Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Dvaja Turčania sú spokojní

Minulé kolo konečne väčšine turčianskych štvrtoligistov prinieslo viac radosti. Tri mužstvá zvíťazili a len Trebostovo nezískalo ani bod a domov si z Oščadnice viezlo päť gólov. Domácim sa podarila odplata za minulosezónny osemgólový výprask. Pred futbalo

IV. liga
vou nedeľou teraz znela otázka, či sa dokážu zverenci trénera Alana Lukášika otriasť s vysokej prehry a v turčianskom derby obstoja proti mužstvu vedenému Marekom Hollým. Ťažko bolo v tomto zápolení vopred hľadať favorita, pretože aj Beľania, mali v minulom kole problémy. Tie sa týkali najmä personálneho obsadenia. Minulý týždeň v mužstve absentovali Fučela, Horník, Hulej a Čiernik. Lenže v Trebostove mal Marek Hollý už k dispozícii oporu zadných radov Rastislava Fučelu, rovnako aj Horníka a útočné kladivo – Huleja. Naopak, domáci po dlhej absencii vynútenej disciplinárnym trestom mohli rátať s konštruktívnym Jurajom Lukášikom a navyše sa v zostave objavil aj Kováč, ktorý sa vrátil z Ďanovej do zostavy Trebostova. Po zápase boli spokojnejší Trebostovčania, ktorí zaslúžene zvíťazili.
V minulom kole konečne zažiarila Štiavnička a najmä Miroslav Gregor, ktorého štvorgólový záblesk pomohol mužstvu k jasnému víťazstvu v zápase so Stráňavami. Do Starej Bystrice ale necestovali zverenci trénera Ivana Janigu v úlohe favorita, veď domáci doteraz ani raz neprehrali a na svojich súperov sa pozerali z vrchu tabuľky. Na smútok Turčanov sa nenechali ani v tomto zápase zaskočiť. Rovnako ani Valčania necestovali na Oravu – do Tvrdošína ako jasný favorit, a to aj napriek tomu, že doteraz, ako jediné mužstvo v súťaži, zvíťazili v minulom kole nad šťukou – Dúbravou. Valčania ale disponujú kvalitným mužstvom, ktoré z Tvrdošína, zásluhou Tomkovho gólu, viezlo trojbodový zisk.
Ostatné výsledky: Dúbrava – Oščadnica 0:1, Oravská Jasenica – Makov 3:3, Stráňavy – Liptovská Štiavnica 4:2, Kysucký Lieskovec – Nižná
0:0.
Trebostovo – Belá 1:0 (1:0)
Góly: Ľ. Lukášik. Zostavy – Trebostovo: Krkoša – Valášek, Bízik (Marguš), Kosa, Kováč (J. Fľak), Ľ. Lukášik, Mackura, J. Lukášik, A. Lukášik (Smutný), Ruttkay, R. Lukášik, Belá: Šupej – Horník, Fučela, Siekel, Lučanský, Mazurák, Fazika, F. Hollý, Matejčík, Páleš (Lettrich), Hulej (Ďanovský).
Domáci nastúpili do zápasu v zostave vystuženej hráčmi stredu poľa – Jurajom Lukášikom a Kováčom, hostia naopak na rozdiel od minulého kola boli silnejší najmä vďaka tomu, že sa po zranení do zostavy vrátil dirigent stredu obrany Rastislav Fučala, ofenzívny Horník a tiež strelec Hulej. Na hre oboch mužstiev bola prítomnosť týchto hráčov nielen vidieť, ale aj cítiť. Domáci začali mimoriadne aktívne, ovládli stred poľa a v 7. min sa ukážkovým halfvolejom predstavil najskúsenejší domáci hráč Ľ. Lukášik. Jeho strela spoza šestnástky sa od tyče odrazila za chrbát brankára hostí. Aj naďalej mali domáci miernu územnú prevahu a pri rýchlych protiútokoch sa častejšie dostávali pred pokutové územie hostí. Tí ale mali v bránke spoľahlivého Šupeja, ktorý do konca prvého polčasu zlikvidoval dve tutovky domácich. Najprv zachraňoval v 36. min po šanci Alana Lukášika a o dve minúty sa proti nemu nepresadil ani R. Lukášik. Hostia sa do šancí dostávali iba sporadicky. Ich pokusy boli skôr iba platonické. V 28. min z vnútra šestnástky vystrelil Páleš, ale s jeho slabou strelou nemal brankár Krkoša veľa roboty. Rovnako neuspel ani v 31. min Fazika, ktorého ľahký lob zlikvidoval domáci brankár. