Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Oprašovali kopačky

Majstrovstvá „starých pánov“ vo futbale vyhrali Martinčania Po kvalifikačných kolách a záverečnom turnaji sme v sobotu 5. augusta v Žabokrekoch spoznali prvého víťaza majstrovstiev regiónu Turiec starých pánov vo futbale, ktoré v spolupráci s Turčianskym

Majstrovstvá „starých pánov“ vo futbale vyhrali Martinčania
Po kvalifikačných kolách a záverečnom turnaji sme v sobotu 5. augusta v Žabokrekoch spoznali prvého víťaza majstrovstiev regiónu Turiec starých pánov vo futbale, ktoré v spolupráci s Turčianskym futbalovým zväzom a Maticou slovenskou zorganizovalo občianske združenie Pro Art Agency. Finálový turnaj sa odohral v rámci tradičných Matičných dní.
Majstrovstiev sa v Turci zúčastnilo deväť tímov, pričom z nich šesť postúpilo do záverečného finálového turnaja. Mužstvá v ňom boli rozdelené do dvoch skupín, v ktorých sa každé stretlo s každým. Víťazi skupín hrali o víťazstvo v turnaji, druhí zo skupín sa stretli v súbojoch o bronz. Tretí zo skupín v súťaži skončili, obsadili konečné piate, resp. šieste miesto.
Podľa očakávania premiérový primát získali futbalisti Strojárni Martin, ktorí finálovým turnajom prešli ako nôž maslom. Na druhom mieste skončili Turčianske Kľačany, tretiu pozíciu si vybojovala Matičná Neografia.
Sobotňajšie futbalové predstavenie malo vcelku slušnú a dobrú úroveň. Hráči síce nevynikali nejakou veľkou a závratnou rýchlosťou, divákov však potešili viacerými peknými a oku lahodiacimi kombináciami. V akcii sme po dlhšom čase videli viacero futbalistov, ktorí zo svojho športového majstrovstva nič nezabudli. Pri pohľade na niektoré súpisky sa nám vybavilo relatívne úspešné pôsobenie martinského futbalu z osemdesiatych rokov, na ktoré nedokáže dnešná generácia nadviazať. Na žabokreckom trávniku sme teda registrovali viacerých hráčov, ktorí robili dobré meno nielen sebe, ale najmä Turčianskemu futbalu. Ivana Ševčíka, Milana Bielika, Jaroslava Karolčíka, Milana Macha Antona Göröga, Vladimíra Huťku, Petra Engliho, Miroslava Vereša, Ladislava Machoviča, Ľubomíra Čiešku, či Ivana Janigu netreba futbalovým priaznivcom asi veľmi predstavovať. Nevymenovali sme samozrejme všetkých, ktorí v Žabokrekoch hrali, všetci si však zaslúžia pochvalu za to, že prišli a korektne medzi sebou súťažili.
Prezident Turčianskeho futbalového zväzu Pavol Kuteľ bol s majstrovstvami starých pánov vo futbale spokojný. „Bola to dobrá myšlienka, som rád, že sme sa do toho s našimi partnermi pustili. Moje poďakovanie patrí najmä Ľubomírovi Kraľovanskému, ktorý má toto všetko, v dobrom slova zmysle, na svedomí. Majstrovstvá sa vydarili, určite v nich budeme aj s niektorými inováciami na budúci rok pokračovať.