Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Sfúkli ich za tretinu

Utorok: MsHK Žilina - MHC Martin 4:5 po samostatných nájazdoch (1:2,1:1,2:1 - 0:0,0:1) – góly: Hreus, Gálik, M. Kivoň a T. Slovák, resp. Markovič, Trokan, Török a Važan – rozhodujúci samostatný nájazd premenil Beran. Zostava Martina: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Stančok, Hriňa, Vantroba, I. Ďatelinka, Sadloň, Šimka - Török, Beran, Trokan, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Špirko, Troliga, Themár, Kuric, P. Tabaček
Piatok: MHC Martin – Dukla Trenčín 2:3 (0:1,0:0,2:2) – góly: Török a Trokan, resp. Pardavý, Heš a Urban. Zostava Martina: Dzubina – Vantroba, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, Polák, I. Ďatelinka, Šimka - Török, Beran, Trokan, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Špirko, Troliga, Drábek, Kuric, P. Tabaček
Nedeľa: HC Košice – MHC Martin 5:2 (1:1,4:0,0:1) - góly: Špilár, Kmiť, Dravecký, Lažo, Šimurda, resp. Važan a Klepáč. Zostava Martina: Ševela (41. Dzubina) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Sadloň - Török, Beran, Trokan, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Špirko, Troliga, Tabaček, Kuric.
Dramatický záver derby
Derby malo zaujímavý priebeh a dramatický záver. Martinčania mali od prvých minút prevahu. Najprv Žilinčania nevyužili výhodu presilovej hry, ale čo nevyšlo im, podarilo sa hosťom. V 6. min, po skvelej prihrávke Ďatelinku a spolupráci so Špirkom, dal vedúci gól hostí Markovič. Zanedlho domáci Hreus strelou zblízka vyrovnal, ale tri minúty pred prestávkou dal Trokan s prehľadom vedúci gól Turčanov. Keď pridal Török po kombinácii so spoluhráčmi tretí gól, zdalo sa že prišiel rozhodujúci martinský trhák. Nestalo sa. Domácim ku kontaktnému gólu pomohol Dzubina, ktorý po opustení bránky prišiel o puk a Gálik nemal problém trafiť prázdnu bránku. Na začiatku záverečnej tretiny sa po prihrávke Koložváryho a samostatnom nájazde strelecky presadil Važan. Ako sa ale neskôr ukázalo, ani vedenie o dva góly hosťom nestačilo, aby stretnutie v normálnom hracom čase dotiahli do víťazného konca. V závere Žilinčania vystupňovali svoj tlak a do karát im zahrali aj vylúčenia Klepáča a neskôr Vantrobu. Z beznádeje dvoma gólmi vykresali nádej nielen na predĺženie, ale dokonca na víťazstvo, ku ktorému mali v závere veľmi blízko. Našťastie pre hostí spálil obrovskú príležitosť domáci Hvíla. Keďže v predĺžení, ktoré nasledovalo, gól nepadol, rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch. V nich sa blysli hráči prvého martinského útoku, keď všetci - Trokan, Török, Beran, svoje nájazdy premenili, pričom Beranov blafák rozhodol o cennom víťazstve Martinčanov.
