Štvrtok, 6. október, 2022 | Meniny má Natália

Vstali z popola, vyštverali sa na vrchol

Futbalisti Aquy Turčianske Teplice sa po rokoch strávených v tretej lige konečne dočkali vytúženého víťazstva a postupu do vyššej súťaže. Nemalú zásluhu na tomto historickom úspechu má bez akýchkoľvek pochybností tréner Ivan Šimček. Práve s ním sme v našo

m rozhovore analyzovali nedávno skončenú sezónu, ktorá zďaleka nebola taká jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Podstatné však je to, že všetko nakoniec dobré dopadlo a v Turčianskych Tepliciach sa mohlo oslavovať.
Vizitka víťaza
Aqua Turčianske Teplice
Prezident klubu: Jaroslav Fidrik
Viceprezident klubu: Vladimír Polerecký
Manažér klubu: Jozef Petrovič
Tréner: Jozef Šimček
Asistent trénera: Jozef Letrik
Vedúci mužstva: Rastislav Traindl
Lekár mužstva: MUDr Jozef Reguly
Maséri: Jozef Pinďák, Adriana Biščáková
Brankári: Tomáš Machovič, Miroslav Kovalčík, Tomáš Škrobák
Obrancovia: Zdeněk Ždimera, Pavel Veterník, Pavol Kravárik, Daniel Ďanovský, Juraj Klapčík
Strednopoliari: Michal Kempný, Jozef Letrik, Michal Schmidt, Jozef Šavol, Jozef Koleno, Rastislav Karas, Pavol Koleno, Peter Šovčík, Tomáš Šimček, Jozef Gaurík
Útočníci: Marek Jeťko, Richard Privitzer, Ján Jeťko, Ľubomír Hromada
Bilancia v sezóne 2005/2006:
30 zápasov, 19 víťazstiev, 2 remízy, 9 prehier, skóre: 76:27, 59 bodov
Bilancia po jesennej časti:
15 zápasov, 11 víťazstiev, 1 remíza, 3 prehry, skóre:47:11, 34 bodov
Bilancia jarnej časti:
15 zápasov, 8 víťazstiev, 1 remíza, 6 prehier, skóre: 29:16, 25 bodov
Najlepší strelci mužstva:
Richard Privitzer – 19 gólov, Marek Jeťko – 17 gólov, Ján Jeťko – 13 gólov, Michal Kempný – 12 gólov
Skôr ako sa budeme rozprávať o práve skončenej sezóne, nedá mi, aby sme sa nevrátili na jej úplný začiatok. S akými cieľmi a ambíciami ste do nej vstupovali?
V predchádzajúcich troch ročníkoch sme vždy skončili na druhom mieste, takže my sme nemohli mať iný cieľ, ako pokúsiť sa súťaž vyhrať. Všetko ostatné by bolo predsa len krokom späť, takže v tomto smere sme mali od samého začiatku absolútne jasno.
Úvod jesennej časti ste mali skutočne impozantný, veď prvých sedem kôl ste nenašli premožiteľa. Z pätnástich zápasov ste len tri prehrali a jeden remizovali. Vo všetkých ostatných zápasoch ste nielenže bodovali naplno, viacerým mužstvám ste aj poriadne „naložili“. . .
Od začiatku sme sa snažili hrať o prvú priečku, čo sa nám aj darilo. V jeseni sme hrali skutočne dobre, s výnimkou posledného zápasu v Čadci, ktorý nám nevyšiel podľa našich predstáv. To sa však pritrafí, súťaž je dlhá, každé družstvo môže mať slabšiu chvíľku. V prvej časti súťaže sme navyše boli vysoko produktívni, strelili sme najviac gólov, naopak najmenej sme inkasovali. Spokojný som bol aj s herným prejavom mužstva, viacerí chlapci sa prezentovali kvalitnými výkonmi. Všetko nasvedčovalo tomu, že sme sa vybrali po správnej ceste.
O to viac vás asi mrzí vstup do jarnej časti, ktorý vášmu mužstvu vôbec nevyšiel . . .
Určite, nebolo to nič príjemné. Prehrali sme päť zápasov po sebe, ocitli sme sa v krízovej situá-cii, ktorú sme museli nevyhnutne riešiť. Atmosféra v klube hustla, bolo sa nám treba nejakým prijateľným výsledkom pozviechať.
Keď tak nad tým rozmýšľam, tak vám v príprave na jarnú časť zrejme škrt cez rozpočet urobilo aj počasie. Alebo sa mýlim?
Všeobecná príprava bola vynikajúca, mali sme vytvorené dobré podmienky. K dispozícii sme mali telocvičňu i posilňovňu, mohli sme sa tak venovať viacerým činnostiam. Žiaľ, zima bola mimoriadne dlhá, nemali sme sa kde veľmi rozohrať. Nakoniec to zrejme ovplyvnilo aj prvé jarné zápasy. Niektoré z nich nám nevyšli aj herne, v iných nám zas chýbalo aj to povestné šťastie.
Ako reagovalo vedenie klubu, nestrácalo trpezlivosť?
Reagovalo primerane situácii. Prezident klubu Jaroslav Fidrik prišiel do kabíny a otvorene sa s chlapcami porozprával o ich ďalšej budúcnosti. Myslím, že to pomohlo, vyhrali sme s Tepličkou a odštartovali sme šnúru siedmich zápasov, v ktorých sme neprehrali. Zmazali sme mínusové body, opäť sme sa dostali do plusových čísel. Mužstvo ukázalo charakter, dostalo sa
z ťažkej situácie. Za to, čo hráči predviedli, im patrí moje poďakovanie.
Vrátiť sa späť do hry ale nebolo také jednoduché, ako to napokon vyzeralo ?
Samozrejme, že nie. Takmer každý týždeň sme odohrali dve súťažné stretnutia. S takýmto zápasovým cyklom majú problémy aj prvoligisti, nie to ešte mužstvá, ktoré hrajú tretiu ligu. Ak si uvedomíte, že viacerí hráči chodili navyše aj do práce, tak si asi viete predstaviť, že nebolo vôbec jednoduché vrátiť sa na čelo ligového pelotónu. My sme to však zvládli, veľmi si to cením.
Súperov v boji o víťazstvo v súťaži ste mali viacerých. Ktorý z nich bol najťažší?
