Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Stopercentný záťah – trojbodový týždeň

Konečne je tu „stará“ dobrá Aqua. Svoj návrat ohlásila minulú nedeľu v Kremničke a v stredu ho doma potvrdila víťazstvom nad nebezpečným a kvalitným béčkom Ružomberka. V oboch zápasoch konečne zabrali strelci – dali šesť gólov, kým dovtedy za celú jar iba

III. liga
tri! Návrat formy v sobotu pasoval Tepličanov za jasného favorita zápasu s Rakytovcami. Domáci túto úlohu zvládli a opäť sa strelci zastavili pri už tradičných troch góloch v sieti súpera.
V nedeľu predpoludním si zasa mohli Martinčania (Rimavská Sobota B) vylepšiť svoju nelichotivú pozíciu na chvoste tabuľky. Víťazstvá v minulých kolách ich vyniesli na dostrel k súperom s rovnakými starosťami. V minulom kole síce zverenci trénera Ladislava Kunu prehrali v Čadci, ale bol to nerovný boj, pretože 70. min favoritovi vzdorovali iba desiati. Škoda, bod by im bol pristal. Všetko si vynahradili v domácom zápase proti kvalitnému súperovi - Žiaru nad Hronom. V najkvalitnejšom jarnom zápase na martinskej tráve zostal doma plný bodový zisk. Zaslúžene, hoci nemožno obísť fakt, že sa zverenci trénera Ladislava Kunu najmä v závere zápasu zahrávali s ohňom. Tri víťazstvá v týždni je skvelá bilancia – a tak môžeme hovoriť o stopercentnom týždni Turčanov.
Ostatné výsledky: Liptovský Mikuláš – Dolný Kubín 1:1, Kysucké Nové Mesto – Kremnička 2:1,
Ružomberok B – Podbrezová B 2:2, Dukla Banská Bystrica B – Zvolen 2:1, Bytča – Kysucký Lieskovec3:0,
Bánová – Čadca 2:3.
Turčianske Teplice – Rakytovce 3:0 (3:0)
Góly: Jeťko, Kempný a Privitzer. Zostava Aquy: Machovič – Ďanovský (P. Koleno), Kravárik, Ždimera, Šavol (Karas), Kempný, Schmidt, Šovčík, J. Koleno, Jeťko, Privitzer (Hromada).
Hneď úvod zápasu priniesol niekoľko zaujímavých momentov. Ako prví sa prezentovali hostia. Ich strelu z 25m domáci brankár vyrazil na roh. V 5. min sa k rohovému kopu dostali aj domáci. Jeťko využil zmätok v obrane súpera a po sérii striel poslal odrazenú loptu do brány. Aqua v ďalšom priebehu pozorne bránila, veľmi sa dopredu nehrnula. Vyčkávala na vlastnej polovici na svojho súpera, ktorý ale nedokázal v útočnej fáze nič vymyslieť. Domáci ale nehrali pasívne, každú možnosť využívali na rýchly brejk. V 17. min poslal Schmidt za obranu krásny pas a do voľného priestoru nabehol Kempný. Vo veľkej šanci sa nemýlil a strelou k vzdialenejšej žrdi poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. V 24. min mohli hostia znížiť. Domáci brankár prehral súboj s hosťujúcim hráčom, ale ten hlavou v dobrej pozícii netrafil odkrytú bránu. V 29. min sa po brejkovej situácii peknou strelou z poza šestnástky blysol Kempný, ale lopta tesne skončila nad bránou hostí. Tí sa v 33. min dostali k podobnému zakončeniu, Machovič ich možnosť ale bravúrne zlikvidoval. O päť minút neskôr kapitán domácich prečítal rozohrávku hosťujúcej obrany a dobre mierenou strelou k žrdi bez väčších problémov skóroval. V druhom polčase domáci prakticky kontrolovali priebeh stretnutia. Hosti a síce mali loptu častejšie na svojich kopačkách, ale žiadnu väčšiu príležitosť si nevypracovali. Naopak vedenie Aquy mohol zvýšiť v 61. min Privitzer. Kempný popri čiare unikol súperovým obrancom, ideálne nahral domácemu kanonierovi, ale ten v ťažkej pozícii tesne minul bránu. Zápas sa potom už len dohrával, diváci sa už ďalšej výraznejšej možnosti na skórovanie nedočkali. Domáci vyhrali s prehľadom, hostia im veľa starosti nenarobili.
Martin (R. Sobota B) – Žiar n. Hronom 2:1 (2:0)
Góly: Miklas a Matúš, resp. Podlucký. Zostava Martina: Kuciak – Hrabáč, Stano, Kubinec, Ižip, Janák (Ďurkovič), Miklas, Vítek, Šlichtík (P. Koleno), Bulvas (Schérer), Matúš.
Hostia začali aktívne a úvod zápasu bol jasne v ich réžii. Domáci akoby vyčkávali, prenechali im stred poľa, a tak sa hralo väčšinou na ich polovici. Bola to ale žiarska pätnásťminútovka bez gólovej šance, priniesla hosťom len tri rohové kopy po sebe. S pribúdajúcimi minútami sa začala rodiť domáca prevaha. Zverenci trénera Ladislava Kunu začali hrať aktívnejšie a výsledkom bola herná prevaha, ktorá priniesla aj parádne gólové momenty. V 19. min pohrozil súperovi Miklas, ale jeho prudká bomba po peknej narážačke s Matúšom išla nad bránku. V 23. min zahral Hrabáč trestný kop do šestnástky hostí a Miklas dal hlavou vedúci gól. O štyri minúty sa blysol obranca Ižip, ale jeho bombu z 25 m Gramblička vyrazil. V 36. min prišiel ďalší skvelý moment domácich. Miklas kolmicou vysunul do šestnástky Matúša, ten obišiel brankára hostí a z uhla dal druhý martinský gól. Aj úvodné minúty druhého polčasu patrili domácim. V 52. min vyskúšali po sebe brankára hostí Bulvas a vzápätí Vítek. V 62. min už mohol byť zápas rozhodnutý. Vo vlastnom pokutovom území hostia faulovali Bulvasa, ale rozhodca dal domácim nepochopiteľne len výhodu nepriameho kopu!? Nakoniec toto čudné rozhodnutie mohlo stáť Martinčanov víťazstvo, lebo od tohto momentu prevzali hostia iniciatívu. Najprv dali v 71. min kontaktný gól a potom až do konca zápasu poriadne podkurovali pred brankárom Kuciakom. V 75. min mu pomohol Stano, keď vykopol loptu z prázdnej bránky a v nadstavenom čase sa zaskvel sám Kuciak, ktorý skvele nohou vyrazil tutovku Maruniaka.

