Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

Sklenému chýbali hráči

V piatom kole druhej najvyššej súťaže Fomat Martin prekvapujúco podľahol Lipovcu a z druhého miesta klesol až na štvrté. O vedúce postavenie v súťaži prišli aj Necpaly, ktoré vyšli bodovo naprázdno v Hornej Štubni. Tá sa naopak vyšvihla na druhé miesto, l

II. trieda
epším skóre predbehla svojho nedeľňajšieho súpera. Na čelo súťaže sa prepracovali Diviaky B, ktoré v súboji rezerv zdolali kláštorské béčko. V Malom Čepčíne sa zápas nedohral. Domáci futbalisti po prvom polčase viedli už štvorgólovým rozdielom, na druhý polčas už hostia zo Skleného nenastúpili. V súboji posledných mužstiev Slovenské Pravno zdolalo najtesnejším rozdielom Turček. Hostia, ktorí siahali po bode, o remízu prišli až v samom závere stretnutia.
Martin Diviaky B – Kláštor B 3:1
Góly: A. Kamien 2 a R. Svitáč, resp. Romančík. V prvom polčase hostia prekvapili domácich útočnou hrou a v 32. min sa po chybe obrany ujali vedenia. Rezerva diviackého Dynama ešte do polčasu stihla odpovedať, o desať minút po rohovom kope vyrovnal Svitáč. V 53. min rozhodca vylúčil hosťujúceho Škodu, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov. Rozhodnutie padlo v 78. min, po prečíslení súperovej obrany sa strelecky presadil Kamien. Ten istý hráč o štyri minúty svojim druhým presným zásahom ešte stačil prikrášliť konečný výsledok.
Malý Čepčín – Sklené – nedohrané.
Domáci po prvom polčase viedli už 4:0, hostia totiž nastúpili len s ôsmimi futbalistami. Pred koncom úvodného dejstva sa im zranil ďalší hráč a rozhodca musel stretnutie pre nedostatočný počet hráčov hostí stretnutie ukončiť.
Slov. Pravno – Turček 1:0 (1:0)
Gól dal Rumpel. V zápase mužstiev z konca tabuľky sa hral iba priemerný futbal. Hra sa odvíjala najmä medzi šestnástkami, stretnutiu dlho chýbalo korenie v podobe gólov. Keď už sa zdalo, že zápas skončí nerozhodne, Rumpel domácim zabezpečil najtesnejšie víťazstvo. Podľa priebehu zápasu by si hostia bod zaslúžili, no nakoniec sa museli zmieriť s tesnou prehrou.
Fomat Martin - Lipovec 1:0 (1:0)
Gól dal Facek. Fomat zahodil v prvom polčase nespočetne veľa šancí, za čo ich hostia hrajúci na vlastnom ihrisku potrestali gólom v 30. minúte. Z veľkej diaľky, asi z 50 metrov, prekvapil brankára Fomatu Lalák. Domácich gól natoľko vykoľajil, že sa s neho už do konca stretnutia nespamätali.
Horná Štubňa – Necpaly 2:0 (1:0)
Góly: M. Garaj a Hríbik. Hostia sa v Hornej Štubni prezentovali obrannou taktikou, domáci boli naopak naladení útočne. Boli futbalovejší a herne mali navrch. Dlho sa im však nedarilo premieňať šance, aj preto hostia dlho držali nerozhodný stav. Po polhodine hry sa však diváci prvého gólu dočkali, strelou z tridsiatich metrov sa presadil M. Garaj. V druhom polčase hostia v snahe vyrovnať ožili, ale domáci ich k väčšej možnosti na skórovanie nepustili. Naopak v 78. min víťazstvo svojho tímu poistil Hríbik.