Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Strelci s dynamitom

Po dvoch kolách bola v najvyššej turčianskej situácii zvláštna situácia. Len jedno-jediné mužstvo malo plný počet bodov. Týmto triumfálnym návratom dvoma víťazstvami sa mohol popýšiť nováčik z Ďanovej. Ten si mohol doma s Krpeľanmi, ktoré boli bez víťazst

Po dvoch kolách bola v najvyššej turčianskej súťaži zvláštna situácia. Len jedno-jediné mužstvo malo plný počet bodov. Týmto triumfálnym návratom dvoma víťazstvami sa mohol popýšiť nováčik z Ďanovej. Ten si mohol doma s Krpeľanmi, ktoré boli bez víťazstva, ešte polepšiť. Aj sa stalo! Toto kolo sľubovalo viacero zaujímavých duelov. Súboj štvorbodových sa hral v Bystričke úspešne pre domácich. Prekvapenie súťaže Blatnica, mala na domácom ihrisku možnosť potvrdiť svoje ambície proti jednému z najlepších mužstiev minulej sezóny - Sklabini. Ktovie, kto bolo po zápase spokojnejší s bodom. Nie bez správneho náboja bol aj súboj rezerv – prvoligovej Aquy a štvrtoligovej Valče, v ktorom favoritom boli domáci, aj preto, lebo mohli použiť aj hráčov z lavičky prvoligistu, a tak ich víťazstvo nebolo prekvapením. Súboj domáceho Podhradia s Košťanmi, bol ľahkou záležitosťou domácich, ktorí hrali celý zápas presilovku, pretože hostia pricestovali iba desiati a po zranení Melníka dohrávali dokonca iba deviati! Celkom padlo 36 gólov, a to svedčí o tom, že strelci nastúpili s dynamitom.
Podhradie – Košťany 5:0 (2:0)
Góly: Vidlák 2, Imriš, Čujko a M. Bella. Hostia nastúpili na trávnik iba desiati, napriek tomu im patril úvod, v ktorom si dokázali vypracovať aj gólové šance. Našťastie pre domácich Wehle ani jednu z dvoch šancí nepremenil. Potom ale prevzali iniciatívu domáci. Pri ich presilovke bolo len otázkou času, kedy súpera zlomia. Vypracovali si výraznú územnú prevahu, ale už do polčasu dokázali premeniť sotva tretinu šancí, ktoré si dokázali vypracovať. Za stavu 2:0 dokonca Čujko nepremenil pokutový kop. Najmä po zmene strán sa hralo len na polovici hostí a domáci rovnako ako v prvom polčase si vypracovali množstvo gólových šancí, z ktorých len tri premenili. Keď sa hosťom zranil Melník a musel odstúpiť z hry, sympatickou snahou hostí bolo dohrať tento zápas so cťou.
Žabokreky – Diviaky 3:0 (3:0)
Góly: Šeri 2 a Kmeť. Začiatok zápasu vyšiel domácim nad očakávanie. Už v jeho úvode ušiel po pravej strane Šeri, potiahol loptu do šestnástky a Kmeť hlavou otvoril skóre zápasu. O desať minút neskôr zásluhou Šeriho po centri z ľavej strany viedli Žabokreky už o dva góly. Dokonalú úvodnú polhodinu zo strany domácich zavŕšila najkrajšou akciou zápasu na jeden dotyk od polovice ihriska trojica Buch, Kmeť a Šeri, ktorý strelou do brankárovho protipohybu upravil na 3:0. Výrazný náskok domácich upokojil a do konca prvého dejstva sa na ihrisku už nič mimoriadne neudialo. Začiatok druhého polčasu odštartovali domáci vo vlažnom tempe, čo sa im mohlo vypomstiť. Našťastie pre nich jedinú gólovú šancu hostí, ktorú si za celý zápas vypracovali, zneškodnil domáci brankár Štefanides. Žabokreky mohli svoj náskok v ďalšom priebehu zvýrazniť, lenže po strele Martina Štefanidesa zachraňoval na bránkovej čiare jeden z hosťujúcich hráčov.
T. Teplice B – Valča B 4:1 (1:1)
Góly: Šolc 2, Schmidt a Maroš Lehotský, resp. Kmeť. V zápase béčiek videli diváci priemerný futbal. Hra sa odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Domáci posilnení o hráčov teplického áčka boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Už v jeho úvode Schmidt po centri z pravej strany z vnútra pokutového územia strelou z voleja dal vedúci gól Tepličanov. Hostia potom vyrovnali hru a v poslednej minúte prvého polčasu aj skóre. Po centrovanej lopte z priameho kopu z Tavelovej kopačky Kmeť hlavou vyrovnal. Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil až na to, že Tepličania boli v koncovke ďaleko efektívnejší. Najprv po situácii zaváňajúcej ofsajdom strhol znova vedenie na stranu domácich Šolc a potom ten istý hráč dorážal po strele domáceho kapitána na 3:1.
