili úlohu favorita. Ich víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie, keby domáci strelci nepozahadzovali množstvo gólových šancí. Hostí od vyššej prehry zachránil skúsený brankár Ľ. Pittner, ale aj nemohúcnosť domácich strelcov. Tréner domácich M. Kozák dal v zápase priestor aj hráčom z lavičky.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?