Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL – CARAT EXTRALIGA

Goldspart nedohral, napadli rozhodcu

V 15. kole najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže ťahali Turčania za kratší koniec. Na domácom ihrisku sa predstavil po dlhšom čase martinský Goldspart a uštedril si poriadnu hanbu. Jeden z jeho hráčov v tretej tretine napadol rozhodcu a stretnutie bolo

predčasne ukončené. Vrútocká Kométa i martinský Izoglobal cestovali za súpermi. V obidvoch prípadoch sa z víťazstva tešili domáci hráči, Turčania nestrelili ani gól.
HBC Andže Piešťany – Kométa Vrútky 3:0 (1:0,1:0,1:0) Zostava Vrútok: Jesenský – J. Fáber, Ďuris, Guraj, Kerdík, Ruttkay Markovič Čikkel, Ličko, Štefan, Vojtas.
Favorizovaní domáci vyrukovali na mladý tím hostí s nevyberavým spôsobom hry. Tretí tím tabuľky hral neprimerane tvrdo, miestami až zákerne. Prvý gól padol v 5. min, bezprostredne po vhadzovaní sa nechcenou strelou presadil Liščáni. Hostia mali k dispozícii viacero presilových hier, aj vďaka ním si vytvorili prevahu, ktorú však nedokázali zúžitkovať. Vrútočania si v početnej výhode veľa prihrávali, o to menej však strieľali. Trest prišiel v 26. min, keď po ojedinelej akcii domácich na 2:0 zvyšoval Kolník. V tretej tretine sa hostia snažili zvrátiť nepriaznivý stav, ale Piešťany kontrolovali vývoj stretnutia. Keď si v poslednej časti Štefan nechtiac nohou zrazil loptu do vlastnej brány, bolo o osude stretnutia rozhodnuté.
Goldspart Martin – HBK 87 Skalica 3:4 - nedohrané (1:1,2:2,
0:1) góly: Kmeť, Olvecký a Lazárik. Zostava Goldspartu: Kokavec – Ľ. Nátny, Papp, Podhorský, Urbánek – Lazárik, Olvecký, I. Šavol, M. Kmeť, M. Nátny, R. Stupák.
V dôležitom zápase začali domáci nádejne a už v 1. min Kmeť ukončil ich päťzápasový gólový pôst. Hostia odpovedali v početných výhodách, vďaka ním viedli v druhej časti už 1:3. Martinčania stihli do druhej prestávky vyrovnať, rovnako z presilových hier. V poslednej tretine mal Goldspart výhodu presilovej hry, ale dôležitý gól strelili hostia. Atmosféra hustla, pričom únosnú mieru prekročila v 38. min, keď Kamil Podhorský napadol jedného z rozhodcov. Rozhodcovia po tomto incidente zápas ukončili, čo bude mať dohru za zeleným stolom.
RbK Hockey Ružinov – ŠKB Izoglobal Martin 5:0 (3:0,0:0,2:0). Zostava Izoglobalu: Jurošek – Končiar, Chlebec, Zezula, Šalaga, Nauš, Fedor – Hrivnák, Plandor, Michnáč, Hazucha, Pobeha, Wagner, A. Bohdaň, Hulej, Silvester.
V súboji majstra s vicemajstrom jednoznačne dominovali domáci hráči, ktorí už v 8. min viedli 3:0. Hostia začali zakríknuto, bez pohybu a dôrazu, vôbec sa im nedarilo. Po treťom inkasovanom góle si Martinčania zobrali oddychový čas, ktorý na dlhší čas zastavil gólostroj Ružinova. Martinčania sa snažili so stretnutím ešte niečo urobiť, ale veľmi sa im to nedarilo. V útočnej činnosti im viazla kombinácia, chýbala streľba. Keď domáci v poslednej tretine zvýšili na 4:0, o ich hladkom víťazstve už nik nepochyboval.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY