Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
V. LIGA – SKUPINA B

Nečakané prídely

V nedeľu finišovala aj piata liga. Sučany i Dražkovce mali záchranu v súťaži už dlhšie v suchu, takže posledné kolo veľa vzruchu v tábore turčianskych zástupcov neprinieslo. Každý sa chcel ale so sezónou rozlúčiť dôstojne, nikto nechcel brať posledné zápa

sy na ľahkú váhu. Napokon išlo aj o to, či Tatran udrží dvojbodový náskok pred Družstevníkom alebo mu prepustí desiatu priečku v tabuľke. Zámer sa obidvom celkom veľmi nevydaril, Turčania nielenže vyšli bodovo naprázdno, ale ešte dostali na rozlúčku aj poriadne prídely. Východisková pozícia Sučian v záverečnom kole nebola práve jednoduchá, veď Tatran cestoval na Liptov k lídrovi súťaže, ktorý nepochybne chcel pred svojimi divákmi zavŕšiť svoju víťaznú piatoligovú púť. Liptovská Štiavnička v minulom kole remizovala v Bešeňovej, tentokrát si víťazstvo nenechala ujsť.
Dražkovce pred týždňom v derby stretnutí so Sučanmi prehrali najtesnejším rozdielom, bod stratili v záverečných minútach zápasu, hoci miestami, najmä v prvom polčase, pôsobili futbalovejším dojmom. V nedeľu sa Družstevník predstavil na domácej pôde, súperom mu boli futbalisti z Palúdzky. Tí v predchádzajúcom kole porazili Liskovú 4:3 a ani z Turca nechceli určite odchádzať naprázdno. Papierové predpoklady o vyrovnanom duely sa ako tak napĺňali len v prvom polčase, v tom druhom jednoznačne dominovali hostia.
Ostatné výsledky: Závažná Poruba – Dúbrava 0:1, Oravská Jasenica – Bešeňová 4:1, Lisková – Veličná 7:0, Podbiel – Ludrová 3:1, Žaškov – Liptovský Hrádok 6:1.
Dražkovce – Palúdzka 0:4 (0:0)
Góly: Trnovský 3 a Praštiak. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Kopka, Blahušiak, Báthory, (Krasnec), Jesenský, Pleško, Hornák, Ilgo, Ďurkovič, T. Záborský, J. Záborský (Višňovec).
Úvodné dejstvo veľa futbalovej kvality neprinieslo, hral sa obojstranne priemerný zápas. V piatej minúte diváci zaregistrovali prvú strelu v stretnutí, keď domáci Ilgo z poza šestnástky mieril vedľa. Hostia odpovedali o päť minút neskôr, ale Kokavec z hranice pokutového územia minul domácu bránu. Po zaváhaní obrany hostí mohol v 19. min skóre zápasu otvoriť J. Záborský, ale z troch metrov nedokázal dopraviť loptu do siete. Ešte väčšiu šancu spálil T. Záborský, ktorému samostatný nájazd zlikvidoval hosťujúci brankár. V 37. min sa v dobrom svetle predstavil aj domáci brankár Marčičiak, na ktorého nevyzrel Kokavec. Rovnako uspel v posledných minútach prvého polčasu, tentoraz zneškodnil nepríjemnú strelu Praštiaka. Po zmene strán sa v 52. min ujali hostia vedenia, keď po peknej akcii do prázdnej brány zakončoval Trnovský. Ten istý hráč pridal v 65. min druhý gól, tentoraz sa presadil strelou popri vybiehajúcom Marčičiakovi. Domáci hrali druhý polčas veľmi zle, čo hostia využili na ďalší presný zásah, v 80. min sa do streleckej listiny zapísal Praštiak. Kalich horkosti vypil Družstevník v záverečných minútach, Trnovský svojim tretím gólom zavŕšil jednoznačné víťazstvo hostí.
Lipt. Štiavnička – Sučany 5:1 (3:1)
Góly: Juráš 3, Grebáč a Gejdoš, resp. J. Staňo. Zostava Sučian: Duranzia – Kondek, Remeň (M. Hudec), Kališ, (M. Staňo), Repovský (Frkáň), Zelienka, Prchlík, Šibík, Badáň, J. Staňo, Kačák.
Hostia nastúpili na Liptove bez štyroch hráčov základnej zostavy, ale v prvých dvadsiatich minútach boli lídrovi súťaže viac ako vyrovnaným súperom. V 13. min poslal hostí do vedenia J. Staňo, ktorý si nabehol do šestnástky a technickou strelou nezadržateľne skóroval. Potom mal dobrú príležitosť Kačák, no miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta. Neskôr sa zobudili aj domáci. Po prvýkrát udreli v 22. min, v 25. už dokonca viedli. Hosťujúca obrana vyprodukovala dve chyby, ktoré súper nekompromisne potrestal. V 35. min Tatran inkasoval po tretíkrát, tentoraz sa domáci presadili hlavičkou po dobre zahranom rohovom kope. V druhom polčase sa favorit už ničím nedal zaskočiť, naopak ďalšími dvomi gólmi rozhodol o svojom výraznom víťazstve. Z mužstva hostí sa dobrým výkonom prezentoval len J. Staňo, ktorý ako správny kapitán aj napriek nepriaznivému vývoju neustále burcoval svojich spoluhráčov. Tí sa však jeho výkonu veľmi nepriblížili, a tak nečudo, že sa stretnutie skončilo prehrou.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji