Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
IV. LIGA – SEVER

Len Valčania nezlyhali v premiére

V uplynulej sezóne Turčania okupovali miesta okolo stredu tabuľky štvrtej ligy. Dve – Belá a Valča dokonca neboli ďaleko od postupu do tretej ligy. Pri troche šťastia a vari aj ambicióznejšom prístupe, sa im to aj mohlo podariť. Obe tieto mužstvá boli v

prvom kole nového ročníka súťaže favoritmi svojich zápasov. Ako sa nakoniec čakalo, Valčania nemali na ihrisku v Dražkovciach, kde pre rekonštrukciu vlastnej hracej plochy mali domovskú pôdu, žiadny problém s Nižnou. Úlohu mierneho favorita ale nepotvrdili zverenci Mareka Hollého na pôde nováčika súťaže v Dúbrave. Práve nováčikovský elán a strelec Mydliar im boli najväčšou prekážkou na ceste za aspoň bodovým ziskom. Do novej sezóny s väčšími ambíciami nastúpili Štiavničania, hrajúci svoje zápasy na ihrisku v Turanoch. Za novým trénerom Ivanom Janigom, ktorý na turiansku lavičku presedlal z Trebostova, prišli aj posily, ktoré výrazne vystužili káder, a tak nepochybne bude mať mužstvo vyššie ambície. Tie ale hráči nepotvrdili na pôde kysuckého nováčika v Makove. V Trebostove, naopak, bolo viac odchodov ako príchodov, a tak zverenci trénera Alana Lukášika začali súťaž skromnejšie ako je u nich zvykom. Napriek tomu mali šancu urobiť na Orave lepší výsledok, lenže vôbec si nepotykali s koncovkou.
Ostatné výsledky: L. Štiavnica – Oščadnica 3:2, O. Jasenica – K. Lieskovec 3:1, Stráňavy – Stará Bystrica 2:2.
Valča – Nižná 5:0 (3:0)
Góly: Tomka 2, Kucian, Romančík a Adamec. Zostava Valče: Martvoň – Zelenec, Kalnický, Adamec, Žilla, Barošinec, Červeň (Tavel), Kucian, Romančík (Rapan), Tomka (Václavík), Horváth.
Prvá štvrťhodina zápasu vôbec nenaznačovala, že hostia budú pre Valčanov až takým ľahkým sústom. Potom, ale domáci pridali na aktivite a v 31. min po faule na Barošinca nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý Kucian premenil. Tento moment prakticky „zrušil“ hostí, lebo zverenci trénera Pavla Čierneho ovládli ihrisko a ešte do polčasu pridali dva góly. Najprv po akcii Kuciana a spolupráci s Adamcom dal druhý gól Romančík a tesne pred odchodom do kabín Tomka strelou z päťky poistil vedenie domácich. Tí v druhom polčase Oravcov takmer k ničomu nepustili. Ovládli stred poľa a najmä Horváth sa dostával do šancí, lenže na šťastie hostí mu chýbala presná muška. Najmenej tri jeho pekné technické strelecké pokusy, hoci sa neskončili gólom, diváci zaslúžene ocenili potleskom. Góly ale napokon predsa prišli. V 63. min Kucian s Tomkom doslova rozobrali obranu hostí a Adamec bez problémov pridal štvrtý gól. O dve minúty neskôr po akcii Romančíka pečatil konečný výsledok Tomka. Valčania sa potom „bavili“ so súperom ako mačka s myšou a keby viac mysleli na výšku skóre, asi by súper, ktorý bol v niektorých fázach zápasu zrelý na uterák, odchádzal z Turca s oveľa vyšším debaklom.
Makov – Štiavnička (Turany) 5:0 (2:0)
Góly: Barčák a Mihajlov po 2 a Konečný. Zostava Štiavničky: Kalanka – Kmeť (Časár), Kúdelka, Raček, Majerík, Vaňko, Červenec, Paško, Kališ (Weber), Zrník (Kostelník), Rohoň.
