Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL - CARAT EXTRALIGA

Nedobytná martinská pevnosť

Rýchlym tempom cez víkend pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová liga. Turčianske mužstvá odohrali po dva zápasy. Martinčania sa predstavili na domácej pôde, Vrútočania za svojimi súpermi museli cestovať.

Goldspart Martin – LG Franklin Bratislava 4:3 (3:0, 0:0,1:3) – góly: Ješko 2, I. Šavol a M. Sumka. Zostava Goldspartu: Kokavec – Ľ. Nátny, Rudinský, Vrška, I. Šavol, Papp, Urbánek, Ješko, Pavlík, M. Nátny, Kmeť, Vidlák, Olvecký, M. Sumka, Stupák.
Goldspart zaskočil súpera nátlakovou hrou, ktorý mal najmä v defenzíve problémy s dotierajúcimi domácimi útočníkmi. Martinčania si po viacerých príležitostiach vytvorili trojgólový náskok, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. Hostia totiž v tretej tretine dvakrát znížili na rozdiel gól, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.
ŠKB Izoglobal Martin – ŠK Profis 32 Vrakuňa 5:4 (1:3,3:1,1:0) – góly: Wagner a Silvester po 2 a Michnáč. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Chlebec, Hrivnák, Žulko, Michnáč, Zezula, Hipík, Silvester, Pobeha, Wagner, Fedor, Palovič, Žingor, Hazucha, Šalaga.
Favorizovaní domáci sa síce ujali vedenia, hostia však tromi gólmi obrátili vývoj skóre vo svoj prospech. V kabíne Izoglobalu bolo cez prestávku rušno, ale dohovor padol na úrodnú pôdu. Martinčania zlepšili pohyb a zvýšili aktivitu. Hostia sa často bránili len za cenu faulov a v oslabeniach pykali. Najprv v nich počas druhej časti hry stratili dvojgólové vedenie, v tretej tretine i akúkoľvek šancu na zisk čo i len jedného bodu.
RBK Hockey Ružinov – Kométa Vrútky 2:0 (1:0,1:0,0:0) Zostava Vrútok: M. Fáber – Guraj, Ďuris, Čikkel, Ruttkay, Kerdík, J. Fáber, Pastorek, Ličko, Štefan, Zuhan, L. Pallo, Lojdl, Boga, Vojtas, M. Pallo.
Vrútočania boli obhajcovi majstrovského titulu viac ako vyrovnaným súperom, ba v niektorých fázach hry boli aj lepší. O výsledku zápasu rozhodli dve hrúbky hosťujúcej obrany, ktoré dokázali domáci potrestať. Hostia najmä v druhej tretine si vypracovali niekoľko šancí, ale v koncovke sa im vôbec nedarilo. Napriek prehre Kométa podala snaživý výkon, pri troške streleckého šťastia si mohla z Bratislavy odviezť aj bod.
Goldspart Martin – ŠK Profis Vrakuňa 8:2 (3:0,2:0,3:2) – góly: Ľ. Nátny 2, Rudinský, Vidlák, Kmeť, Vrška, M. Nátny a M. Sumka. Zostava Goldspartu: Kokavec – Ľ. Nátny, Rudinský, Vrška, I. Šavol, Papp, Lazárik, Ješko, Pavlík, M. Nátny, Kmeť, Vidlák, Olvecký, M. Sumka, Stupák.
Domáci sa k dobrému výkonu vypli aj proti ďalšiemu bratislavskému súperovi. Goldspart hral od prvých minút pohľadný hokejbal. Darila sa mu kombinácia, navyše dokázal premieňať svoje strelecké príležitosti. Martinčania vyhrali vysoko a úplne zaslúžene.
ŠKB Izoglobal Martin – LG Franklin Bratislava 6:1 (1:1,1:0,4:1) - góly: Michnáč a Hrivnák po 2, Hazucha a Pobeha. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Chlebec, Hrivnák, Žulko, Michnáč, Zezula, Hipík, Silvester, Pobeha, Wagner, Fedor, Palovič, Hazucha, Šalaga.
Po vyrovnaných dvoch tretinách rozhodli domáci o svojom víťazstve v poslednej časti. Hostia najprv nevyužili presilovú hru, po nej Hrivnák premenil svoj samostatný nájazd. Izoglobal v ďalšom priebehu hry kontroloval vývoj stretnutia a ďalšími tromi gólmi ešte prikrášlil konečný výsledok.
HBK 87 Skalica – Kométa Vrútky
1:6 (0:2,0:4,1:0) - góly: Ruttkay 2, Ďuris, Štefan, Ličko a Boga. Zostava Vrútok: M. Fáber – Guraj, Ďuris, Čikkel, Ruttkay, Kerdík, J. Fáber, Pastorek, Ličko, Štefan, Zuhan, L. Pallo, Lojdl, Boga, Vojtas, M. Pallo.
Kométa podala na Záhorí vysoko taktický a disciplinovaný výkon. Hostia predčili domácich vo všetkých herných činnostiach, zaslúžene si domov odviezli dva body. Darilo sa im najmä v presilovkách, v ktorých strelili tri góly.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?