Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Previerky ako lusk

Utorok: MHC Martin – LI-PA Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0,1:1,0:0) – góly: Koložváry a Trokan, resp. Róbert Huna. Zostava Martina: Ševela – Hriňa, Polák, Klepáč, Škuta, Sadloň, Ratveiský, Ďatelinka – Trokan, Špirko, Skladaný, Važan, Koložváry, Podstavek, Mad

Utorok: MHC Martin – LI-PA Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0,1:1,0:0)
– góly: Koložváry a Trokan, resp. Róbert Huna. Zostava Martina: Ševela – Hriňa, Polák, Klepáč, Škuta, Sadloň, Ratveiský, Ďatelinka – Trokan, Špirko, Skladaný, Važan, Koložváry, Podstavek, Madalík, Kuric, Pavol Segľa, A. Themár, Zachar, Tabaček, Učník.

Piatok: MHC Martin – HKm Zvolen 5:1 (1:0,2:0,2:1) – góly: Markovič 2, Klepáč, Učník a Podstavek, resp. Jaško. Zostava Martina: Dzubina – Hriňa, Polák, Klepáč, Škuta, Stančok, Ďatelinka, Ratvieský, Sadloň – Ambruz, Špirko, Markovič, Važan, Koložváry, Podstavek, Mahdalík, Kuric, Segľa, Trokan, Učník, Skladaný.
Repete pre domácich
Stretnutie s Liptákmi sa začalo svižne, obidve mužstvá dobre korčuľovali, hralo sa s nasadeným a pomerne útočne. Diváci sa prvého gólu dočkali až v samom závere tretiny, keď presilovú hru zúžitkoval Koložváry. Klepáč na modrej čiare zachytil puk, prihral Podstavkovi, ktorý v spolupráci so Škutom pripravil centrovi druhej formácie ideálnu príležitosť, ktorá sa nedala zahodiť. Druhú tretinu začali Martinčania nekoncentrovane a už po deviatich sekundách vyrovnali. V ďalšom priebehu hry musel brankár Ševela viackrát zasahovať. Liptáci sa mohli v 24. min dokonca ujať vedenia, pretože tesne pred vypršaním Tabačkovho trestu vo veľkej šanci nastrelili žŕdku. Domáci hokejisti však postupne predsa len vyrovnali hru a v 33. min strelili druhý gól. Hriňa pri presilovke našiel kolmou prihrávkou na modrej čiare voľného Trokana, ktorý ukážkovým blafákom premenil samostatný nájazd. Najkrajšie momenty zápasu diváci videli v priebehu 34. a 35. minúty, keď pozabudli brániť a hráči sa na jednej i druhej strane dostávali do stopercentných streleckých príležitostí, ktoré však perfektnými zásahmi riešili obaja brankári. V tretej časti sa hral iba priemerný hokej. Navyše, sa často vylučovalo, čo hokeju veľmi neprospelo. Liptáci mali viackrát možnosť hrať presilovku, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, a to ani pri 83-sekundovej záverečnej hre bez brankára. Po skončení zápasu si mužstvá vyskúšali samostatné nájazdy, ktoré budú v extralige hrať dôležitú úlohu. Viac sa pri nich darilo hosťom, v jedenástej sérii o ich víťazstve 3:2 rozhodol Pohanka. Za domácich skórovali Kuric a Mahdalík.
Skvelé predstavenie
Stretnutie so Zvolenom znieslo aj prísne extraligové parametre. Najmä Martinčania v tomto zápase dokázali, čoho sú schopní pri koncentrovanom výkone. Výborný Dzubina, spoľahlivá obrana a napriek viacerým zahodeným príležitostiam v tomto zápase aj úderný útok zdobili výkon zverencov trénera Ladislava Spišiaka. Jeho zverenci boli živší ako súperi a po vedúcom góle Exzvolenčana Klepáča ovládli ľad. Parádne akcie zakončovali šancami, po ktorých často mohol vyniknúť brankár Šimonovič. A hoci ten bol jedným z najlepších hráčov hostí – päťkrát kapituloval. Najprv ho po akcii Skladaného prekonal Učník a potom skvelým zakončením nájazdu Markovič. To, čo v 47. min pri presilovke rozohrala druhá útočná formácia, bola lahôdka – na konci ideálnej Klepáčovej prihrávky bol Podstavek, ktorý strelou bez prípravy dal štvrtý gól. V tej istej minúte síce Jaško znížil vedenie Martinčanov, ale o desať minút neskôr, po ďalšej parádnej súhre, strelecky disponovaný Markovič pečatil nečakane vysoké, ale zaslúžené víťazstvo Martinčanov. Aj samostatné nájazdy sa skončili víťazne pre domácich – kým za hostí skóroval iba Paciga, za domácich boli úspešní obrancovia Hriňa a Škuta.
Ladislav Spišiak, tréner: - Konečne nás preverili ťažší súperi. Pred zápasom s Liptovským Mikulášom mali hráči v nohách tvrdý tréning, napriek tomu sme podali dobrý výkon a spokojný som predovšetkým s ich prístupom. Proti Zvolenu sme podali doteraz najlepší výkon. S hrou mužstva a hernou disciplínou som bol spokojný. Dali sme síce päť gólov, ale viacero výborných šancí sme aj zahodili, čo nás len utvrdzuje v názore, že stále máme ešte čo zlepšovať.
V utorok hrajú Martinčania v Trenčíne a od 1. do 3. septembra sa zúčastnia turnaja v Budapešti, utorok 5. septembra hrajú odvetu v Liptovskom Mikuláši a v stredu v 6. septembra v poslednom prípravnom zápase pred extraligou hostia doma majstrovskú Žilinu.