Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

V derby sa delili body

Štvrté Vrútky, tradične v sobotu, na svojom ihrisku privítali siedme Sučany. V derby sa nakoniec delili body, hoci Tatran mohol, pri lepšom využívaní streleckých príležitostí, získať aj viac. Lokomotíva môže byť z tohto pohľadu spokojná, pred Sučanmi si u

V. LIGA – SKUPINA B
držala štvorbodový náskok. Nováčik z Kláštora tentoraz cestoval do Trstenej, ktorá si počína v súťaži viac ako dobre. Domáci boli v súboji s Turčanmi favoritmi, určite si pred zápasom nepripúšťali nič iné ako víťazstvo. Papierové prognózy sa ale nenaplnili. Kláštor si po obetavom výkone odviezol domov všetky body. Dražkovce sa „potácajú“ v tabuľke na jej konci, od posledného miesta ich pred zápasom s nevyspytateľnou Liskovou delil iba bod. Z tohto pohľadu velila domácim povinnosť vyhrať. Tú napokon aj splnili. Družstevník porazil Liskovú rozdielom triedy.
Ostatné výsledky 10. kola: Podbiel – Ludrová 1:2, Černová – Zuberec 4:0, Závažná Poruba – Palúdzka 2:1, Bešeňová – Žaškov 2:1.
Vrútky – Sučany 1:1 (1:0)
Góly: Gorgosz, resp. Bránik. Zostava Vrútok: Veselovský – Antol, Prjevara, Mazúr, Bardy, Kmeť, Kulich, Zeman, Botoš (Bartoš), Gorgosz, Kapusta (Korbeľ). Zostava Sučian: Dianovský – Repovský, P. Hudec, Remeň, Bránik, J. Staňo, Šibík, Ociepka, Zelienka (M. Staňo), Frkáň, Kačák (M. Tomka). V prvom polčase mal na prekvapenie Tatran viac z hry. Hostia boli aktívnejší a od začiatku pripravovali domácim pred ich bránou nepríjemné chvíle. Lokomotívu však tradične nad vodou držal brankár Veselovský, ktorý vo viacerých prípadoch podržal svoje mužstvo. Sučany teda mali prevahu, ale nevyťažili z nej nič. Naopak, domáci sa v 16. min ujali vedenia. Kmeť nebojácne prenikol do šestnástky a spätnou prihrávkou ideálne našiel Gorgosza, pre ktorého už nebol problém prekonať hosťujúceho brankára. Po zmene strán sa hra vyrovnala, ale pribudlo aj viac nervozity. Hostia už nemali toľko šancí ako v prvom polčase, ale vyrovnať sa im predsa len podarilo. V 63. min zahrával rohový kop J. Staňo a Bránik dobre umiestnenou hlavičkou pod brvno vyrovnal skóre. Obidve mužstvá sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Každé z nich malo ešte po jednej šanci, ale gól už diváci nevideli. Najbližšie k nemu mal hosťujúci J. Staňo, ale Bardy na bránkovej čiare zastúpil Veselovského.
Trstená – Kláštor 1:2 (1:1)
Góly: Vítek, resp. R. Matuška a T. Mravec. Zostava Kláštora: Pekárik (Schumichrast) – J. Matuška (Mikula), Krška, Róna, Cabada, L. Mravec, Janík, Smik, T. Mravec, R. Matuška (Slivka), Krutek. V prvom polčase sa hral obojstranne dobrý futbal. Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa už v 9. min ujali vedenia. R. Matuška si nabehol do voľného priestoru a z hranice pokutového kopu strelou bez prípravy nezadržateľne skóroval. O dve minúty mohol autor prvého presného zásahu pridať i ďalší gól, ale tentoraz z blízka nedokázal prekonať súperovho brankára. Záver prvého polčasu patril domácemu mužstvu. V 35. min sa po priamom kope najlepšie v „skrumáži“ zorientoval Vítek, ktorý poľahky vyrovnal. Oravčania po góle evidentne ožili. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale tie už do konca prvého dejstva nevyužili. Aj po zmene strán mali v úvode druhého dejstva viac z hry domáci, ale hostia ich útočnú snahu pozornou obranou bez väčších problémov eliminovali. O prekvapujúcom víťazstve hostí rozhodol v 80. min T. Mravec, ktorý z hranice veľkého vápna prízemnou strelou k žrdi prekonal domáceho brankára.
Dražkovce – Lisková 3:0 (2:0)
Góly: T. Záborský 2 a Čiljak. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Obrušník, Čiljak, Ondrla, Bátory, Pleško, Krasnec, Hornák, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský. Domáci nastúpili na stretnutie bez piatich hráčov základnej zostavy, ale na ich hre v úvodnom polčase sa to vôbec neprejavilo. Prvú väčšiu príležitosť si však vypracovali hostia. V 10. min Ondrlove zaváhanie napravil Marčičiak, ktorý na dvakrát zneškodnil Kubalovu strelu. O päť minút sa domáci ujali vedenia. Pleško ideálne prihral T. Záborskému, ktorý hokejovým blafákom oklamal súperovho brankára. V 38. min autor prvého gólu pridal i druhý presný zásah, tentoraz krížnou strelou zužitkoval Čiljakovu prihrávku. Po zmene strán prišli v 61. min hostia o jedného hráča, ktorého rozhodca poslal predčasne pod sprchy. Už o dve minúty domáci početnú výhodu využili. Na center T. Záborského si nabehol Čiljak, ktorý hlavou poistil víťazstvo svojho tímu. Hostia dohrávali zápas len s deviatimi hráčmi, keď v predposlednej minúte červenú kartu uvidel aj ich kapitán.

9. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 427

 Martin v Kalinove nadal gól, ale najmä po zmene strán predviedli jeho hráči solídny výkon.

Omladenej zostave Fomatu nevyšiel v Kalinove prvý polčas, no po zmene strán Martinčania svoj výkon zlepšili. Žiaľ, prekonať defenzívu domácich sa im nepodarilo ani raz.