“ Riaditeľ turnaja Ľubomír Kraľovanský nám rozhovore zdôraznil, že tento premiérový ročník majstrovstiev bol skúšobný. „Možno sa nám všetko nevydarilo na sto percent, ale hlavný cieľ podujatia, pripraviť niečo zaujímavé pre bývalých futbalistov, sme naplnili. Aj na základe reakcii hráčov, ktoré boli väčšinou pozitívne, sme sa rozhodli v organizovaní majstrovstiev pokračovať. Jednoducho ideme ďalej, už teraz sa tešíme na ďalší ročník. „Po skončení turnaja sme pri zaslúženom pivku našli a na chvíľu vyrušili aj Milana Macha, bývalého krajného obrancu Martina. „Som rád, že sa na starších a zaslúžilých futbalistov nezabudlo, že sme si mohli do sýtosti zahrať. Stretli sa tu viacerí priatelia, vládla tu príjemná atmosféra, majstrovstvá mali svoju úroveň.“ Martinčania splnili úlohu favorita a turnaj zaslúžene vyhrali. Milan Macho nám k tomu povedal: „Našou výhodou je, že sa pravidelne stretávame. Chodíme na turnaje, hráme rôzne stretnutia, prakticky po celom Slovensku. Zápasová prax nám teda nechýba. Jeden druhého dobre poznáme, môžeme sa seba spoľahnúť. Finálový zápas mal veľmi dobrú úroveň, k čomu prispel aj náš súper. O rok by sme na turnaji chceli opäť štartovať, radi by sme obhájili naše víťazstvo. Je to však ešte ďaleko, dúfam, že budeme všetci zdraví.“
Výsledky – „A“ skupina: Turčianske Kľačany – Turčianska Štiavnička 5:1 (2:1) – Vereš 3 a Engli 2, resp. Kačák, Turčianska Štiavnička – Matičná Neografia 0:9 (0:5) – Taraba 3, Kraľovanský 2, Bielik, Lukáč, Janiga a Košman, Matičná Neografia – Turčianske Kľačany 0:2 (0:0) – Vereš a Š. Hodoň.
Poradie v skupine: 1. Turčianske Kľačany – 6 bodov, 2. Matičná Neografia – 3 body, 3. Turčianska Štiavnička – 0 bodov.
Výsledky – „B“ skupina: Martin – Necpaly 8:0 (5:0) – Václavík 4, Suja 2, Bučko a Lvončík, Necpaly – Priekopa 0:1 (0:0) – Haco, Priekopa – Martin 0:4 (0:3) – Václavík 2, Tavel a Šefčík.
Poradie v skupine: 1. Martin – 6 bodov, 2. Priekopa – 3 body, 3. Necpaly – 0 bodov.
Zápas o 3. miesto: Matičná Neografia – Priekopa 1:1 (1:0), na pokutové kopy 4:2, góly: Taraba, resp. Andrášik.
Finále: Martin – Turčianske Kľačany 1:0 (1:0) – gól dal Václavík (z pok. kopu).
Najlepším strelcom finálového turnaja sa stal Tibor Václavík (Strojárne Martin), ktorý zaznamenal sedem gólov.
Víťazné mužstvo Martina nastupovalo v tejto zostave: Ľubomír Jadroň, Jaroslav Karolčík, Ivan Bučko, Peter Egrecký, Anton Görög, Vladimír Huťka, Vladimír Kovanič, Roman Kusý, Milan Macho, Ivan Šefčík, Miroslav Tavel, Jaroslav Lvončík, Ján Diabelko, Boris Suja, Dušan Török, Jozef Bučko.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Skalici sme podľahli na domácom ľade.

„Štyri góly nám na víťazstvo musia stačiť. Treba byť dôslednejší vzadu, to je najväčší problém,“ zdôraznil po prehre so Skalicou martinský kapitán Michal Murček.

12 h
Hlavná odborníčka ministerstva zdravotníctva SR pre epidemiológiu Henrieta Hudečková.

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

13 h
Ilustračná fotografia.

V meste vytvorili odberové miesta v ZŠ na Ul. Komenského.

16 h
Odberové miesta budú vytvorené aj v Gymnáziu Jozefa Lettricha.

Mesto Martin pre účely skríningového testovania na COVID-19 bude využívať aplikáciu Bookio, prostredníctvom ktorej sa rýchlo a ľahko prihlásite na miesto a čas, ktorý vám vyhovuje.