Streda, 7. december, 2022 | Meniny má Ambróz

Premiéra bez martinského gólu

V prvom kole Martinčania, ktorí aj v novom ročníku súťaže obliekajú dresy rezervy Rimavskej Soboty, cestovali k Oravskej priehrade – do Námestova. Pre viacerých hráčov kádra trénera Ladislava Kunu nemalo byť toto mužstvo veľkou neznámou, veď presne pred r

okom s ním pôsobili v jednej súťaži, v IV. lige. Súboj mal odpovedať najmä na otázku, do akej miery Martinčanom, za polrok účinkovania v III. lige prospelo stretávanie sa s kvalitnými mužstvami a tiež, či bude nejaký priepastný rozdiel medzi „starousadlíkmi“ v súťaži, za ktorých už možno Martinčanov považovať, a jej nováčikmi. Pravda, tréner Ladislav Kuna, už pred začiatkom súťaže avizoval, že tentoraz dostanú viac priestoru kmeňoví hráči z Turca, ako „posily“ z Gemera, takže podobné teoretické prognózy trochu pokrivkávali. Na ihrisku sa to potvrdilo a domáci už v prvom polčase rozhodli o svojom víťažstve.
Ostatné výsledky: Bánová – Rakytovce 2:3, Dolná Strehová – Žilina B 2:0, Rudinská – Bytča 7:1, Brusno – Lietavská Lúčka 2:4, Kremnička – Králiky 1:1, Zvolen – Dolná Ždaňa 0:3, Krásno nad Kysucou – Kysucké Nové Mesto 2:1.
Námestovo – R. Sobota B (Martin) 2:0 (2:0)
Góly: Pánik a Kurčinka. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Hrabáč, Vítek, Ižip, Janák (Novosedliak), Miklas, Šípka (Markovič), Ladňák, P. Koleno, Šlichtík.
Martinčanom vôbec nevyšiel úvod zápasu. Domáci boli aktívnejší a poriadne podkurovali pred Šarlinom. V 4. min nevyužili šancu, keď útočník domácich hlavičkoval vedľa. O minútu neskôr išla strela domáceho hráča vedľa a v 7. min po zlej Miklasovej rozohrávke zachraňoval v poslednej chvíli Vítek. O minútu mali prvú vážnejšiu príležitosť hostia. Obrane domácich unikol Šlichtík, ale keď si obhodil brankára, trafil iba bočnú sieť. Zanedlho prišli tri čierne minúty Martinčanov. V 13. min po krídelnej akcii prešiel námestovský útočník cez Ižipa a jeho center usmernil hlavou do siete nabiehajúci spoluhráč. O dve minúty neskôr obišli domáci Hrabáča a zvýšili vedenie na 2:0. Potom sa konečne zobudili aj hostia. V 17. min prihral Miklas Šípkovi, ten napol domácu sieť, ale gól pre ofsajd neplatil. O päť minút neskôr mohli hostia ďakovať Šarlinovi, ktorý dobrým zákrokom napravil chybu Ižipa. Pred koncom prvého polčasu sa mohol dvakrát presadiť Šlichtík, ale najprv v dobrej pozícii namiesto strely volil prihrávku a tesne pred odchodom do kabín, po prihrávke Miklasa, chýbala jeho strele razancia. Po zmene strán mali viac z hry Martinčania, ale domáci vytesnili priestor pred pokutovým územím a veľa toho súperovi nedovolili. Napriek tomu sa mohol dvakrát presadiť opäť Šlichtík, lenže chýbalo mu šťastie v koncovke. Rovnako sa nedokázali presadiť ani strelecky aktívni Miklas a Koleno. Čo prešlo cez obranu súpera, pochytal brankár domácich.