Potomok cisárskeho rodu Habsburgovcov by mal otvárať nové kúpeľné areály, a nie náhodou
a Luxemburg, ktoré stavajú na mieste asanovaných budov Červeného a Ľudového kúpeľa. Tento rok kúpele plánujú dokončiť nielen Luxemburg, ale v areáli malého termálneho kúpaliska aj aquapark. Zaujímavosťou je, že pozvanie na ich otvorenie, ktoré by sa malo uskutočniť už v januári budúceho roka, sľúbil aj arcivojvoda Michael von Habsburg, potomok kráľovského a cisárskeho rodu Habsburgovcov.
Tento rod vládol v Uhorsku a neskôr v celom Rakúsko–Uhorsku nepretržite takmer 400 rokov. Ako nám povedala generálna riaditeľka SLK v Turčianskych Tepliciach Zuzana Ďurinová, Michael von Habsburg Slovensko navštevuje často a vďaka osobným kontaktom s majiteľmi kúpeľov prijal pozvanie aj do Turčianskych Teplíc. Mal by otvárať aquapark a liečebno-rehabilitačné centrum Luxemburg. Názvy liečebného centra Luxemburg a existujúcej moderne zariadenej reštaurácie Maximilián v liečebnom dome Veľká Fatra súvisia s návštevou uhorských kráľov v teplických kúpeľoch. V 15. storočí Thermae Thurociensis, ako sa nazývali teplické kúpele, vzbudzovali nebývalý záujem panovníkov, hradných pánov, veľmožov, no úžitok z nich malo i služobníctvo z neďalekých panstiev.
V roku 1423 liečivé účinky turčianskej termálnej vody ocenil Žigmund Luxemburský, známy ako odvážny, mimoriadne atraktívny a vzdelaný muž, ktorý dbal o svoje zdravie. Keďže v okolí prameňov v tom čase ešte nestáli žiadne hostince, kráľ Žigmund so sprievodom býval v stanoch. Žigmund Luxemburský (1368 - 1437) bol uhorským kráľom od r. 1387, rímsko-nemeckým cisárom od r. 1410 a českým kráľom od r. 1436. V dejepisných a historických dielach sa spomína najmä v súvislosti s upálením Jana Husa, ktorému dal v roku 1414 na cestu do Kostnice list zaručujúci mu bezpečnosť na ceste tam a späť. No nestalo sa tak. Jana Husa potom upálili v júli roku 1415. V roku 1535 sa teplické termálne pramene na základe darovacej listiny uhorského kráľa Ferdinanda I. Habsburského stali majetkom Kremnice. Vtedy sa kúpele začali vzmáhať a začali ich pravidelne navštevovať významní hostia. V roku 1573 vyskúšal účinky teplickej vody kráľ a cisár Maximi-lián Habsburský II., známy sympatiami k luteránskej cirkvi a reformácii katolíckej cirkvi, vrátane zrušenia kňazského celibátu.
Nové fenomény turčianskoteplických kúpeľov Luxemburg a Maximilián súvisia s návštevou uhorských panovníkov a mali by osloviť najmä nemecky hovoriacich návštevníkov kúpeľov. Budú to najmodernejšie priestory v kúpeľoch - ako pre kráľovské návštevy.