Kto nevidel, neuverí
Domáci zlyhali v úvode zápasu. V 48 sekunde prešli Trenčania až príliš ľahko útočnú modrú čiaru a Pardavého strela z uhla zaskočila Dzubinu. Gól domácich hráčov vyburcoval k úžasnej ofenzíve a veru ani si nepamätáme, kedy bol na podhájskom ľade niekdajší majster nútený tak urputne, zubami-nechtami sa brániť. Martinskú prevahu najlepšie vystihuje pomer striel 42:16. Napriek tom ale víťazstvo predsa putovalo do Trenčína! Od prvej tretiny čelil brankár hostí Hála spŕške striel, ale s bravúrou si dlho držal čisté konto. Martinská herná prevaha sa síce často končila strelami, ale jedným dychom treba povedať, že domácim hráčom pri zakončovaní často chýbal pokoj a rozvaha. Ľahko sa to hovorí, ťažšie realizuje, najmä keď na ľade je kopec nervozity. Hráči občas cítili pocit krivdy pri verdiktoch rozhodca Balušku. Každopádne ten v Martine nemal svoj deň a vylučoval, ako sa mu zachcelo, pričom občas aj kompenzoval svoje rozhodnutia. Prilieval tak horľavinu na oheň nielen na ľade, ale aj v hľadisku. Veru, ani si nepamätáme, kedy naposledy zišli z podhájskeho ľadu rozhodcovia a aj hráči do kabín pre zahádzaný ľad. Hra bola prerušená na dvadsať minút! Reakcie divákov boli zbytočné, pretože urobili škodu klubu, ktorý zrejme bude musieť platiť pokutu. Nervozita na ľade a prestoje v hre vôbec nemohli prospieť práve mužstvu, ktorému fandili, ale prospeli brániacemu sa súperovi. Vojaci dali v 44. min druhý gól do domácej siete z hokejky Heša, a to pri vlastnom oslabení. O minútu vrátil Turčanov do hry Török, ale v hektickom závere, opäť pri ďalšej domácej presilovke, dal tretí gól hostí obranca Urban. Martinčania ešte stihli dvadsať sekúnd pred koncom Trokanom znížiť na konečný výsledok. Na viac im už neostalo času.
Dvadsaminútový výpadok
Martinčania začali v Košiciach aktívne, ale v úvode nedokázali využiť presilovku. V 10. min mali výhodu presilovky domáci a po Javínovej strele dal Špilár vedúci gól. Hostia aj naďalej hrali aktívne a o dve minúty neskôr Važan prudkou strelou vyrovnal. V 15. min mali Martinčania šancu ísť do vedenia, ale nedokázali využiť minútovú presilovku o dvoch hráčov. Domáci prežili martinský tlak. Hostia nezachytili úvod druhej tretiny a v 21. min po Lažovej strele dorážal za chrbát Ševelu puk Kmiť. Šancu na vyrovnanie mal v 27. min Markovič, ale našiel pripraveného Lipovského. Naopak o päť minút neskôr sa začala spanilá jazda Košičanov. Najprv Dravecký vzápätí, len čo sa vrátil z trestnej lavice Škuta, pridal tretí gól a zanedlho pri vylúčení Podstavka sa do streleckej listiny zapísal Lažo. O knokaut pred cestou do šatní sa postaral piatym gólom Šimurda. Našťastie košický gólostroj sa zastavil aj zásluhou Dzubinu, ktorý nastúpil do brány a niekoľkokrát zachránil od pohromy. V 54. min sa dočkali aj Martinčania, keď presilovku využil Klepáč na kozmetickú úpravu výsledku.
Ladislav Spišiak, tréner Martina: - V Žiline sme boli až na záverečných desať minút lepším mužstvom. Mali sme postavený dobrý základ na víťazstvo v riadnom hracom čase, ale potom sme pykali za dve vylúčenia, ktoré súper využil a vyrovnal. Som rád, že hráči samostatné nájazdy zvládli a dopracovali sa nakoniec k víťazstvu, ktoré sme si zaslúžili. V zápase s Trenčínom nám ani dobrý výkon nestačil na víťazstvo. Mali sme množstvo šancí, ale brankár súper mal svoj deň. Naopak súper vyťažil z minima maximum. Našim hráčom nemožno uprieť obrovskú snahu obrátiť vývoj zápasu, možno im práve táto snaha v koncovke aj trochu zväzovala ruky. V Košiciach sme začali dobre, v prvej tretine sme domácich prestrieľali, ale v druhej tretine sme začali prepadávať proti rýchlym hráčom domácich, ktorí boli aktívni a dokázali sa presadiť aj strelecky. V záverečnej tretine sme sa zlepšili, ale už bolo neskoro.
Po stretnutí v Košiciach má extraliga až do 19. decembra reprezentačnú prestávku. Výnimkou bude len predohrávaný súboj Martina so Žilinou, ktorá bude Slovensko reprezentovať v Lige majstrov. Predohrávaný Martin – Žilina sa uskutoční v stredu 13. decembra o 17. h.

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.