Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

Bez zisku len Goldspart

V zápase s veľkým množstvom osobných súbojov boli do polovice stretnutia hostia lepším tímom, ale z viacerých streleckých príležitosti nedokázali skórovať. Domáci vycítili šancu a hru začali postupne vyrovnávať. Prispela k tomu aj ich presilovka, pretože

Po týždňovej reprezentačnej prestávke pokračovala najvyššia slovenská hokejbalová liga zápasmi 10. a 11. kola.
HBK Čadca – Goldspart Martin 4:2 (1:0,1:0,2:2) – góly: Kmeť a M. Nátny. Zostava Martina: Kokavec (Stupák) – I. Šavol, Rudinský, Papp, Stupák – Vagaský, Lazárik, Olvecký, M. Kmeť, M. Nátny, Vidlák.
krátko po jej skončení sa Čadca ujala vedenia. V druhej tretine Martinčania inkasovali po druhýkrát v 25. min, domáci skórovali do posunutej bránky. Gólman Goldspartu Kokavec protestoval tak vehementne, že ho rozhodcovia predčasne poslali pod sprchy. V poslednej časti Goldspart znížil, strelecky sa presadil M. Kmeť, ktorému pred odkrytú bránu prihrával Vidlák. Domáci však rýchlo odpovedali, o chvíľu opäť získali dvojgólový náskok. Hostia ešte raz zdvihli hlavy. V početnej výhode, strelou od modrej čiary, domáceho brankára prekonal M. Nátny. Martinčania sa potom snažili vyrovnať, no nepodarilo sa im to ani pri záverečnej hre bez brankára. Naopak, tridsať sekúnd pred koncom domáci štvrtý gólom pečatili konečný výsledok.
HBC 07 Žirafa Žilina – ŠKB Izoglobal Martin 1:1 (0:0,1:0,0:1) – gól dal Chlebec. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Chlebec, Šalaga, Zezula – Michnáč, Plandor, Hrivnák, Wagner, Silvester, A. Bohdaň, Fedor, Hulej, Hazucha.
V Žiline videli diváci kvalitný zápas, o ktorý sa pričinili obidve mužstvá. Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú. Domáci i hostia si vypracovali niekoľko dobrých možností na skórovanie, no obaja brankári dlho za seba nič nepustili. Prvý gól tak padol až v 24. min a radovali sa z neho domáci, keď Jurošeka prekonali po dorážke z bezprostrednej blízkosti. V poslednej tretine sa gólu dočkali aj Martinčania. Pri dvojnásobnej početnej výhode strelou od modrej čiary zaslúžene vyrovnával Chlebec.
LG Franklin Bratislava – Kométa Vrútky 3:2 (2:1,1:1,0:0) – góly: Ruttkay a Čikkel. Zostava Vrútok: M. Fáber – J. Fáber, Guraj, Ruttkay, Pastorek – Vojtas, Kerdík, Čikkel, Boga, Ličko, Štefan, Lojdl, M. Pallo, Ševčík.
Vo vyrovnanom zápase priemernej úrovne mali spočiatku viac z hry hostia, paradoxne však góly strieľali domáci. Tí totiž stopercentne dokázali potrestať chyby v obrane Vrútok. Kométa napriek dvom inkasovaným gólom pokračovala v aktívnej hre a po sérii viacerých dobrých možností sa presadil Ruttkay, ktorý strelou z prvej, od modrej čiary, znižoval na 1:2. Mladí Vrútočania v druhej časti vyrovnali, dorážkou z bezprostrednej blízkosti sa predviedol Čikkel. Favorizovaní domáci strhli vedenie na svoju stranu ešte v druhej tretine. Hostia sa dopustili ďalšej individuálnej chyby, ktorú potrestal reprezentant Tóth. V poslednej časti už diváci gól nevideli. Domáci, napriek veľkej snahe hostí o vyrovnanie, už najtesnejšie víťazstvo ubránili.
ŠK Profis 32 Vrakuňa – Kométa Vrútky 3:4 (0:1,0:1,3:2) – Markovič, Ruttkay, Ličko a Kerdík. Zostava Vrútok: M. Fáber – J. Fáber, Guraj, Ruttkay, Pastorek – Markovič, Kerdík, Čikkel, Boga, Ličko, Štefan, Lojdl, Vojtas, M. Pallo, Ševčík.
V stretnutí veľmi dobrej úrovne hostia až do polovice tretej tretiny predčili svojho súpera vo všetkých herných činnostiach. V prvých dvoch častiach si Kométa vypracovala dvojgólový náskok, ktorý na začiatku tretej ešte zvýšila. Domáci ale zápas nevzdávali a v početných výhodách znížili na rozdiel gólu. Našťastie pre hostí unikol Kerdík a hosťom opäť zabezpečil dvojgólový náskok. Domáci potom v ďalšej presilovke znížili, ale vyrovnať sa im aj vďaka kvalitnému výkonu brankára M. Fábera nepodarilo.
HBK Čadca – ŠKB Izoglobal Martin 0:6 (0:3,0.0, 0:3) – góly: Hrivnák 2, Michnáč, Chlebec, Silvester, Šalaga. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Chlebec, Šalaga, Zezula, Fedor, Nauš – Michnáč, Plandor, Hrivnák, Wagner, Silvester, A. Bohdaň, Kollár, Hazucha, Hulej.
V priemernom zápase videli diváci bojovný hokejbal. Súvislejším akciám bránilo nielen počasie, ale aj kaluže vody. Hostia napriek ťažkým podmienkam boli lepším tímom, hrali aktívnejšie a domácich prakticky k ničomu nepustili. Darila sa im koncovka, aj vďaka nej si už v prvej tretine vytvorili rozhodujúci náskok. V ďalšej časti zápasu favorit nielenže kontroloval vývoj stretnutia, ale ďalšími tromi presnými zásahmi ešte prikrášlil konečný výsledok.
HBC 07 Žirafa Žilina – Goldspart Martin 3:1 (1:0,0:1,2:0) – gól dal M. Kmeť. Zostava Martina: Kokavec – I. Šavol, Rudinský, Papp, Stupák – Lazárik, Olvecký, M. Kmeť, M. Nátny, Vidlák.
Hostia sa zamerali predovšetkým na defenzívu, z ktorej sa potom snažili podnikať rýchle protiútoky. Táto taktika im dlho vychádzala, domáci otvárali skóre až pri presilovej hre. V druhej tretine hostia vyrovnali, po prečíslení domácej obrany sa presadil M. Kmeť. Rozhodnutie prišlo v 40. min, v ktorej Žilina využila ďalšiu presilovku. Martinčania sa snažili o vyrovnanie v dvojminútovej hre bez brankára, ale neboli úspešní. Naopak, domáci štvrtým gólom do prázdnej bránky poistili svoje vydreté víťazstvo.