Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Vypredávajú štadión

Utorok: HKM Zvolen - MHC Martin 5:3 (1:0, 2:2, 2:1) - góly: J. Kopecký, J. Čierny, Turek, Babka a Igor Majeský, resp. Beran 2 a Podstavek. Zostava Martina: Ševela - Hriňa, Škuta, Klepáč, J. Polák, Vantroba, Stančok, Šimka, I. Ďatelinka - Važan, Koložváry, Podstavek, Markovič, Beran, Špirko, P. Tabaček, Mahdalík, Trokan, Bohunický, Kuric, Themár.
Piatok: MSHK Žilina – MHC Martin 1:5 (1:0,0:3,0:2) – góly: Mahdalík a Vantroba po 2 a Klepáč. Zostava Martina: Dzubina - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, I. Ďatelinka, Stančok, Šimka, Sadloň - Važan, Koložváry, Podstavek, Török, Beran, Špirko, Markovič, Mahdalík, Trokan, Tabaček, Kuric, Drábek.
Nedeľa: MHC Martin - Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - predĺženie 1:0) - góly: Török, Beran a Vantroba, resp. Nemec a Melichárek. Zostava Martina: Dzubina - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Sadloň – Podstavek, Koložváry, Važan, Török, Beran, Špirko, Trokan, Mahdalík, Markovič, Drábek, Kuric, P. Tabaček.