Ťažko povedať. Najviac nám znepríjemňovala život Čadca, s ktorou sme prehrali obidva zápasy. Nepríjemný bol aj Dolný Kubín, či Bánová. Tento ročník však bol mimoriadne vyrovnaný, každý mohol zdolať každého. V súťaži bolo viacero prekvapení, favoritom ruže nekvitli.
Čo vás v priebehu sezóny najviac potešilo, z čoho ste mali najväčšiu radosť ?
Ak si odmyslím samotné víťazstvo v súťaži, tak najmä nasledovné dva momenty. Prvý je spojený s jesennou časťou a s výkonmi, ktoré sme v nej podávali. Nielenže sme vyhrávali, ale predvádzali sme aj dobrý futbal. Ten druhý moment súvisí s naším prebratím sa po tej nepríjemnej sérii prehier. Vstali sme doslova z popola, vyštverali sme sa až na vrchol. Viacerí nás už odpisovali, takmer nikto nám neveril.
Prirodzene, nedá mi, aby som sa nespýtal, čo vás v tomto ročníku najviac trápilo?
Dlhodobo máme starosti s úzkym hráčskym kádrom. Stačí, keď dvaja alebo traja hráči pre zranenie, či karty vypadnú a máme problém, koho postaviť na zápas. Vždy je lepšie, keď máte silnejšiu lavičku, konkurencia nikdy nemôže ublížiť. Naopak, posúva vás ďalej.
Všetko zlé je ale na niečo dobré, dvere sa otvorili viacerým mladším hráčom . . .
Presne tak. Príležitosť dostali mladí chlapci ako Pavol Koleno či Rasťo Karas. V niektorých zápasoch sa prezentovali dobrými výkonmi, ukázali, že na to majú. Každopádne, ale musia na sebe ešte tvrdo pracovať, rezervy by sme ešte určite našli. Ak budú chalani vytrvalí, tak si podobne ako Jozef Koleno či Mišo Kempný skôr, či neskôr môžu svojimi výkonmi vypýtať miesto v základnej zostave.
Vy ste pri mužstve už niekoľko rokov, môžete ho sledovať z nadhľadu. Akú partiu tvorili vaši zverenci ?
Myslím si, že dobrú. Prirodzene, že sa v šatni vyskytli aj rušnejšie chvíle, najmä v čase, keď sa nám veľmi nedarilo. V rozhodujúcich momentoch však chalani dokázali potiahnuť za jeden povraz, to bolo z môjho pohľadu najdôležitejšie.
Futbal sa hrá pre divákov, inak by asi nemal veľký význam. Uspokojiť fanúšika nie je vždy jednoduché. Aký bol ten teplický?
Viac sezón sme hrali o špicu súťaže, takže aj divák právom od nás očakával kvalitné výkony. Teplický fanúšik je náročný, ale rozumie futbalu. Som rád, že sme pre Turčianske Teplice vybojovali vyššiu súťaž. Ľudia, ktorí chodili na futbal, si to určite zaslúžia. V tretej lige to bol tak trochu už aj stereotyp, stále sme hrali proti tým istým súperom. Nová súťaž bude pre ľudí rozhodne atraktívnejšia, verím, že sa prebudí aj širšie okolie. Fanúšik bude určite zvedavý na Prešov či Michalovce, vo väčšom počte si nájde cestu na štadión.
Čo všetko treba spraviť, aby sa Turčianske Teplice v prvej lige nestratili ?
Dôležité je, aby sa mužstvo vhodným spôsobom doplnilo o niektorých kvalitných hráčov, určite by mu to pomohlo. Širší káder je nevyhnutnosťou, prvá liga sa nedá odohrať s trinástimi alebo štrnástimi hráčmi. Aj pre trénera je dobré, keď má z čoho vyberať. Otvára sa mu viac možností, môže pružnejšie reagovať na vývoj stretnutia.
Pán tréner, na záver sa vás chcem opýtať, či pri mužstve ostávate aj v nastávajúcej sezóne alebo sa vaše kroky uberú iným smerom?
V Turčianskych Tepliciach vo futbale pracujú ľudia, ktorí sa preň dokážu obetovať. Cítim sa tu dobre, a preto som rád prijal ponuku pokračovať v tom, čo sme pred rokmi začali spoločne budovať. Prvá liga je náročná súťaž, urobíme všetko preto, aby sme v nej so cťou obstáli.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 2. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 3. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 4. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 5. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 6. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 7. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 8. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 1. Kedysi boli takéto šóry na práčku PHILCO. Dnes ju môžete VYHRAŤ!
 2. 8 najčastejších problémov ústnej dutiny a zubov
 3. Nakúpte pre seba aj pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc
 4. Riešenie Atosu zachraňuje životy
 5. Nechajte sa zelektrizovať!
 6. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 7. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 8. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 21 523
 2. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52% 7 783
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 353
 4. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 292
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 6 013
 6. Dôležitosť duševnej pohody 5 078
 7. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma 3 339
 8. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami 2 945