Dohrávka 17. kola
Turčianske Teplice – Ružomberok B 3:0 (3:0)
Góly: M. Jeťko, Kempný a Privitzer. Zostava Aquy: Machovič – Ďanovský, Kravárik, Ždimera, Šavol, Schmidt, Šovčík, Kempný, J. Koleno, M. Jeťko, Privitzer (Karas).
Tepličanom nedeľný plný zásah v Kremničke pomohol. Začali bez rešpektu, a to aj napriek tomu, že zostava súpera aj s niekoľkými hráčmi áčka naháňala strach. Hostia začali dobre, presadzovali sa kombinačnou hrou, ale obrana ich do šancí nepúšťala. Oveľa nebezpečnejšie to bolo pred ich bránkou. Už v 9. a potom v 13. min mal šance M. Jeťko, ale na päťke netrafil dobre loptu. V 25. min mohlo udrieť po strele Ďanovského, ale ružomberský brankár Šavol zachránil. Ešte v tej istej minúte potiahol domáci Šavol loptu po pravej strane, zacentroval a Marek Jeťko dal hlavou prvý gól Tepličanov. Neubehlo ani päť minút a domáci sa mali dôvod opäť radovať. Kempný sa odhodlal k strele z dobrých 25 m a namieril presne. Domáci hrali v pohode a v 35. min vyprodukovali najkrajšiu akciu zápasu. Schmidt dlhým pasom našiel Kempného a jeho center zužitkoval nabiehajúci Privitzer na tretí domáci gól.
Po prestávke začali domáci kontrolovať vývoj zápasu. Hostia síce začali viac behať, vytvorili si územnú prevahu, ale nič z nej nevyťažili. V 63. min síce strelou z trestného kopu trafil Maslo žrď domácej bránky, ale domáci im viac nedovolili. Nielenže odolali tlaku hostí, ale sami si vytvorili ďalšie dobré príležitosti. Najbližšie ku gólu mali Privitzer, M. Jeťko a Kempný, ale ani im sa ho nepodarilo vsietiť. Dobrou pozičnou a taktickou hrou v závere zápasu si zverenci Ivana Šimčeka zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť.
Komentuje tréner Ivan Šimček
Proti ružomberskej rezerve sme hrali zodpovedne najmä v obrane. Za to, že sa naši hráči dokázali presadiť proti kvalitnému súperovi, si zaslúžia absolutórium. Mužstvo hralo kolektívne a obetavo, a to nám prinieslo zaslúžený úspech v podobe troch pekných gólov. Dnes sme boli produktívni. Zo štyroch väčších šancí sme dosiahli tri góly, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. Naša hra síce nebola obzvlášť nijako oslnivá, ale v týždni sme odohrali tri zápasy, čo je na náš užší káder náročné.