Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Török zaklincoval víťazstvo stovkou

Prvá tretina zo strany domácich pripomínala priateľský zápas. Hráči sa len ťažko dostávali do tempa a Žilinčania, ktorí na Podháji dvakrát v tejto sezóne zvíťazili, začali lepšie. Kým Martinčania premárnili viacero šancí a aj presilovú hru, hostia hneď sv

Streda: MHC Martin - MsHK Žilina 4:2 (0:1,2:0,2:1) - góly: Špirko, Ďatelinka, Trokan, a Török, resp. Krajči. Zostava Martin: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, - Török, Beran, Trokan, Podstavek, Kuric, Važan, Markovič, Špirko, Troliga, Koložváry.
oju prvú početnú výhodu využili. Prihrávka naprieč bránkoviskom našla voľného Krajčiho, ktorý nemal problém trafiť odkrytý kút Dzubinovej bránky. Tak, ako v predchádzajúcich súbojoch týchto rivalov, aj teraz sa zverenci trénera Spišiaka rozbehli od druhej tretiny. Domáci tréner poslal na ľad opäť Koložváryho, ktorého najprv nechal odpočívať a za Troligu prešiel do tretieho útoku Kuric. Zmeny priniesli výrazné oživenie a v obrannej tretine hostí to začalo vrieť. Ale vyrovnávajúci gól prišiel až v 26. min. Podstavek síce prihral Špirkovi iba na päty, ale ten aj napriek tomu obdivuhodne spracoval puk a strelou na dvakrát prekonal brankára hostí a dal dôležitý vyrovnávajúci gól. V 34. min sa do listiny strelcov zapísal Ďatelinka, ktorému streleckú pozíciu pripravila kombinácia Berana s Törökom, ktorý mu ideálne prihral. Proti jeho strele tesne nad ľadom nemal brankár hostí žiadnu šancu. V závere druhej tretiny Martinčania premárnili presilovku o dvoch hráčov. Aj úvod záverečnej časti zápasu patril domácim. Najprv nevyužil tutovku Trokan, ale o niekoľko sekúnd si to vynahradil, keď po prihrávke Töröka dal tretí gól aktívnejších domácich. Tí vzápätí, aj vďaka viacerým dobrým zákrokom Dzubinu, prežili oslabenie o dvoch hráčov. V 49. min sa do streleckej listiny zapísal Török, jeho strela švihom sa zatrepotala v sieti za žilinským brankárom. Dôvod na oslavu bol dvojnásobný. Nielenže týmto gólom vlastne domáci rozhodli o svojom víťazstve nad súperom, ale zavŕšili stovku gólov, ktoré nastrieľali súperom v tejto sezóne! V závere hostia síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale zaslúžené víťazstvo Martinčanov ešte mohol prikrášliť veľmi dobre hrajúci Trokan a rovnako aj Važan. Ich tutovky ale skóre nezmenili.
Ladislav Spišiak, tréner Martina: Po troch prehrách na domácom ľade sme konečne chceli vyhrať. Som rád, že sa nám to podarilo, hoci sa zápas pre nás nevyvíjal najlepšie. Po vedúcom góle Žiliny sme sa veľmi snažili, hráči vložili do hry srdce a dosiahli vytúžené víťazstvo. Oporou bol brankár Dzubina.
Napriek tomu, ale platí, že aj naďalej sa trápime v koncovke. Víťazstvo pred prestávkou, ktorá, nebyť tohto predohrávaného zápasu, mohla byť dlhšia, nám prišlo veľmi vhod. Teraz budú mať hráči krátku prestávku, aby si oddýchli a venovali sa rodinám.
Dnes hrajú Martinčania na domácom ľade s Liptovským Mikulášom, v piatok cestujú do Skalice, , štvrtok 28. decembra hostia Slovan Bratislava a tento rok zakončia v Nitre 30. decembra. Prvý domáci zápas v roku 2007 odohrajú v piatok 5. januára doma s Popradom.

Čísla v tabuľke: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení a
samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.