Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Török zaklincoval víťazstvo stovkou

Prvá tretina zo strany domácich pripomínala priateľský zápas. Hráči sa len ťažko dostávali do tempa a Žilinčania, ktorí na Podháji dvakrát v tejto sezóne zvíťazili, začali lepšie. Kým Martinčania premárnili viacero šancí a aj presilovú hru, hostia hneď sv

Streda: MHC Martin - MsHK Žilina 4:2 (0:1,2:0,2:1) - góly: Špirko, Ďatelinka, Trokan, a Török, resp. Krajči. Zostava Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, - Török, Beran, Trokan, Podstavek, Kuric, Važan, Markovič, Špirko, Troliga, Koložváry.
oju prvú početnú výhodu využili. Prihrávka naprieč bránkoviskom našla voľného Krajčiho, ktorý nemal problém trafiť odkrytý kút Dzubinovej bránky. Tak, ako v predchádzajúcich súbojoch týchto rivalov, aj teraz sa zverenci trénera Spišiaka rozbehli od druhej tretiny. Domáci tréner poslal na ľad opäť Koložváryho, ktorého najprv nechal odpočívať a za Troligu prešiel do tretieho útoku Kuric. Zmeny priniesli výrazné oživenie a v obrannej tretine hostí to začalo vrieť. Ale vyrovnávajúci gól prišiel až v 26. min. Podstavek síce prihral Špirkovi iba na päty, ale ten aj napriek tomu obdivuhodne spracoval puk a strelou na dvakrát prekonal brankára hostí a dal dôležitý vyrovnávajúci gól. V 34. min sa do listiny strelcov zapísal Ďatelinka, ktorému streleckú pozíciu pripravila kombinácia Berana s Törökom, ktorý mu ideálne prihral. Proti jeho strele tesne nad ľadom nemal brankár hostí žiadnu šancu. V závere druhej tretiny Martinčania premárnili presilovku o dvoch hráčov. Aj úvod záverečnej časti zápasu patril domácim. Najprv nevyužil tutovku Trokan, ale o niekoľko sekúnd si to vynahradil, keď po prihrávke Töröka dal tretí gól aktívnejších domácich. Tí vzápätí, aj vďaka viacerým dobrým zákrokom Dzubinu, prežili oslabenie o dvoch hráčov. V 49. min sa do streleckej listiny zapísal Török, jeho strela švihom sa zatrepotala v sieti za žilinským brankárom. Dôvod na oslavu bol dvojnásobný. Nielenže týmto gólom vlastne domáci rozhodli o svojom víťazstve nad súperom, ale zavŕšili stovku gólov, ktoré nastrieľali súperom v tejto sezóne! V závere hostia síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale zaslúžené víťazstvo Martinčanov ešte mohol prikrášliť veľmi dobre hrajúci Trokan a rovnako aj Važan. Ich tutovky ale skóre nezmenili.
Ladislav Spišiak, tréner Martina: Po troch prehrách na domácom ľade sme konečne chceli vyhrať. Som rád, že sa nám to podarilo, hoci sa zápas pre nás nevyvíjal najlepšie. Po vedúcom góle Žiliny sme sa veľmi snažili, hráči vložili do hry srdce a dosiahli vytúžené víťazstvo. Oporou bol brankár Dzubina.
Napriek tomu, ale platí, že aj naďalej sa trápime v koncovke. Víťazstvo pred prestávkou, ktorá, nebyť tohto predohrávaného zápasu, mohla byť dlhšia, nám prišlo veľmi vhod. Teraz budú mať hráči krátku prestávku, aby si oddýchli a venovali sa rodinám.
Dnes hrajú Martinčania na domácom ľade s Liptovským Mikulášom, v piatok cestujú do Skalice, , štvrtok 28. decembra hostia Slovan Bratislava a tento rok zakončia v Nitre 30. decembra. Prvý domáci zápas v roku 2007 odohrajú v piatok 5. januára doma s Popradom.

Čísla v tabuľke: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení a
samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 803

Po dvoch prehrách naši naplno zabrali a zdolali Levice.

Martinčania dokázali Levice zdolať aj tretíkrát v sezóne. V stredu mali výborný vstup do stretnutia a rutinérsky zvládli aj záver.

4 h
Konečne si mohli prísť na svoje aj bežkári.

Bežkári využili každú chvíľu, aby si mohli zašportovať. Pekné sú i prechádzky zasneženou prírodou.