Na čele i na spodku stále bez zmeny

V siedmom kole sa v sobotu odohrali dva zápasy. Favorizované Žabokreky síce zdolali Bystričku, ale hostia boli najmä v prvom polčase domácim viac ako vyrovnaným súperom. Víťazstvo favorita, až v závere stretnutia, po brejkovej situácii poisťoval kanonier

I. trieda
Kľučinec. Prekvapenie sa zrodilo v Podhradí, kde domáci futbalisti najtesnejším rozdielom podľahli Mošovciam. Favorizovaní domáci síce viedli, hostia však gólmi Šavola otočili vývoj stretnutia. V nedeľňajších zápasoch v susedskom derby Blatnica rozdielom triedy podľahla vedúcej Ďanovej, ktorá tak odrazila útok druhých Žabokriek. Mimoriadne dobre sa darilo Móricovi, ktorý strelil tri góly. Darilo sa aj ďalšiemu favoritovi, rezerva teplickej Aquy si zlepšenou hrou v druhom polčase poradila s poslednými Krpeľanmi. Košťany síce so Sklabiňou viedli už 2:0, ale ani dvojgólové vedenie im nestačilo na víťazstvo. Domáci majú ťažké srdce na rozhodcu, podľa ich slov negatívne ovplyvnil stretnutie.
Žabokreky – Bystrička 2:0 (1:0)
Góly: M. Kalnický (pok. kop) a Kľučinec. Favorizovaní domáci hrali v prvom polčase vlažne. Aj preto hostia bez väčších problémov ovládli stred poľa, ale zo svojej územnej prevahy nič nevyťažili. Diváci veľa šancí nevideli, hráči sa ku gólovému zakončeniu prakticky nedostali. Minútu pred koncom prvého dejstva rozhodca po faule v šestnástke nariadil pokutový kop, ktorý bezpečne premenil domáci M. Kalnický. Po zmene strán favorit evidentne pridal. Postupne prevzal iniciatívu, vypracoval si najmenej tri šance, ale hosťujúci brankár držal svoj tím nad vodou. Bystrička na konci zápasu v snahe o vyrovnanie otvorila priestor, čo domáci dokázali využiť. Po brejkovej situácii našiel Kmeť peknou prihrávkou voľného Kľučinca, ktorý ukážkovo preloboval vybiehajúceho brankára.
Podhradie – Mošovce 1:2 (1:2)
Góly: Jakubský, resp. Šavol 2. V úvode zápasu sa mužstvá viac sústredili na pozorné bránenie, aj preto sa hráči do vyložených šancí nedostávali. Hra sa zväčša odohrávala medzi šestnástkami, dlho sa nič dôležitého neudialo. Domáci išli do vedenia v 34. min. Vidlákov center z blízka volejom zúžitkoval Jakubský. Hostia sa rýchlo otriasli a po viacnásobne zblokovaných strelách sa pred bránou domácich najlepšie zorientoval Šavol, ktorý vyrovnal. Ten istý hráč napokon strelil aj víťazný gól, tentoraz sa po centri z pravej strany presadil hlavou. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať. Postupne stupňoval tlak, k čomu im pomohlo aj vylúčenie hosťujúceho Majerčíka. Takmer polhodinovú prevahu favorizovaní domáci nevyužili, šance Bellu, Kubeníka a ani Čujka už zmenu skóre nepriniesli.
T. Teplice B – Krpeľany 3:0 (0:0)
Góly: Hromada, Endresl a Šolc. Zápas sa začal s oneskorením, hostia mali po ceste problémy s dopravou. Nabudení domáci sa možno aj preto ťažko rozbiehali, postupne však s pribúdajúcimi minútami predsa len prevzali iniciatívu. Vypracovali si aj niekoľko šancí, ale tie v prvom dejstve ostali ešte nevyužité. Druhý polčas už jednoznačne patril favoritovi. V 50. min Hromada využil chybu hostí a otvoril skóre. O päť minút už bolo 2:0, tentoraz brankárovu chybu potrestal Endresl. Gólový účet stretnutia uzavrel technickou strelou z priameho kopu Šolc. Okrem troch gólov mohla rezerva teplickej Aquy pridať i niečo navyše, pretože ešte trikrát jej hráči mierili do žrde. Hostia sa ako-tak snažili v prvom polčase, v tom druhom už im sily nestačili.
