Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
TURČIANSKE HOKEJBALOVÉ SÚŤAŽE - EXTRALIGA

Šláger kola pre policajtov

V deviatom kole najvyššej turčianskej hokejbalovej súťaže si tretí Fest Citron podľa očakávania pomerne ľahko poradil s poslednou Biancou. Citron mal raketový nástup a už v prvej tretine si vytvoril rozhodujúci náskok. Vedúcu pozíciu v súťaži si naďalej

Vedúcu pozíciu v súťaži si naďalej drží Santa Monica, ktorá zdolala Sokol Ľadoveň. Nováčik bol lídrovi extraligy dve tretiny viac ako vyrovnaným súperom, v tej poslednej však už výrazne ťahal za kratší koniec.
Po dlhom čase sa s prehrou musel zmieriť Sever, ktorý v repríze vlaňajšieho finále opäť nestačil na mestských policajtov. Súboj tradičných rivalov mal výbornú úroveň, o ktorú sa pričinili obidve mužstvá. Policajti si na začiatku tretej tretiny vytvorili dvojgólový náskok, ktorý im zabezpečil plný bodový zisk. Za stavu 2:3 mohol Sever vyrovnať, J. Úradníček však v závere zápasu z blízka netrafil prázdnu bránu. Trest na seba nenechal dlho čakať. Kanonier Bartoš po rýchlom brejku, ukážkovým spôsobom, poistil víťazstvo svojho tímu.
Pumy sa po víťazstve nad Barakudou reálne vracajú do hry o play-off, na ôsmu postupovú priečku strácajú už len bod.
Zdá sa, že sa Oceánia dostala z najhoršieho. So Starsom síce po dvoch tretinách prehrávala, ale nakoniec sa predsa len tešila zo štvrtého víťazstva v súťaži. Rozhodla o tom posledná tretina, v ktorej bronzový tím z vlaňajšej sezóny strelil tri góly.
Výsledky 9. kola: Fest Citron – ŠK Bianca Martin 10:3 (5:0,3:2,
2:1) – Maťko, Bučkuliak, Nandráži a Kuciak po 2, Chlebúch a Olvecký, resp. Kollár, M. Gregor a Capek, Santa Monica – HBC Sokol Vartiak Ľadoveň 9:3 (2:1,2:1, 5:1) – P. Učník 3, Hulej a Čordáš 2, Medek a Pogonyi, resp. J. Šišitka, Poljačik a Diškanec, ŠK HC Sever – HbK MsP Martin 2:4 (0:1,1:0,1:3) – Navrátil a Minarovský, resp. Reich 2, Themár a Bartoš, HbK Pumy – HBK Barakuda Martin 5:2
(1:1,3:0,1:1) – Vidlák 2, Ľ. Komorník, Klain a Hamza, resp. Urbanovský a M. Sálus, HbC Oceánia – Stars 7:5
(2:3,2:2,3:0) – Hanus a Samolej po 2, Hrivnák, L. Šišitka a Kučerík, resp. Taškár 3, Kapusta a R. Hagara.