Prvá prehra so Zvolenom
V príprave na novú sezónu Martinčania ani raz so Zvolenčanmi neprehrali. Ani pri Hrone nechceli Turčania „predať“ svoju kožu lacno. Od prvých minút hrali aktívne, lenže nedokázali premeniť ani jednu z viacerých šancí. Paradoxne domáci využili na vedúci gól hneď svoju prvú vážnejšiu šancu. Klouda spoza bránky našiel Kopeckého, ktorý bez väčších problémov dal prvý gól zápasu. Prakticky hneď z protiútoku mali hostia šancu vyrovnať, ale Važan sa nepresadil. Zverencom trénera Ladislava Spišiaka sa podarilo vyrovnať na začiatku druhej tretiny, keď dohrávali „lomenú“ presilovku. Po Polákovej prihrávke sa skvele presadil Beran. Hokej ako na hojdačke pokračoval a v 23. min zblízka poslal puk bekendom pod hornú žŕdku Jozef Čierny. Dobrý, záživný hokej pokračoval šancami na oboch stranách. V 33. min sa podarila paráda Podstavkovi, ktorý prihrávku Važana na dlhú hokejku „posunul“ cez protihráča a samostatný nájazd zakončil dlhým blafákom. V závere tretiny ale Martinčania nedokázali udržať nerozhodný výsledok a Turek dal tretí gól popod do rozštepu padajúceho Ševelu. Tak, ako majú zverenci trénera Spišiaka „bolestivé“ závery tretín, lepšie sa im darilo v ich úvode. V 42. min Beran spoza hráča po prihrávke Špirka opäť vyrovnal.
Zvolenčanom ale pomohla presilovka v 46. min. Babka od modrej napriahol a dal dôležitý štvrtý gól. V závere hostia podkurovali domácej obrane, nevyužili presilovku a potom v záverečnej power-play dostali gól od zvolenského navrátilca I. Majeského.
Dve tretiny vyuovali majstra
Rozpačitý výkon v prvej tretine vyvážili zverenci trénera Ladislava Spišiaka skvelým hokejovým predstavením v ďalších dvoch tretinách. Domáci mali v úvode viac z hry, ale na gól im prihrali Martinčania. V 10. min po zbytočnom útočnom faule pykal Tabaček a hneď v úvode presilovky domácich urobil hrúbku Klepáč a Bulíkovi nerobilo problém dať vedúci gól. Po ňom hosťom dlhšie trvalo, kým sa „odbrzdili“. V druhej tretine ale poriadne šliapli na plyn. Paradoxne Martinčania sa nadýchli k výbornému výkonu v oslabení. Trokan výborne napádal domáceho obrancu, ten v tiesni zle rozohral a veľmi dobre hrajúci Mahdalík tvrdou strelou a gólom naštartoval Turčanov za víťazstvom. O desať minút neskôr prišla krásna kombinácia, po ktorej Vantroba strelou bez prípravy napol sieť za brankárom Lacom. Domáci tréner Gregor sa snažil zastaviť útočnú lavínu súpera lenže sa mu to nepodarilo. Keď v 38. min dal po šachovej kombinácii tretí gól Klepáč, domáci boli zrelí na uterák. Aj v záverečná tretina vyznela v ofenzívu Martinčanov. V 47. min krížnou strelou takmer od modrej čiary prepálil Vantroba domáceho brankára a v 54. min po prihrávke Markoviča pečatil výsledok zápasu strelou spomedzi kruhov Mahdalík. Päť gólov v sieti domácich – jeden krajší ako druhý, a to ešte Žilinčania mohli hovoriť o šťastí, lebo Stančok s Podstavkom nevyužili samostatné nájazdy a aktívne hrajúci Török, ktorý sa po chorobe vrátil do zostavy v čistej gólovej pozícii prepálil domácu bránku. Na druhej strane treba vyzdvihnúť aj bezchybný výkon brankára Dzubinu, ktorý svojich spoluhráčov podržal najmä vo chvíľach, keď sa im nedarilo, ale fantastickými zákrokmi sa blysol aj pri domácej presilovke o dvoch hráčov v čase, keď ešte bola šanca obrátiť vývoj zápasu.
Mat v poslednej sekunde
Súboj tretieho s druhým sľuboval náboj silného kalibru. A veru nesklamal. Až do samého záveru bol dramatický a jeho aktéri na ľade držali divákov v napätí až do záverečnej sekundy, ktorá to všetko rozuzlila. Hostia, ako tradične v Martine začali bez rešpektu, ale už v 4. min na svojej modrej čiare nechali voľného Töröka, a ten po Klepáčovej kolmici blafákom otvoril skóre. V 9. min
mohli domáci vyhrávať o dva góly, no Markovičov strelecký pokus Hála so šťastím zneškodnil. Na opačnej strane sa mal príležitosť viackrát zaskvieť Dzubina. Inkasoval až v 25. min po dorážke Nemca. V polovici zápasu opäť udrel druhý martinský útok. Beran prudkou strelou pri početnej prevahe domácich prekonal Hálu. Po tomto góle začala ofenzívnejšie Dukla. Vytvorila si tlak, domáci sa viac spoliehali na brejky. V 43. min unikol obrane domácich Melichárek a a vyrovnal. Do konca tretiny sa bolo na čo pozerať. Obaja brankári sa viackrát zaskveli a do konca riadneho hracieho času si udržali čisté konto a zápas doviedli do predĺženia. Aj v ňom sa misky váh naháňali z jednej strany na druhú. V jeho závere ale mali domáci výhodu presilovky a pri zámku štyroch proti trom sa do gólovej listiny sekundu pred koncom predĺženia zapísal Vantroba, ktorý tak k dvom žilinským gólom pridal aj tretí – tentoraz mimoriadne cenný, víťazný. Martinské víťazstvo bolo dielom kolektívu, v ktorom vynikla druhá päťka, pričom Jaroslav Török bol pri všetkých domácich góloch.
Ladislav Spišiak, tréner: - Zvolenské stretnutie bolo kvalitné, žiaľ ani raz sa nám v ňom nepodaril dostať do vedenia. V tretej tretine sme vyvinuli tlak, no doplatili sme na oslabenie. Nevyšla nám ani záverečná power-play, bohužiaľ, chýbalo nám šťastie. Remíza by bola spravodlivejšia. V Žiline sme museli hráčom cez prestávku po prvej tretine dohovoriť, aby hrali aktívnejšie a disciplinovanejšie. V ďalšej časti zápasu hrali bravúrne, za čo si celé mužstvo zaslúži pochvalu. Naše víťazstvo bolo nielen zaslúžené, ale mohlo byť aj vyššie.
Zápas s Trenčínom bol doteraz naším najťažším, lebo nám cestu skrížil fyzicky výborne pripravený súper. Víťazstvo si mimoriadne cením aj preto, lebo po dlhom čase sme dokázali úspešne zvládnuť aj záver zápasu.
Dnes hrajú Martinčania v Košiciach, v piatok hostia Liptovský Mikuláš a v nedeľu hrajú v Skalici.
(jk)

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?