Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Naháč v Dražkovciach

S výnimkou Sučian hrali všetky turčianske mužstvá na domácich ihriskách a všetkým sa priam „pýtalo“ zvíťaziť. Povinnosť velila doma nestrácať body. Navyše všetci mali súperov z kategórie prijateľných – aspoň čo sa týka papierových predpokladov s odvolaním

V. LIGA – SKUPINA B
sa na postavenie v tabuľke.
Ťažšiu pozíciu, ale rozhodne nie beznádejnú mali mať Sučanci, ktorí cestovali do Liskovej. Hrali dobre, ale nepremenili veľa gólových šancí. Dražkovce zaslúžene doma prehrali so Závažnou Porubou. Najlepší výsledok z turčianskych mužstiev dosiahli doma Kláštorčania.
Ostatné výsledky: Bešeňová – Černová 6:0, Trstená – Ludrová 1:1, Žaškov – Palúdzka 1:1.
Vrútky – Podbiel 3:1 (2:1)
Góly: P. Gorgosz 2 a Veselovský (pok. kop), resp. Kanderka. Zostava Vrútok: Veselovský – Prjevara, Bartoš, Ondrejka, Knapík, Kmeť, Barčin, Mazur, Frátrik (Botoš), P. Gorgosz, Korbel (Nosák).
Už v 5. min mohol poslať domácich do vedenia Kmeť, ale šancu nepremenil. Čo sa nepodarilo jemu dokázal o dve minúty neskôr Gorgosz, ktorý z piatich metrov poslal volejom do siete loptu po centri Mazura. Po štvrťhodine hry mohli domáci pridať ďalší gól, ale Ondrejkova strela minula bránku hostí. V 20. min sa nepresadil najprv Mazur, ktorému v šanci obranca hostí zobral loptu a vzápätí ani Korbel, ktorého hlavičku brankár vyrazil. V 36. min hostia zužitkovali rýchly brejk na vyrovnávajúci gól. Dlho sa z neho ale netešili, lebo o dve minúty neskôr, po faule na Mazura kopali domáci pokutový kop, ktorý Veselovský s istotou premenil. Domácim vyšiel aj úvod druhého polčasu a v 50. min pridal Gorgosz tretí gól.
Dražkovce – Záv. Poruba 0:2 (0:1)
Góly hostí: Maťko a Macík. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Obrušník, Krasnec, Ondrla, Jesenský, Pleško, Gronka, Hornák, Báthory (od 46. min Šalaga), T. Záborský, J. Záborský.
Hostia sa ujali vedenia už v 1. min, keď Marčičiak neudržal strelu Vyskočányho a odrazenú loptu poslal do siete zblízka Maťko. Domáci vystrelili na bránu hostí prvý raz v 6. min, ale strelu Ondrlu spoza šestnástky brankár hostí chytil. V 18. min sa snažil „prelobovať“ brankára hostí Gronka, ale prekopol aj bránu. Do ďalšej šance sa dostali hostia v 30. min, ale Marčičiak Paulínyho strelu chytil. V 53. min hostia zvýšili vedenie na 0:2, keď sa v päťke v „skrumáži“ najlepšie zorientoval Macík. O najväčší rozruch sa postaral neznámy fanúšik, ktorý v 85. min prebehol nahý cez ihrisko.
Kláštor – Zuberec 5:0 (3:0)
Góly: R. Matuška 3, Smik a Krutek. Zostava Kláštora: Pekárik - J. Matuška (P. Kamien), Róna, Chabada, M. Kamien (T. Mravec), Maroš, Smik, L. Mravec (Krška), Janík, R. Matuška, Krutek.
Prvý polčas priniesol futbal dobrej úrovne, pričom postupne získavali prevahu domáci, ktorá sa prejavila aj ich tromi gólmi. Už pred úvodným gólom domácich si obidve mužstvá vypracovali niekoľko sľubných príležitostí. V 20. min mal najväčšiu z nich R. Matuška, ktorý obišiel aj brankára hostí, ale potom prekopol prázdnu bránu. Domáci hráči potom pokračovali v tlaku a v 28. min R. Matuška po samostatnej akcii strelil prvý gól. Hostia nestihli ani poriadne rozohrať, stratili loptu a R. Matuška ich v 30. min potrestal. O niekoľko minút neskôr dosiahol R. Matuška hetrik. Do polčasu si domáci vypracovali ešte niekoľko šancí, ale nedokázali ich premeniť. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku. V 50. min dal gól Smik po prihrávke R. Matušku a Krutek zavŕšil v 90. min víťazstvo domácich na 5:0.
Lisková – Sučany 3:1 (2:1)
Góly: Mihalov, Dvorský, Mrva, resp. Bella. Zostava Sučian: Dianovský - Bránik, Prchlík, Remeň, Frkáň, J. Staňo, Bella (M Staňo), Špirko, Zelienka, Šibík, Ociepka.
Do 35. min boli Sučany v Liskovej lepším mužstvom. Čisté gólové šance nepremenil Ociepka, Šibík, ale ani Staňo. Sučanci sa predsa ujali vedenia, keď v 23. minúte Staňo zacentroval a Bella osamotený približne z 11 metrov strelil jediný gól Sučian. Vyzeralo to, že domáci sa zosypú, Sučanci boli jednoznačnými pánmi na ihrisku, ale v 35. a v 40. min ich Liskovčania potrestali dvoma gólmi, ktoré padli po rohových kopoch. Sučanci sa v druhom polčase pokúšali výsledok stretnutia zvrátiť, hrali opäť lepšie ako domáci, vypracovali si dve stopercentné šance, ktoré ale Ociepka nepremenil.