Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Po trinástke poltucet

Utorok: HC Košice - MHC Martin 1:0 (0:0,1:0,0:0) – gól dal I. Droppa. Zostava Martina: Ševela - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka, Važan, Koložváry, Podstavek, Špirko, Beran, Török, Trokan, Mahdalík, Markovič, Themár, Kuric, Bohunický.
Piatok: MHC Martin – Li-Pa Liptovský Mikuláš 4:2 (1:0,1:2,2:0) – góly: Hriňa 2, Važan a Koložváry, resp. Tomaška a Köver. Zostava Martina: Ševela - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka, Važan, Koložváry, Podstavek, Špirko, Beran, Török, Trokan, Mahdalík, Markovič, Themár, Kuric, Bohunický.
Nedeľa: Skalica – MHC Martin 3:6 (1:1,2:4,0:1) – góly: Liščák 2 a Šille, resp. Podstavek 2, Hriňa, Markovič, Koložváry, Mahdalík. Zostava Martina: Ševela - Hriňa, Škuta, Klepáč, Vantroba, Polák, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka, Važan, Koložváry, Podstavek, Špirko, Beran, Török, Trokan, Mahdalík, Markovič, Themár, Kuric, Bohunický.
Futbalové skóre
Martinčania cestovali za súperom, ktorý mal od svojich funkcionárov ultimátum, bez zraneného brankára Dzubinu. V prvej tretine, ako už tradične, sa zverenci trénera Spišiaka, iba rozbiehali. Pri hernom útlme ich podržal brankár Ševela, ktorý pochytal viacero šancí domácich hokejistov. V úvode druhej tretiny dohrávali domáci presilovku o dvoch hráčov a po kombinácii presilovkovej formácie dal obranca Droppa prudkou strelou vedúci gól. Tento moment Martinčanov vyprovokoval k zvýšenej aktivite a do konca zápasu boli jednoznačne lepším mužstvom. Žiaľ, na rozdiel od predchádzajúcich stretnutí, tentoraz nedokázali premeniť ani jednu z mnohých vyložených šancí. Martinčania nevyužili ani 83-sekundovú presilovku piatich proti trom. Do vážnejšej šance sa však dostal len Beran, aj ten v sľubnej pozícii, keď už bol domáci brankár „na kolenách“, zaváhal. Košický brankár potom exceloval po strelách Koložváryho, Podstavka, Themára, Poláka, Töröka aj Vantrobu. Šťastie mal aj pri samostatnom nájazde Töröka, ktorý domácim ušiel v oslabení. Košičania bez ujmy prežili martinský tlak v závere zápasu, keď hostia odvolali brankára Ševelu a hrali power play. Tento zápas bol typickým príkladom toho, že sa v športe môže prihodiť aj to, že prehrá lepší. Viac ako prehra, ale mohla druhé najproduktívnejšie mužstvo extraligy, mrzieť nula na konte vsietených gólov.
