Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Lekcia z efektivity

Martinčanom prvé kolo nevyšlo podľa predstáv. Až príliš ľahko predali svoju kožu na ihrisku v Námestove. Mužstvo, ktoré postúpilo do tretej ligy zo „štvorky“, predčilo hráčov rezervy Rimavskej Soboty v nasadení a najmä v efektivite. V prvom kole, tak, ak

o to avizoval pred súťažou, dal tréner Ladislav Kuna šancu najmä Martinčanom, keď mužstvo posilnili len dvaja Gemerčania - obranca Hrabáč a hráč stredu poľa Miklas – obaja sú hráči s prvoligovými skúsenosťami. Ani to na súpera nestačilo. Aj v druhom kole museli Martinčania cestovať za súperom – tentoraz do Rakytoviec. A tentoraz už len s jediným hráčom z Gemera – Síhelským. Rovnako, ako v premiére nového ročníka súťaže, ani v druhom zápase jesene neuspeli a podľahli súperovi, hoci, ako nám povedal Ján Stehlík – riaditeľ klubu, mužstvo podalo oveľa lepší výkon, ako pred týždňom na Orave. Ešte väčším varovaním, ako je strata bodov je vari to, že martinskí hráči v dvoch zápasoch nedali ani gól! Vari nechcú napodobniť sériu spred troch sezón?
Ostatné výsledky: Kysucké Nové Mesto – Námestovo 0:0, Dolná Ždaňa – Krásno 2:0, Králiky – Zvolen 3:2, Lietavská Lúčka – Kremnička 2:1, Bytča – Brusno 2:1, Žilina B – Rudinská 2:0, Bánová – Dolná Strehová 1:0.
Rakytovce – Rim. Sobota B (Martin) 3:0 (1:0)
Góly: Fojtík 2 a Mala. Zostava Martina: Šarlina – Stráňava, Vítek, Šípka, Ižip, Markovič, Janák, Koleno, Ladňák, Síhelský (Schérer), Čulok (Novodeliak, Šlichtík).
Od prvých minút sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Paradoxne, napriek jednoznačnému výsledku, odohrali Martinčania s domácimi vyrovnaný duel, ale doplatili na chyby, ktoré skúsenejší hráči domáceho celku dokázali potrestať. V 16. min sa hostia dopustili prvej vážnejšej chyby a Rakytovčania ju využili. Po rohovom kope z ľavej strany a signále, zaváhal ľavý kraj martinskej obrany a domáci dali prvý gól. Zverenci trénera Ladislava Kunu síce v prvom polčase dokázali pokryť stred ihriska, ale ich kontraútoky končili pred domácou šestnástkou. Pri jednom brejku domáci obrancovia vykopávali loptu z prázdnej bránky. Rovnako aj v druhom polčase sa hra prelievala medzi šestnástkami. Martinčania stále udržiavali nádej na dobrý výsledok, ale v 70. min prišla ďalšia chyba obranných radov a domáci pridali druhý gól. Vzápätí mohli hostia čosi urobiť s nepriaznivým výsledkom, lenže Šlichtík a rovnako Schérer svoje šance nepremenili. V čase silnejúceho tlaku hostí, ktorí sa snažili dať gól, sa po brejkovej situácii presadili Rakytovčania tretím gólom a definitívne pochovali nádeje Martinčanov na lepší výsledok.
Komentuje tréner Ladislav Kuna:
„Výsledok síce hovorí o našej hladkej prehre, ale priebeh zápasu nebol taký jednoznačný. Rozhodne sme hrali lepšie, ako pred týždňom v Námestove. Mrzieť nás môžu chyby, ktoré v konečnom dôsledku rozhodli o výsledku zápasu. Domáci majú skúsených hráčov a tí sa dokázali presadiť.“

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 714

Renomovaní slovenskí tvorcovia a obľúbení slovenskí a českí herci. Muž so zajačími ušami je prísľubom kvalitného filmového zážitku. Môžete si ho pozrieť už v regionálnej predpremiére.

(pw) 7 h
Turčianske Teplice prehrali s Nižnou a definitívne opúšťajú piatu ligu.

V tretej lige vyhrala Čadca, takže do skupiny sever nevypadne z vyššej súťaže nikto. Pre všetky turčianske tímy to znamená, že sú pred posledným kolom zachránené. V päťke je jasné, že futbalisti Turčianskych Teplíc budú hrať v novej sezóne nižšiu súťaž. O druhom zostupujúcom rozhodne posledné kolo, z našich sú namočené Sučany i Vrútky.

15 h
O víťazovi prvej triedy sa rozhodne až v poslednom kole. Bystrička hrá v Mošovciach a Blatnica privíta nevyspytateľné Trebostovo.

Bystrička získala body bez toho, aby musela hrať. Blatnica síce otočila skóre stretnutia v Dražkovciach z 2:0 na 2:3, no v poslednej minúte inkasovala gól a prišla o dva cenné body.