Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Domáce kotrmelce

V tabuľke piata Lokomotíva Vrútky bola v stretnutí s predposledným Zubercom favoritom, ale túto nevďačnú úlohu nezvládla. Vôbec sa jej nedarilo, herne úplne prepadla. Hostia si z Turca odviezli všetky body, stačil im na to jeden presný zásah.

V. LIGA – SKUPINA B
Sučany sa v nedeľu predpoludním predstavili vo Vlachoch, kde svoje domáce zápasy hráva Bešeňová. Tatran podal na Liptove veľmi dobrý výkon, bol lepší vo všetkých herných činnostiach, zaslúžene sa po zápase tešil z víťazstva. Do Dražkoviec zavítala Palúdzka, ktorá v minulom kole zdolala Vrútky. Domáci naopak prehrali v Sučanoch, aj preto chceli s ťažkým súperom bodovať naplno. Žiaľ, nakoniec sa im to nepodarilo, Liptáci splnili úlohu favorita. V domácom prostredí si po týždni opäť zahral Kláštor, ktorý na svojom ihrisku privítal nevyspytateľný Žaškov. Hostia mali viac z hry v prvom polčase, domáci v druhom. O víťazstve Turčanov rozhodol pokutový kop, ktorý desať minút pred koncom premenil Smik.
Ostatné výsledky 12. kola: Podbiel – Černová 1:1, Závažná Poruba – Ludrová 3:0, Trstená – Lisková 7:2.
Vrútky – Zuberec 0:1 (0:1)
Gól dal Maruniak. Zostava Vrútok: Veselovský – Bárdy, Mazúr, Prjevara, Antol, Kmeť, Barčin, Knapík, Kapusta (Šustek), Gorgosz a Botoš. Lokomotíva nastúpila bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa na jej hre zákonite prejavilo. Hostia sa tiež veľmi nevyznamenali, a tak sa hral na dolnom Turci slabý futbal, ktorý ničím nenadchol. Napriek tomu sa domáci mohli v 14. min ujať vedenia. Gorgosz v šestnástke obišiel protihráča, prihral voľnému Kmeťovi, ktorý však z desiatich metrov nedokázal trafiť bránu. Potom sa dlho nič nedialo, futbal sa z ihriska úplne vytratil. Domácich priaznivcom zarmútila 30. min, v ktorej Maruniak potrestal chybu vrútockej defenzívy. V 39. min mal blízko k vyrovnaniu Mazúr, ale jeho hlavička skončila len na žrdi súperovej brány. Druhý polčas začali domáci nádejne. V 52. min sa do šance dostal Mazúr, ktorú pekným zákrokom zlikvidoval hosťujúci gólman. Žiaľ, to bolo zo strany Lokomotívy všetko, ďalšia väčšia šanca v ich podaní už neprišla. Naopak, tie si vypracovali hostia, po jednej z nich nastrelili brvno.
Bešeňová – Sučany 2:4 (0:2)
Góly: Olos (pok. kop) a Vyšný, resp. M. Staňo, Špirko, Zelienka a Kačák. Zostava Sučian: Duranzia – Kondek, Prchlík, Remeň (Kačák), Bránik, J. Staňo, Špirko, Šibík, Zelienka (M. Hudec), M. Staňo (Frkáň), Ociepka. Na Liptove sa hral dobrý futbal, o ktorý sa postarali obidve mužstvá. Tatran ale prekvapil svojho súpera aktívnou hrou, ovládol stred poľa, presnými prihrávkami sa dostával do viacerých streleckých príležitostí. Hostia sa ujali vedenia v 25. min. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal M. Staňo a zblízka usmernil loptu do siete. O tri minúty hostia zahrávali priamy kop a Špirko parádnou strelou z 22 m zabezpečil svojmu tímu dvojgólové vedenie. V druhom dejstve sa domáci snažili zvrátiť výsledok, ale hostia im to vôbec nedovolili. Tatran bez väčších problémov kontroloval vývoj stretnutia, po ktorom sa mohol tešiť zo zaslúženého víťazstva.
Kláštor – Žaškov 1:0 (0:0)
Gól dal Smik (pok. kop). Zostava Kláštora: Pekárik – Róna, Krška, J. Matuška (T. Mravec), L. Mravec (Mikula), Smik, Janík, Cabada, Maroš, Krutek, R. Matuška (Slivka). V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal. Hra sa prevažne odvíjala od šestnástku po šestnástku, diváci veľa streleckých príležitosti nevideli. Domáci začali nervózne, hostia ich zaskočili rýchlou a útočnou hrou. Napriek tomu si nováčik dokázal vypracovať jednu veľkú šancu, ktorú v 43. min nevyužil Maroš, keď z blízka netrafil odkrytú bránu. Po zmene strán domáci pridali, hostia sa prakticky len bránili. O víťazstve Kláštora nakoniec ale rozhodol až pokutový kop, ktorý v 80. min premenil Smik.
Dražkovce – Palúdzka 0:2 (0:0)
Góly: Trnovský a Haviar. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Obrušník, Čiljak, Hornák, Jesenský, Pleško, Gronka, Ilgo, Šalaga (Báthory), T. Záborský, Pedersen. Prvú vážnejšiu streleckú príležitosť v zápase si domáci vytvorili už v 5. min, ale tiesnený T. Záborský volejom prestrelil bránu. V 20. min sa po chybe hosťujúceho brankára do stopercentnej šance dostal Čiljak, ktorý však zblízka netrafil opustenú bránu. O päť minút pohrozili aj hostia, ale brankár Marčičiak sa Praštiakom nedal okabátiť, ukážkovým spôsobom mu zmaril jeho samostatný nájazd. Úvod druhého dejstva lepšie vyšiel hosťom, keď sa v 47. min z priameho kopu zaskvel Trnovský. Liptáci poistili svoje vedenie v 87. min, keď Haviar potrestal zaváhanie domácej obrany.