resvedčili záujemcovia o výtvarné umenie.
A to jednak jeho aktívni tvorcovia z Ateliéru štúdia pre dospelých, ktoré pôsobí už pätnásť rokov pod vedením Evy Bebčákovej v Základnej umeleckej škole
v Martine. Kultúrna sála Kriváň však doslova praskala vo švíkoch aj zúčastneným publikom. Veď ju svojou prítomnosťou poctili rodinní príslušníci, priatelia a známi, všetko priaznivci vystavujúcich umelcov a milovníci výtvarného umenia. Medzi vyše tridsiatimi adeptmi maliarskej palety sa
v Ateliéri v „zuške„ stretávajú popri Martinčanoch aj „dochádzajúci„ zo Slovenskej Ľupče, Zázrivej, Strečna či Žiliny. Ako sami uvádzajú v programe najnovšej vernisáže obrazov nazvanej Jarné pastorále s podtitulom Hľadanie cesty IX., maľujú, aby si splnili sen z mladosti, ktorý sa z rôznych príčin nepodarilo realizovať.
Sympatickou a vari aj ojedinelou a nevídanou črtou na vernisáži tvorby aktívnych vystavovateľov Jarného pastorále bol akt osobnostného predstavovania. Vedúca Ateliéru E. Bebčáková sama stručne uviedla každého z viac ako tridsiatky tvorivých amatérskych umelcov a navyše dala priestor na osobné uvedenie či vyznanie postupne všetkým prítomným vystavujúcim.
Ako veľa ráz a u rôznych druhov amatérskej činnosti, ktorej sa ľudia aj v dospelosti venujú predovšetkým z lásky, aj u aktívnych tvorcov, členov výtvarného Ateliéru sa potvrdila túžba po umeleckom sebavyjadrení. No rezonovala tiež akútna potreba spolčovacej spolupatričnosti ľudí s rovnakým koníčkom.
Komorné hudobné zoskupenie Misio prispelo do sviatočnej pohody vernisáže tónmi piesní rôzmanitej, zväčša sakrálnej proveniencie.(vk)