Blogy SME

 1. Erik Kriššák: Dotyk rán
 2. Katarína Vanišová: Gólový fenomén opäť úradoval. Bude lepší ako Messi s Ronaldom?
 3. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 4. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 5. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 6. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 7. Anna Miľanová: Medvedík...
 8. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 643
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 793
 3. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 4 709
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 231
 5. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 049
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 177
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 813
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 751
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V ponuke sú ďalšie tikety.


6 h
1. miesto - Základná škola E. Lániho v Bytči.

Koncom septembra bolo v troch základných školách - na Ul. Eliáša Lániho v Bytči, v Jazernici a v Čimhovej, rušno.


6 h
 Zľava Ján Vanko, Michaela Janovská, Katarína Turanská, Darina Krausová, Michal Ziman, Roman Kubera, Oliver Špigút, Branislav Turanský.

Tento rok sa až deviatim plavcom z klubu Turčianski raci podarilo kvalifikovať na ME v plávaní masters.


LZ a 1 ďalší 12 h
Viacerí účastníci prezentácie si vyskúšali prácu s novým zariadením.

Najnovšia generácia zariadenia je zatiaľ jedinou na Slovensku.


13 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dôvodom je výstavba kanalizácie aj diery na ceste.


15 h

Miesto výskytu držia v tajnosti.


5. okt

Gangsterka, ktorú natáčali v Lučenci aj Rimavskej Sobote, prichádza do kín.


a 1 ďalší 5. okt

Štvorročné dieťa utrpelo poranenia hlavy.


a 1 ďalší 5. okt

Blogy SME

 1. Erik Kriššák: Dotyk rán
 2. Katarína Vanišová: Gólový fenomén opäť úradoval. Bude lepší ako Messi s Ronaldom?
 3. Nicholas Wintzler: Niektoré maľby a zápisky za posledný polrok.
 4. Viktória Holejová: Na zdravie (Slovensko)!
 5. Ján Marton: Vlčanov odkaz potravinovým podvodníkom - poďte, u nás sa Vám nič nemôže stať.
 6. Marián Betík: "Smrť má s nami ľahšiu prácu"
 7. Anna Miľanová: Medvedík...
 8. Štefan Vidlár: A dokonané bude
 1. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 5 643
 2. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 4 793
 3. Matúš Lazúr: Koľko rôznych "dedečkov" s platmi ako minister živíme z našich daní v rôznych organizáciách napojených na štátne peniaze ? 4 709
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 231
 5. Ľuboš Vodička: Krvavá streda v Prešporku 4 049
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 177
 7. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 813
 8. Matúš Lazúr: Na retardovaných vodičov platia len retardéry. Pri zastávkach MHD najlepšie také že pri 60-tke im rovno utrhne nápravu. 2 751
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?