Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Porazili ruskú školu

Nováčik najvyššej ruskej hokejovej súťaže mal dokonale preveriť pripravenosť zverencov Ladislava Spišiaka na hokejovú extraligu. V tejto previerke obstáli Martinčania so cťou. Od prvých minút sa totiž na ľade odvíjal nadpriemerný extraligový hokej. Najpod

Utorok: MHC Martin – Amur Chabarovsk 4:2 (1:1,2:0,1:1) – góly: Klepáč, Božik, Skladaný a Mahdalík. Zostava Martina: Ševela – Hriňa, Polák, Klepáč, Škuta, Ďatelinka, Stančok, Ratveiský, Sadloň – Božík, Špirko, Markovič, Važan, Koložváry, Podstavek, Mahdalík, Kuric, Skladaný, Zachar, Zetík, Trokan.
Piatok: MHC Martin - UTE Budapešť 7:0 (1:0,2:0,4:0) – góly: Koložváry a Skladaný po 2, Kuric, Trokan a Themár. Zostava Martina: Dzubina – Hriňa, Ďatelinka, Škuta, Sadloň, Stančok, Ratveiský, Burzík, Brcko – Božík, Kuric, Skladaný, Važan, Koložváry, Segľa, Themár, Mahdalík, Zigo, Zetík, Učník, Trokan, Zachar.
Extraligové predstavenie
Nováčik najvyššej ruskej hokejovej súťaže mal dokonale preveriť pripravenosť zverencov Ladislava Spišiaka na hokejovú extraligu. V tejto previerke obstáli Martinčania so cťou. Od prvých minút sa totiž na ľade odvíjal nadpriemerný extraligový hokej. Najpodstatnejšie bolo, že domáci ani chvíľku neťahali za kratší koniec, skôr diktovali vývoj zápasu. Možno len s výnimkou úvodu, v ktorom hostia využili presilovku o dvoch hráčov na vedúci gól. Potom ale o tri minúty využil domáci Klepáč rovnako početnú presilu na vyrovnanie. V druhej tretine „tvrdili muziku“ jednoznačne domáci. Hostia mali najprv šťastie, keď Podstavek pálil spomedzi kruhov tesne vedľa, ale o minútu po Hriňovej rozohrávke a milimetrovej prihrávke Špirka dal Božík vedúci gól Martinčanov. O pár minút neskôr stála pri hosťoch šťastena, keď po strele Koložváryho zazvonila žŕdka. V 35. min po ideálnej prihrávke Mahdalíka dal Skladaný tretí gól Martinčanov. V záverečnej tretine najprv Markovič nevyužil nájazd na bránu hostí a v 48. min dali hostia pri presilovke kontaktný gól. Päť minút pred koncom tečoval strelu Ďatelinku od modrej čiary dobre postavený Mahdalík a zabezpečil domácim cenný medzinárodný úspech. Hostia potom pri vylúčení Podstavka ešte odvolali aj brankára, ale nič im to nepomohlo. Po dohode oboch mužstiev si hráči vyskúšali samostatné nájazdy. Kým domáci Važan s Koložvárym s prehľadom skórovali, výborného Ševelu prekonal len hosťujúci Baranov.
Jednoznačná prevaha
Hoci tréner Ladislav Spišiak nemal k dispozícii viacerých zranených hráčov a navyše niektorých nechal odpočívať, stretnutie domácich s celok UTE Budapešť, ktorý trénuje bývalý martinský tréner Eduard Giblák a hrá v ňom viacero bývalých Zvolenčanov, bolo jednoznačnou záležitosťou. Najmä s pribúdajúcimi minútami sa stupňovala prevaha Martinčanov, za ktorých na skúšku nastúpil bývalý útočník Popradu a Košíc Segľa. So stupňujúcou sa prevahou sa, žiaľ, stupňovala tvrdosť hostí. Takmer na ňu doplatil Slavomír Hriňa, ktorého nepríjemne narazil Voskár. Našťastie, domáci obranca sa po ostrom zákroku otriasol a zápas dohral. Keby bol na stretnutí prítomný komisár z Guinessovej knihy rekordov, asi by bol jeden rekord aj zaznamenal. V rozpätí jednej – možno dvoch sekúnd, nastrelili domáci dvakrát žŕdku. V 13. min najprv trafil hornú žŕdku bránky hostí Zigo a vzápätí odrazený puk „z voleja“ poslal do druhej žŕdky Mahdalík! Krásna akcia si zaslúžia gólové vyvrcholenie, ale hoci gól nepadol, halou znel zaslúžený potlesk. Martinčania, ktorí mali v bránke pozorného Dzubinu, sa najmä v záverečnej tretine prestrieľali k jasnému víťazstvu. Blízko k hetriku bol Koložváry, ale žŕdka bránky hostí bola proti. Záverečnú bodku za stretnutím dal najmladší na ľade – Themár, ktorý rutinérsky premenil brejkovú situáciu. Po zápase si obe mužstvá vyskúšali samostatné nájazdy. Kým hostia premenili dva, z domácich bol úspešný iba Zigo.
Ladislav Spišiak, tréner Martina: - Chabarovsk bol korčuliarsky veľmi dobrý, hral tvrdo do tela. Som spokojný s tým, že sme mohli odohrať takýto zápas a ešte spokojnejší som, že sme súpera porazili. Uspokojili ma najmä výkony prvých troch formácií. V situácii, keď máme viacero zranených hráčov boli hokejisti UTE Budapešť príjemným súperom. Príležitosť dostali ďalší hráči kádra, čo ale znamenalo výrazné zmeny v zostave. V prvej tretine sme sa hľadali, v druhej to už bolo lepšie a záverečná sa priblížila mojim predstavám.
V utorok hostia Martinčania Liptovský Mikuláš a v piatok Zvolen. Stretnutia sa začínajú o 17. h.(jk)

10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.