Posledný klinec do valčianskej brány „zabil“ delovkou pod brvno z 25 metrov Lehotský. Následne domáci oslabení o vylúčeného Kubika hladké víťazstvo bez problémov udržali.
Kľačany – Mošovce 8:2 (3:0)
Góly: T. Mažári, J. Maron a Fečko po 2, Gorgosz a M. Mažári, resp. Zubáň 2. V Kľačanoch videli diváci gólový ohňostroj. Prvú väčšiu príležitosť mal síce v úvode po chybnej domácej rozohrávke hosťujúci Záborský, ale to bolo zo strany hostí na dlhé minúty všetko. Keď však v 20. min T. Mažári prvýkrát v majstrovskom zápase prekonal súperovho brankára, roztrhlo sa vrece s gólmi a po prvom polčase viedli domáci rozdielom triedy. Na začiatku druhého polčasu domáci poľavili a hostia na chvíľu dvoma Zubáňovmi gólmi zdramatizovali stretnutie. Potom však Kľačanci opäť roztočili gólovú kanonádu, ktorú zakončil taktiež svojím prvým gólom M. Mažári.
Blatnica – Sklabiňa 4:4 (1:3)
Góly: Ďanovský, Žúbor, M. Kalnický a Popluhár, resp. Smutný, Horňák, Kovanič (pok. kop) a Úradníček. V Blatnici videli diváci zaujímavý futbal, ktorý skončil po divokom priebehu zaslúženou remízou. V zápase si obidve mužstvá vypracovali dostatok gólových príležitostí. V úvode boli hostia futbalovejší, ktorí sa dvakrát tešili z gólov po rýchlych protiútokoch. Domáci z vytvorených príležitostí využili do konca prvého polčasu len jednu. Hostia však ešte v tejto časti hry premenili Kovaničom jedenástku po faule v pokutovom území. Po výmene strán Blatnica zvýšila obrátky, vďaka čomu dvoma gólmi vyrovnala na 3:3. Hostia však 10 minút pred koncom znova viedli, ale ani štvrtý gól im na víťazstvo nestačil. V poslednej minúte vybojovali domáci cenný bod gólom hlavou po rohovom kope.
Bystrička – Dubové 1:0 (0:0)
Gól dal Kalnický. Bystrička mala vo vyrovnanom zápase mierne navrch. Po úvodnej príležitosti hostí, si domáci vypracovali tri gólové šance, z ktorých najviac volala po góle Človiečikova žrď. V druhom polčase siahli hráči Bystričky na dno svojich síl. Šťastie sa napokon priklonilo na ich stranu, keď Kalnický využil hlavným rozhodcom avizovanú výhodu po faule na Človiečika.
Ďanová – Krpeľany 3:1 (1:1).
Góly: Hyčko, Móric a Fanči, resp. Jančo (pok. kop). Nečakaný líder súťaže mal aj v tomto zápase hernú prevahu. Po trme-vrme pred hosťujúcou bránou sa najlepšie zorientoval Hyčko a domáci zaslúžene vyhrávali. Krpeľany sa však po jednej z domácich chýb dostali do prečíslenia, hosťujúci útočník bol faulovaný brankárom a Jančo z pokutového kopu vyrovnal. Domácimi gól do šatne neotriasol, naopak aj v druhom polčase pokračovali v nasadenom trende. Najprv síce Buocik nepremenil pokutový kop, ale potom si Ďanová ďalšími gólmi zabezpečila tretie víťazstvo v rade.

1. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!
  3. Keď štúdium (za)baví
  4. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
  5. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  6. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  7. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  8. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  3. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  5. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  6. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  7. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.