Pondelok, 8. august, 2022 | Meniny má Oskar

Na Dielci body delili

Pozornosť Turčanov pútalo najmä derby Valče s Trebostovom. Hostia cestovali na blízky Dielec s vizitkou jediného premožiteľa Makova, ale snahou domácich bolo rehabilitovať sa za zlyhanie v Kysuckom Lieskovci. Aj tieto fakty nahrávali tvrdeniu, že derby ob

yčajne nemá favorita. Na Dielci sa nakoniec body delili, hoci na šance vyhrali domáci. Beľania, ktorí si v minulom kole doma napravili chuť a bodovali v súboji s Liptovskou Štiavnicou, síce necestovali na Kysuce za druhým v tabuľke do Makova v porazeneckej nálade, ale po zápase boli smutní. Škoda, že v samom závere nedokázali vyťažiť z minima maximum, keď zahodili dve šance na vyrovnanie. Štiavnička síce v minulom kole remizovala v Nižnej, ale Oščadnica, mala byť súperom z „iného súdka“. Nakoniec ale mohla byť veľmi-veľmi spokojná, pretože zverencov trénera Ivana Janigu delili iba sekundy od plného bodového zisku.
Ostatné výsledky: Liptovská Štiavnica – Nižná 1:0, Dúbrava – Kysucký Lieskovec 2:1, Tvrdošín – Stará Bystrica 1:0, Oravská Jasenica – Stráňavy 0:0.
Valča – Trebostovo 2:2 (1:1)
Góly: Barošinec a Horváth, resp. Kosa a Ľ. Lukášik (pok. kop). Zostavy – Valča: Burda – Ráheľ, Václavík, Kalnický, Žilla, Zelenec, Barošinec, Červeň. Kucian, Romančík, Horváth, Trebostovo: Krkoša – Valášek, Bízik, Kováč, Kosa, Ľ. Lukášik, Ruttkay, J. Lukášik, Mackura (Marguš), Adamčík (A. Lukášik), R. Lukášik (J. Fľak).
Domáci mali územnú prevahu a už v úvode si vypracovali množstvo šancí. Už v 2. min Červeňovu šancu zmaril brankár Krkoša, vzápätí Horváth pálil nad bránku. Rovnako sa v koncovke nepresadil ani Zelenec. Čo sa nepodarilo Valčanom, vyšlo hosťom. V 12. min využil chybu domácej obrany Kosa a hlavou nedal domácemu brankárovi šancu. O päť minút mohol vyrovnať Barošinec, po ňom sa po Romančíkovej prihrávke ocitol v šanci Horváth, ale skóre sa nemenilo. Až v 33. min vyšla domácim akcia, keď po narážačke od Horvátha Barošinec obstrelil brankára a vyrovnal. Aj po zmene strán boli aktívnejší domáci a v 54. min Horváth zužitkoval center Romančíka na vedúci gól Valčanov. Hostia sa do šanci dostávali iba sporadicky. V 62. min krásnu strelu Ľ. Lukášika z trestného kopu z 30 m zneškodnil domáci brankár. Nakoniec sa hostia predsa dočkali v 77. min. Po faule Václavíka na Kosu v šestnástke videl domáci hráč žltú kartu a hostia dostali výhodu pokutového kopu. Ľ. Lukášik nedal z bieleho bodu domácemu brankárovi šancu a vyrovnal.
Oščadnica – Štiavnička 1:1 (0:0)
Góly: Kolembus, resp. Huťka. Zostava Štiavničky: Hvostík – Raček, Kúdelka, Majerík (Sajdák), Paško, Huťka, Červenec, Kmeť, Rohoň, Vaňko, Gregor (Ertl).
Od prvých minút sa hral svižný futbal. Domáci boli agresívnejší, ale prvú vážnejšiu príležitosť mali hostia. V 25. min prudko napálil Raček, lenže jeho lopta mierila do stredu bránky a skončila v náručí brankára. O päť minút stŕpli hostia, našťastie hlavička súperovho hráča mierila tesne vedľa žrde Hvostíka. V závere polčasu mohol Štiavničanov poslať do vedenia Rohoň, ale rovnako aj jeho strelecký pokus nebol presný. Po zmene strán mali domáci územnú prevahu, ale v 60. min zachránil hostí na bránkovej čiare Červenec a o päť minút neskôr sa zasa vyznamenal brankár Hvostík. Desať minút pred koncom stretnutia po dlhom pase Paška dal Huťka hlavou vedúci gól zverencov trénera Ivana Janigu. Keď sa už zdalo, že body poputujú z Kysúc do Turca, v nadstavenom čase Kolembus vyrovnal. Predtým ale domáci útočník bránil v hre brankárovi Hvostíkovi, čo rozhodca nepotrestal.
Makov – Belá 3:1(1:0)
Góly: Mihajlov 2 a Křenek, resp. Delton. Zostava Belej: Šupej – Mazurák, Siekel, Karasy, Lučanský, F. Hollý (Páleš), Fazika, M. Hollý, Ďanovský (Lettrich), Hulej (Matejčík), Delton.
Od úvodu zápasu mali domáci miernu územnú prevahu. Už v prvej minúte stretnutia sa vyznamenal brankár Šupej, ktorý vynikajúcim zákrokom na bránkovej čiare zabránil domácim skórovať. Hostia mali šancu v 10. min, lenže obrancovia domácich zachránili pred nabiehajúcim Siekelom. Vzápätí strelecký pokus domácich z dobrej pozície išiel ponad bránu. V 24. min sa do šance dostával Delton, lenže obrancovia domácich včas zasiahli. O štyri minúty neskôr skončila strela Karasyho z trestného kopu v domácom múre. Štyri minúty pred polčasom hostia pri rohovom kope domácich zabudli na súperovho hráča Křeneka stojaceho pri bližšej tyči a inkasovali zbytočný gól. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel domácim – už v 47. min dal Mihajlov hlavou na 2:0. Potom prišli chvíle Deltona. Najprv v 54. min trafil z trestného kopu brvno, ale v 59. min dal po prihrávke M. Hollého kontaktný gól. Výsledok zápasu pečatil opäť hlavou Mihajlov hlavou. Hostia mohli v závere aj vyrovnať, ale Karasyho strele mierila tesne vedľa a Deltonov teč strely M. Hollého išiel nad.