Pokorili liptovské hradby
Favorizovaní domáci to nemali proti Liptákom ľahké. Hostia po prvom inkasovanom góle z hokejky Važana v 12. min, keď si okamžite zobral tréner Jančuška oddychový čas, hrali veľmi disciplinovane v obrane a už v zárodku sa snažili narúšať martinské kombinácie, a keď sa naskytla možnosť, vyrážali do rýchlych kontier. Táto hra Martinčanom, ktorí dve tretiny nemali fazónu z predchádzajúcich zápasov, vôbec nevoňala. Hoci domáci tlačili, nie a nie dať góly. V 33. min stačilo hosťom desať sekúnd na to, aby využili presilovku na vyrovnávajúci gól z hokejky obrancu Tomašku. V 38. min sa prvýkrát blysol výborne hrajúci Hriňa, ktorý prudko vystrelil a domáci opäť viedli. Vzápätí po Špirkovom parádnom nájazde a jeho bekendovej strele zazvonila žŕdka bránky Faltera. Lenže hneď na to, po chybe na útočnej modrej čiare, premenil Köver svoj brejk a vyrovnal. O všetkom sa nakoniec rozhodovalo v záverečnej tretine. Tú Martinčania zvládli s bravúrou. Nikoho nenechali na pochybách, že sú lepším mužstvom. Zrýchlili hru, spresnili kombinácie a bolo len otázkou času, kedy sa presadia. V 44. min zobral na seba zodpovednosť Koložváry. Po nádhernej individuálnej akcii, ktorú mu pomohli rozohrať obaja spoluhráči z útoku, dal dôležitý tretí gól. Martinčania aj naďalej búšili do súpera, ktorého držal nad vodou výborný brankár. V 55. min ale po akcii Berana a skvelej prihrávke Špirka opäť výborne trafil Hriňa a dal štvrtý domáci gól. Martinčania aj naďalej tlačili hostí pred ich bránku a v 58. min mohol svoj výborný výkon korunovať opäť Slavomír Hriňa, ale puk po jeho delovke len rozozvučal žŕdku bránky Liptákov. Víťazstvo po všetkých stránkach lepších domácich bolo zaslúžené. Dôležité pre konečný úspech bolo, že zverenci trénera Spišiaka dokázali stupňovať svoj výkon a že nezlomnou vôľou prekonali pevné obranné hradby súpera.
Štvorbodový Podstavek
Pomstí sa Skalica Martinu za hanebnú trinástku? To bola zásadná otázka pred duelom týchto súperov na skalickom ľade. Spočiatku sa aj zdalo, že by domáci mohli uspieť. Do polovice zápasu držali so zverencami trénera Ladislava Spišiaka krok. Ale v 34. min, keď vyrovnal Koložváry na 3:3, Martinčania sa odrazili k streleckému trháku. V skvelej forme sa predstavil Podstavek, ktorý nielenže dva góly dal, ale pri dvoch aj asistoval. Domáci sa ujali vedenia v 3. min, ale o tri minúty využil presilovku Hriňa, ktorému zostala strelecká chuť z minulého kola. Hneď na úvod druhej tretiny dal tretí gól Markovič, ale vzápätí domáci vyrovnali. Strelecké preteky súperov ešte chvíľu trvali, ale keď Koložváry za 40 sekúnd odpovedal na vedúci gól Šilleho a o minútu pridal Mahdalík vedúci gól hostí, už bolo jasné, že Martinčania majú opraty zápasu pevne v rukách. Do konca druhej tretiny sa strelecky presadil aj Podstavek, ktorý v druhej polovici záverečnej tretiny pečatil konečný výsledok stretnutia. O výraznej prevahe Martinčanov svedčí aj fakt, že domácich prestrieľali v pomere 27:37. Martinskí hokejisti si za šesťbodový víkend vyslúžili od trénera Spišiaka dvojdňové voľno.
Ladislav Spišiak (tréner Martina): - Do košického zápasu sme išli s tým, že chceme dostať čo najmenej gólov. V tomto smere sme zámer splnili, lenže nepresadili sme sa v koncovke. Strelci zlyhali na celej čiare. Ak nedáte gól, vyhrať sa nedá. Košický brankár Laco podal veľmi dobrý výkon. Mnohí možno čakali, že s Liptákmi to bude ľahký zápas. My sme ale vedeli, že hostia sa vrhnú na obranu a dovtedy, kým budú cítiť, že stretnutie nie je rozhodnuté, nás potrápia. Súper je dravý, korčuliarsky dobrý, perfektný v defenzíve a s jednoduchým herným prejavom. Vyložene hral na brejky, z nich dal aj góly. Aj proti nám hral Liptovský Mikuláš dobre. Potrápil iných súperov, potrápil aj nás. Musím sa poďakovať naším hráčom, za obrovskú bojovnosť a za to že zápas zvládli. Zápas v Skalici bol ťažký, lebo domáci sa od minulého stretnutia výrazne zlepšili. Napriek tomu sme mali vývoj zápasu pod kontrolou a bolo len otázkou času, kedy súpera zlomíme.
V piatok hostia Martinčania doma Slovan Bratislava (bude to súboj druhého s prvým!), v nedeľu hrajú v Nitre.

10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.