I. liga
Prvoligisti mali počas predĺženého víkendu dvojkolo, ktorým uzavreli prvú polovicu základnej časti.
V šlágri 10. kola sa medzi Červenými Krídlami a Malým Čepčínom zrodila remíza, s ktorou boli nakoniec spokojné obidve mužstvá. V súboji mužstiev z konca tabuľky CVČ Božej tváre vzdorovalo Stormu dve tretiny, v poslednej sa však už prejavila herná prevaha obuvníkov. Medokýš si podľa očakávania pomerne ľahko poradil s Príbovcami, po dvoch tretinách viedol už
6:0. Favorizovanom Eagles sa poriadne natrápil s Poseidon, o svojom najtesnejšom víťazstve rozhodol až v poslednej tretine. Zápas medzi Amfikom a Spartakom Lionom bol dve tretiny vyrovnaný, v tej poslednej sa Ľadovčania doslova utrhli z reťaze a deväťgólovou smršťou deklasovali svojho súpera.
V 11. kole, v súboji štvorbodových tímov, predposledné Príbovce podľahli deviatemu Poseidonu. Vedúca K-dvojka rekordným rozdielom rozdrvila posledné CVČ Božej tváre. Strelecky sa v tomto zápase zaskvel najmä M. Hobrľa, autor desiatich gólov. V zaujímavom stretnutí Malý Čepčín porazil Amfiko. Rozhodnutie prišlo v druhej tretine, ktorú domáci vyhrali štvorgólovým rozdielom. Veľmi kvalitný súboj videli diváci aj v zápase medzi Sučanmi a Červenými Krídlami. Orly, tak ako v sobotu, aj v nedeľu vyhrali najtesnejším rozdielom a do tabuľky si na svoje konto pripísali ďalšie dva body. Úspešný víkend zavŕšil Storm v zápase s Medokýšom. Obuvníci v ňom prekvapujúco zdolali Ľadovčanov a prebojovali sa už na siedme miesto tabuľky, ktoré by im zaručovalo účasť vo vyraďovacej časti play-off.
Výsledky 10. kola: HBK Červené Krídla – HBC Malý Čepčín 5:5 (2:1,
2:3,1:1) – Ďaďo 2, Mikuš, Puček a Masnica, resp. Bučkuliak 2, Pagáč, Hyčko a Živčák, CVČ Božej tváre – HBK Storm 4:10 (2:3,1:2,
1:5) – Lieskovský, Palovčík, Martiník a Reichel, resp. Orosz 3, Taškár, Beniač a Vagaský po 2 a Bránik, HBK Medokýš Ľadoveň – HBK Píla Príbovce 8:2 (3:0,3:0,2:2) – Miroslav Šimka 3, Marián Jakubský 2, I. Šavol, M. Šavol a Michal Jakubský, resp. L. Ondriaš a Virec, HbK Poseidon – HbK Eagles Prefa Sučany 2:3 (0:0,
2:2,0:1) – Ferjanc a Kľačan, resp. Húšťava, Kapusta a M. Vojt, HbK Amfiko – Spartak Lion Ľadoveň 2:13 (1:1,
1:3,0:9) – Hanečák a Luong, resp. Temniak 4, Ďurech 3, Maruna a Ladovič po 2, J. Gregor a T. Antoš,
Výsledky 11. kola: HBK Píla Príbovce – HbK Poseidon 2:6 (0:1,
1:3,1:2) – Ondriaš a M. Mičian, resp. Lehotzký 3, Ferjanc 2 a R. Dávid, HBC K2 Martin – CVČ Božej Tváre 30:3 (11:2,7:0,12:1) – Hobrľa 10, Malík a Huťan po 4, Šopor a Chromý po 3, Bukový a Šeruga po 2, Michal Fleško a Pevala, resp. Lieskovský 2 a Cabada, HBC Malý Čepčín – HbK Amfiko 10:6 (2:2,
4:0,4:4) – Hyčko a Bučkuliak po 3, M. Kmeť 2, Daubner a Živčák, resp. S. Gregor 2, Kišša, Hanečák, Žitňan a Chrenák, HbK Eagles Prefa Sučany – HBK Červené Krídla 6:5 (1:1,
1:1,4:3) – M. Vojt 2, Húšťava, Putra, Kapusta a L. Beňo, resp. Medek 2, Pekár, Masnica a Obžera, HBK Storm – HBK Medokýš Ľadoveň 4:2 (1:1,
1:0,2:1) – Bránik 2, M. Beniač a A. Beniač, resp. Vajzer a Jakubík.
1. HBC K2 Martin 10 9 0 1 86:34 18
2. HBK Eagles 10 9 0 1 88:38 18
3. Malý Čepčín 10 6 2 2 74:38 14
4. Spartak Lion 10 6 0 4 60:37 12
5. Červené Krídla 10 5 2 3 57:35 12
6. HBK Medokýš 10 5 0 5 43:38 10
7. HBK Storm 10 3 2 5 47:46 8
8. HbK Amfiko 10 4 0 6 54:62 8