Martin – na odstránenie havarijného stavu na niektorých budovách vo vlastníctve mesta a o proteste prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne a drobné stavebné odpady a na programe bol aj návrh na schválenie za člena dozornej rady za mesto v Turčianskej vodárenskej spoločnosti.
V súvislosti s havarijným stavom niektorých budov bol na riadnej schôdzi kameňom sváru najmä problém opravy strešných dažďových vpustí telocvične na Osemročnom gymnáziu na Lettrichovej ulici v Martine vo výške 160 tisíc korún. Budova gymnázia je síce vo vlastníctve mesta, ale je v prenájme a podľa zmluvy sa má o všetky opravy starať Vyšší územný celok Žilina. A keďže kvôli rozporuplnej rozprave na túto tému poslanci v bloku požiadaviek na havarijné opravy počas riadneho rokovania neschválili ani jednu z havarijných opráv, bolo treba vrátiť sa k nim na mimoriadnom rokovaní. Na ňom už o jednotlivých opravách hlasovali osobitne. Z rezervného fondu sa budú kryť opravy havarijného stavu schodiska cintorína na Kolónii Hviezda vo výške 767 tisíc korún a osvetlenie v obradnej sieni tamojšieho domu smútku za 70 tisíc korún, ďalej odstránenie havarijného stavu osvetlenia, bleskozvodov a strechy na telocvični v areáli škôl na Východnej ulici v Martine vo výške 308 tisíc korún a tiež oprava strešnej krytiny na hlavnej budove školy na Dolinského ulici v Martine za 1,3 milióna korún. Na druhej strane poslanci neschválili spomínané opravy na budove gymnázia na Ľadovni s tým, že požiadajú krajského župana a odborné útvary na Úrade ŽSK, aby riešili opravy strešných dažďových vpustí na tamojšej telocvični z rozpočtu kraja, pričom rokovať o tejto potrebe majú aj martinskí poslanci ŽSK. „Otvorený“ zostal aj problém odstránenia havarijného stavu šácht plynotesných úkrytov na Štúrovom námestí vo výške 174 tisíc korún, na ktorý by sa mali nájsť financie z mestského rozpočtu.
O proteste prokurátora proti všeobecne záväznému nariadeniu o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a pozastavení uznesenia o tom, že mu mesto vyhovie, sa nakoniec ani nerokovalo. Stalo sa tak po vystúpení poslanca Michala Gallu, ktorý vyjadril počudovanie nad tým, že tento bod je vôbec na programe. Podľa právneho výkladu, ktorý prezentoval, ak pozastavené uznesenie nikto z poslancov nenapadne, do dvoch mesiacov stratí platnosť. Schvaľovanie nového znenia všeobecne záväzného nariadenia musí mať zákonný rámec, jeho znenie musí byť zverejnené kvôli pripomienkam a ich zapracovaniu. Protestu prokurátora mesto vyhovie, no keďže žiaden zákon (ani mestský) nemôže mať retroaktívnu platnosť, nové znenie „vézetenka“ sa pripraví až s platnosťou od 1. januára budúceho roku. Znenie protestu a stanovisko k nemu posiela zároveň radnica na Ústavný súd.
Rozprava k tretiemu z bodov mimoriadneho rokovania poslancov mestského zastupiteľstva bola poznačená tlakom diskutérov na radnicu, aby sa podarilo v orgánoch Turčianskej vodárenskej spoločnosti, vzhľadom na podiel Martina v nej, presadiť väčší počet zástupcov turčianskej metropoly. Nad zákonný rámec, ktorý odprezentoval primátor mesta Stanislav Bernát, chceli poslanci zástupcu v predstavenstve a ďalších v dozornej rade. Nakoniec hlasovaním prešiel za člena dozornej rady len Pavol Hupka a poslanci podporili návrh Jany Bartkovej, aby primátor rokoval v Turčianskej vodárenskej spoločnosti o početnejšom zastúpení mesta v orgánoch tejto spoločnosti.