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. V strede poľa sa lepšie darilo hosťom. Mali územnú prevahu, ale do šancí sa nedostávali. Naopak domáci mohli svoje víťazstvo ešte zvýrazniť. V 55. min po rohovom kope strela Kováča z voleja išla nad bránu. V 78. min sa mohol do listiny strelcov zapísať aj R. Lukášik, ale Šupej zachránil. Tri minúty pred koncom mali možnosť vyrovnať hostia, ale Krkoša zachránil pred Ďanovským. Diváci videli síce priemerný, ale bojovný futbal, tentoraz s lepším koncom pre domácich.
Stará Bystrica – Štiavnička 2:1 (1:0)
Góly: Faktor 2 (jeden z pok. kopu), resp. Gregor. Zostava Štiavničky: Hvostík – Paško, Majerík, Kúdelka, Ertl, Huťka, Koscelník (Zrník), Červenec, Raček, Gregor (Špener), Rohoň.
Začiatok zápasu patril hosťom, ale Gregor, Červenec a Rohoň nedokázali príležitosti dotiahnuť do gólovej koncovky. Diváci si na gól museli počkať až do 38. min. Rozhodca nastrelenú ruku Kúdelku potrestal pokutovým kopom, ktorý domáci Faktor bezpečne premenil. Hostia mohli ísť do šatne spokojnejší, keby bol v 40. min Gregor na päťke trafil loptu. Po zmene strán sa ale strelec hostí predsa presadil. V 50. min po ľavej strane potiahol útok hostí striedajúci Zrník zacentroval a Gregor usmernil loptu do siete domácich. Tí mali vzápätí dvakrát šancu skórovať, ale raz strieľali vedľa a raz zachránil brankár Hvostík. V 69. min sa krásnou strelou prezentoval Faktor a jeho delovka skončila pod brvnom bránky Hvostíka. V závere ešte mohli hostia vyrovnať, ale Rohoň nedotiahol akciu do gólovej koncovky. Štiavničania v závere prišli aj o Paška, ktorého vylúčil rozhodca za držanie súperovho hráča za dres.
Tvrdošín – Valča 0:1 (0:0)
Gól dal Tomka. Zostava Valče: Burda – Ráheľ (Václavík), Adamec, Kalnický, Žilla, Zelenec, Kucian, Romančík, Barošinec (Martiniak), Tomka, Horváth.
V prvom polčase mali hru pod kontrolou hostia. Dobre kombinovali, ale zahodili aj neuveriteľné. Vypracovali si najmenej štyri gólové šance, lenže dvakrát Tomka a po ňom Romančík s Horváthom nepremenili tutovky. Romančík dokonca prehlavičkoval prázdnu bránku domácich. V druhom polčase domáci hru vyrovnali, ale obrana hostí ich do šancí nepúšťala. V 55. min po závare pred domácou bránkou sa v skrumáži dobre orientoval Kucian, získal loptu, prihral ju Tomkovi, ktorý sa konečne presadil strelecky. Hostia mohli pridať aj ďalšie góly, ale útočníci hosti – Horváth a Tomka už nedokázali dostať loptu za chrbát brankára. Päť minút pred koncom mali hostia dôvod ďakovať svojmu brankárovi Burdovi, ktorý „chytil istý gól“, keď predtým ho zachránila žrď. Víťazstvo kombinačne lepšieho mužstva Valče bolo zaslúžené.

1. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  3. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  4. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  5. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  6. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  7. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  9. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Polícia vyhlásila pátranie po nezvestnom mužovi z Beníc

Naposledy bol videný 2. októbra v Príbovciach. Odvtedy sa o ňom nič nevie.

Nezvestný Milan Kopka.

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.