Stretnutie lepšie začali hostia a Vaňko im mohol zabezpečiť vedenie. V 3. min z dobrej pozície pálil nad bránku domácich a v 13. min jeho strela mierila vedľa. Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim. V 20. min brankár Kalanka síce vyboxoval loptu za šestnástku, ale lopta sa dostala k neobsadenému hráčovi domácich, ktorý ju vrátil za jeho chrbát. Na mokrom teréne opäť zaváhala obrana hostí a domáci v 35. min pridali druhý gól. Vedenie im pridalo na sebavedomí a hostia sa do konca prvého polčasu nedokázali presadiť. V prvých minútach druhého polčasu mali vynikajúce príležitosti na vyrovnanie, ale v 52. min Kališova bomba trafila iba spojnicu bránky a v 60. min Čiernik v dobrej pozícii pálil vedľa. Čo nevyšlo hosťom, vydarilo sa nováčikovi. V 70. min dal Konečný tretí gól a o sedem minút neskôr po strate lopty inkasovali hostia opäť. V závere sa Štiavničania príliš vysunuli, chceli dať aspoň čestný úspech, ale inkasovali piaty gól.
Tvrdošín – Trebostovo 2:0 (1:0)
Góly: Novák a Marton. Zostava Trebostova: Krkoša – Valášek, Ruttkay, Chmúrny, Kosa, Moravčík (Meliš), Ľ. Lukášik, A. Lukášik (Ertl), Mackura, Gregor (Adamčík), R. Lukášik.
Väčšina prvého polčasu sa hrala medzi šestnástkami. Hráči oboch mužstiev sa snažili prekvapiť obrany nakopávaním lopty pred pokutové územie, čo im neprinášalo úspech. V 20. min sa domáci po rýchlom protiútoku dostali na dostrel bránky hostí, útočník prudko centroval a lopta nešťastne trafila Ruttkaya, od ktorého sa odrazila za chrbát brankára Krkošu. Trebostovský brankár sa vyznamenal v 26. min, keď zneškodnil nebezpečnú strelu domáceho hráča z trestného kopu. Tesne pred koncom polčasu, po trestnom kope Ľ. Lukášika sa mohol do listiny strelcov zapísať Gregor, ale ani na dvakrát neprekonal domáceho brankára. Po zmene strán sa hralo v réžii Trebostovčanov, ale tí si nepotykali s koncovkou. Čo sa nepodarilo im, vyšlo domácim. V 83. min najprv hosťujúci Ruttkay, ktorý sa vysunul na hrot útoku, spálil čistú gólovú šancu a z následného brejku dali domáci svoj druhý gól.
Dúbrava – Belá 2:1 (1:1)
Góly: Mydliar 2, resp. Matejčík. Zostava Belej: Šupej – Ondrla, Siekel, Fučela (Delton), Mil. Lučanský, Čiernik (Páleš), F. Hollý, Fazika, Matejčík, Ďanovský, Hulej.
Od úvodu sa obaja súperi usilovali hrať nátlakovo. Lepšie to vychádzalo hosťom, hoci prvú šancu mali domáci v 5. min. V 12. min sa mohol presadiť F. Hollý, ale jeho technická strela išla nielen ponad vybiehajúceho brankára, ale aj ponad bránku. V 17. min Čiernikovu šancu s námahou zneškodnil domáci brankár. Vzápätí sa zasa vyznamenal brankár hostí Šupej. V 27. min vystihol Majerčík zlú rozohrávku domácich a lobom dal vedúci gól Beľanov. O tri minúty neskôr vyrazil Šupej prudkú strelu z trestného kopu na roh a rovnako sa vyznamenal v 34. mi. Lenže tentoraz domáci po rýchlej rozohrávke a Mydliarovej strele, ktorá bola tečovaná obranou hostí šťastne vyrovnali. Po zmene strán sa domáci stiahli do obrany a hrali na rýchle brejky. Táto taktika im vychádzala najmä zásluhou nedôrazu hráčov hostí. Kým tí zahadzovali svoje šance, Mydliar po rýchlom protiútoku do odkrytej obrany rozhodol o tom, že body zostali doma. Snaha hostí o zvrat nevyšla aj preto, lebo v 85. min rozhodca prižmúril pri ruke domáceho obrancu v pokutovom území obe oči.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 884

Po dvoch prehrách naši naplno zabrali a zdolali Levice.

Martinčania dokázali Levice zdolať aj tretíkrát v sezóne. V stredu mali výborný vstup do stretnutia a rutinérsky zvládli aj záver.

49m
Konečne si mohli prísť na svoje aj bežkári.

Bežkári využili každú chvíľu, aby si mohli zašportovať. Pekné sú i prechádzky zasneženou prírodou.