Košťany – Sklabiňa 2:3 (2:0)
Góly: Strapko, Szalacsi (vlastný), resp. Kovanič, Horňák, Chmúrny. Úvod zápasu patril domácim, ktorí si rýchlo vytvorili dvojgólový náskok. Účet stretnutia otvoril Strapko, druhý gól si hostia strelili Szalacsim sami. Zlom nastal v 35. min, keď hlavný rozhodca, podľa domácich prísne vylúčil Labaša. Od tohto momentu mali už hostia viac z hry, prebrali iniciatívu a vypracovali si aj niekoľko šancí, ktoré však v prvom polčase ešte nevyužili. Na začiatku druhého dejstva Sklabiňa po priamom kope Kovaniča znížila. V 70. min po pravej strane unikol Horňák a strelou z hranice veľkého vápna vyrovnal. Hostia strhli víťazstvo na svoju stranu v 80. minúte. Na centrovanú loptu si vyskočil Chmúrny a hlavou nezadržateľne skóroval.
Turč. Kľačany – Dubové 3:3 (2:2)
Góly: J. Maron 2 a Pentek, resp. Jadroň, Šefraník a Vereš. V stretnutí bohatom na góly sa hral od začiatku dobrý a rýchly futbal. Domáci sa už v tretej minúte ujali vedenia, nádherným volejom do šibenice sa prezentoval J. Maron. Hostia sa nedali vykoľajiť a prakticky hneď po rozohraní vyrovnali. V 25. min zabezpečil Kľačanom vedenie Pentek, hostia však vzápätí opäť vyrovnali Šefraníkom skóre. Útočne ladený futbal priniesol viaceré šance na obidvoch stranách, ale stav stretnutia sa už v prvom dejstve nezmenil. V tom druhom domáci viedli aj po tretíkrát, svoj druhý presný zásah v 66. min pridal. J. Maron. Keď už sa zdalo, že Kľačany vyhrajú, tak ich nádeje v 90. min pochoval po opakovanom priamom kope Vereš.
Valča B – Diviaky 1:0 (1:0)
Gól dal M. Romančík. V priemernom zápase sa hra zväčša odvíjala medzi šestnástkami, úroveň stretnutia zodpovedala postaveniu obidvoch tímov v tabuľke. Domáci už v 2. min preverili pozornosť hosťujúceho brankára, ktorý si poradil s krížnou strelou Môca. Potom sa dlho nič nedialo, mužstvá si prakticky žiadne šance nevypracovali. Vzrušenie priniesla až 44. min. Domáci zahrávali rohový kop a brankárom vyrazenú Poživencovu strelu do siete usmernil Romančík. V druhom dejstve sa hostia snažili vyrovnať. Ich najväčšiu šancu v 53. min spálil Koleno. Autor rozhodujúceho gólu mohol pridať i ďalší, ale svoj samostatný nájazd v 82. min nepremenil.
Blatnica – Ďanová 0:5 (0:2)
Góly: Móric 3, Kubový a Fanči. Hostia už od prvých chvíľ boli pánmi na ihrisku. Produkovali technický a kombinačný futbal. Domáci boli pod stálym tlakom, líder mal po celý čas výraznú prevahu. V 9. min sa Ďanová ujala vedenia, chybu domácej obrany z hranice pokutového kopu tvrdou strelou potrestal Kubový. V 20. min Blatnica prehrávala už dvojgólovým rozdielom, svoj strelecký koncert zahájil Móric. Aj druhý polčas sa niesol v réžii hostí. Tí neponechali nič náhode a ďalšími tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom vysokom víťazstve. Hostia vyhrali absolútne zaslúžene, domáci sa museli zmieriť s vysokou prehrou.