Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL – CARAT EXTRALIGA

Derby pre favorita

V martinskom derby na seba v 16. kole najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže na seba narazili Goldspart s Izoglobalom. Stretnutie bolo dve tretiny vyrovnané, v záverečnej časti však už dominoval favorizovaný Izoglobal, ktorý si po dvoch predchádzajúcich

prehrách pripísal na svoje konto dôležité dva body. Goldspart sa po ďalšej prehre nachádza v zložitej situácii, postupová osmička sa mu pomaly, ale iste vzďaľuje. V tej sa bez väčších problémov drží Kométa Vrútky, ktorá odohrala svoje stretnutie s Liptovským Mikulášom na domácej pôde, pretože Liptáci majú svoje ihrisko v rekonštrukcii. V korektnom zápase sa zrodila remíza, s ktorou boli nakoniec spokojné obidve mužstvá.
Goldspart Martin – ŠKB Izoglobal Martin 5:8 (1:1,1:2,3:5) - góly: Chlebec 2, Nauš, Plandor, Michnáč, Silvester, Pobeha a Hrivnák, resp. Papp, Vrška, Olvecký a I. Šavol. Zostava Goldspartu: Kokavec – Urbánek, Papp, Vrška, I. Šavol – Olvecký, Lazárik, Kmeť, M. Nátny. Zostava Izoglobalu: T. Bohdaň – Končiar, Chlebec, Zezula, Šalaga, Fedor – Michnáč, Plandor, Hrivnák, Silvester, Pobeha, Wagner, Nauš, Hulej, A. Bohdaň.
Derby svojou úrovňou zaostalo za predchádzajúcimi stretnutiami, hŕstka divákov videla iba priemerný hokejbal. Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa už v 4. min ujali vedenia, keď Naušova strela spoza kruhov prekvapila brankára Kokavca. Goldspart odpovedal v 9. min. Papp sa nebojácne predral až pred bránku súpera a v dobrej pozícii nezadržateľne skóroval. Na začiatku druhej tretiny mali domáci výhodu presilovej hry, ale 96 sekundovú početnú výhodu o dvoch hráčov nevyužili. Trest za premárnenú príležitosť nenechal na seba dlho čakať. Michnáč kolmou prihrávkou našiel nekrytého Plandora, ktorý v 26. min blafákom poslal Izoglobal do vedenia. Hostia sa ale dlho neradovali, pretože Vrška strelou takmer od polovice ihriska zaskočil brankára T. Bohdaňa. Favorizovaný Izoglobal ešte do konca tretiny strhol vedenie na svoju stranu, 17 sekúnd pred sirénou sa strelecky presadil Chlebec. Úvod tretej tretiny dokonale vyšiel hosťom, ktorí v priebehu necelých šiestich minút strelili tri góly. Keď potom v 38. min. Chlebec pridal svoj druhý presný zásah, bolo o osude stretnutia rozhodnuté. Goldspart sa na chvíľu prebral, ale už stihol iba korigovať celkové skóre.
MHbK Liptovský Mikuláš – Kométa Vrútky 2:2 (0:0,0:1,2:1) - góly: Hedvižiak a Bohuň, resp. Ruttkay a Ďuris. Zostava Vrútok: M. Faber – Ďuris, Guraj, Kováč, J. Faber, Kerdík, Ruttkay, Vojtas, Čikkel, Štefan, Ličko, Pastorek, L. Pallo.
Liptáci prišli do Vrútok iba so siedmimi hráčmi a preto sa sústredili najmä na pozorné bránenie, s ktorým slávili nakoniec úspech. Vrútočania mali v prvej tretine prevahu, gólovú situáciu z nej však nevyťažili. V druhej časti po dohovore v kabíne a zmenách v zostave Kométa viditeľne pridala, výsledkom jej snahy bol gól Ruttkaya, ktorý strelou od modrej čiary poslal v 18. min svoj tím do vedenia. Vrútočania mali aj ďalšie šance, ale v druhej tretine už neskórovali. V poslednej časti zápasu Liptáci dvoma presnými zásahmi otočili skóre stretnutia. Najskôr sa strelecky presadil Hedvižiak, po ňom v 36. min skóroval strelou z priestoru kruhov Bohuň. Vrútočania po inkasovaných góloch pridali a v 39. min zaslúžene vyrovnali. Skúsený obranca Ďuris z vlastnej obrannej tretiny potiahol akciu, po ktorej strelou od modrej čiary zachránil svojmu tímu aspoň bod. V závere zápasu sa už nič podstatné neudialo, mužstvá sa uspokojili s deľbou bodov.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.