Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Favoriti brali body

Aj po dvanástom kole si svoju neporaziteľnosť stále drží Ďanová, ktorá zdolala Príbovce. V dobrej forme hrajúce Dubové si bez väčších starostí poradili s Mošovcami, pričom nezaváhali ani tretie Žabokreky, ktoré najtesnejším rozdielom porazili rezervu tep

lickej Aquy. Darilo sa aj Kľačanom, ktoré zásluhou druhého polčasu pokorili posledné Košťany. Mimochodom, na konci tabuľky je poriadna tlačenica. Z mužstiev ohrozených zostupom bodovali iba Krpeľany, ktoré remizovali so Sklabiňou.
Blatnica – Podhradie
0:2 (0:0)
Góly: Chmúrny a Bella (pok. kop). Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Vtom prvom dominovali domáci, ale z veľkej územnej prevahy nič nevyťažili. Nováčik si dokázal vypracovať viaceré strelecké príležitosti, no nedokázal ich využiť. Hostí viackrát podržal brankár, najmä jemu môžu jeho spoluhráči ďakovať za to, že neinkasovali. Po zmene strán sa favorit prebudil. Nielenže vyrovnal hru, ale postupne aj prebral iniciatívu, pričom na rozdiel od domácich ju korunoval aj gólmi. O prvý úspech hostí sa postaral v 70. min Chmúrny, ktorý brankárom vyrazenú strelu dokázal usmerniť za jeho chrbát. Keď o päť minút na to domáci v šestnástke faulovali hosťujúceho hráča, bolo prakticky o zápase rozhodnuté. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Bella.
Bystrička – Diviaky
4:0 (0:0)
Góly: Moravčík 2, Blažek a Kalnický. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami, aj preto si obidve mužstvá žiadnu väčšiu šancu nevypracovali. Po zmene strán mali domáci raketový nástup a v priebehu pätnástich minút strelili tri góly. Skóre stretnutia otvoril v 52. min Moravčík, ktorý hlavičkou poslal Slovan do vedenia. O chvíľu pridal ďalší gól Blažek, ktorý zblízka premenil svoju streleckú príležitosť. Keď sa do streleckej listiny zapísal aj Kalnický, bolo o osude stretnutia prakticky rozhodnuté. To však ešte nebolo všetko. Moravčík svojím druhým presným zásahom zavŕšil jednoznačné víťazstvo domáceho tímu.
Dubové – Mošovce
5:1 (3:1)
Góly: Vereš 3, Plica a Áč, resp. Magoč. Začiatok stretnutia vyšiel domácim podľa ich predstáv, v 18. min už viedli 2:0. Paradoxne hra bola vyrovnaná, favorit však bol dôraznejší v koncovke. Ťažil z dobrej rozohrávky, po ktorej sa dostával do dobrých streleckých príležitostí. V 31. min ďalšiu z nich premenil Vereš, ktorý nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu. Po góle domáci na chvíľu poľavili, k slovu sa dostali aj hostia. Magoč sa v 41. min najlepšie zorientoval v skrumáži a vykresal svojmu tímu iskierku nádeje. Tá zhasla v 55. min, keď domáci Áč opäť získal svojmu mužstvu trojgólové vedenie. V 75. min svoj strelecký koncert zavŕšil Vereš, ktorý svojim tretím presným zásahom pečatil konečný výsledok.
Žabokreky – T. Teplice B
1:0 (0:0)
Gól dal Maroš Kalnický. Slovan opäť nehral v domácom prostredí, tentoraz ho prichýlila Sklabiňa. Stretnutie začali lepšie hostia a už v 15. min mohli otvoriť skóre, svoju šancu však nevyužili. Domáci hru postupne vyrovnali, o čom svedčí aj Lehotského hlavička, ktorá však skončila nad bránou hostí. Úvod druhého dejstva patril Žabokrekom, ktoré si v priebehu pätnástich minút vypracovali dve šance. Tepličanov v týchto momentoch podržal nestarnúci brankár Kovalčík. O víťazstve Slovana rozhodla 75. min. Šeri z priameho kopu ideálne našiel Kalnického, ktorý umiestenou hlavičkou k žrdi poslal svoj tím do vedenia. Po inkasovanom góle hostia otvorili hru, snažili sa vyrovnať. Nakoniec sa im to nepodarilo, domáci taktickou hrou ubránili najtesnejšie víťazstvo.
Kľačany – Košťany
5:2 (2.2)
Góly: Feťko 3, Gregor a J. Maron, resp. Zvoda a Hanuliak. Domácim sa vydaril začiatok stretnutia, keď v 5. min Feťko rybičkou otvoril gólový účet zápasu. Keď v 12. min zvyšoval domáci Gregor na 2:0, zdalo sa, že hostia odídu domov s poriadnou „nakladačkou“. V 24. min však G. Maron nepremenil pokutový kop a hostia ožili. V 35. min sa strelecky presadil Zvoda a o sedem minút ho vyrovnávajúcim gólom napodobnil Hanuliak. Po zmene strán sa teda začalo odznova. Domáci mali opäť dobrý nástup, aj vďaka ktorému Feťko dvomi gólmi zavŕšil svoj hetrik. Potom sa hra vyrovnala a hostia si dokázali vypracovať šance, ktoré však nepremenili. Naopak, v závere zápasu víťazstvo domáceho tímu poistil J. Maron.
Krpeľany – Sklabiňa
1:1 (0:1)
Góly: Kučma, resp. Saniga. Vo vyrovnanom zápase sa mohli domáci ujať vedenia už v 3. min, ale Bodáň ani na dvakrát nedokázal prekonať hosťujúceho brankára. Na druhej strane z protiútoku Vácha zblízka netrafil bránu. Prvý gól padol v 30. min, keď po chybe domácej obrany Saniga prestrelil brankára. V druhom polčase sa hra zrýchlila a šance sa striedali na obidvoch stranách. V 55. min spálil gólovú príležitosť Kráľ, keď prestrelil bránu. Domácim radosť priniesla 72. min. Kučmov center smerujúci do šestnástky si hostia nešťastne zrazili do vlastnej brány. Potom sa obidve mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najväčšiu príležitosť na skórovanie mali hostia v 85. min, keď nastrelili domáceho obrancu stojaceho na bránkovej čiare.
Ďanová – Valča B (Príbovce)
2:0 (1:0)
Góly: A. Ďanovský 2. Od začiatku stretnutia boli domáci hráči lepší a držali taktovku zápasu vo svojich rukách. Už v 13. min sa hlavou presadil A. Ďanovský. Hostia mohli v prvom polčase vyťahovať loptu zo svojej brány ešte raz, ale šťastie stálo na ich strane. V 38. min totiž domáci mierili iba do žrde. Druhý polčas začal líder súťaže opäť aktívne, pokračoval v útočnej hre a hosťom toho veľa nedovolil. Príbovčania vystrelili do priestoru domácej brány len raz. Definitívne rozhodnutie prišlo v 86. min. Kanonier Móric nastrelil brvno a odrazenú loptu do siete usmernil A. Ďanovský, ktorý svojim druhým presným zásahom zabezpečil domácim zaslúžene víťazstvo.

1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  4. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  6. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  9. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  1. Koniec čakania na kuriéra
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?

dostane sanitka.

Situácia v obci je napätá. Vzťahy sa vyhrotili, niektorí ľudia sa búria.

2 h
Martin Bučko.

Odchovanec martinského hokeja MARTIN BUČKO sa po účasti na MS do 18 a 20 rokov prvýkrát prebojoval aj na seniorský svetový šampionát.