Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Rok končili aj začínali prehrami

Utorok – 19. decembra: MHC Martin - MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš 6:1 (1:0,2:0,3:1) - góly: Stančok 2, Škuta, Török a Themár, resp. Richard Huna. Zostava Martina: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok,
I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan, Špirko, Koložváry, Važan, Markovič, Kuric, Podstavek, Themár, Mahdalík, P. Tabaček.
Piatok – 22. decembra: HK 36 Skalica - MHC Martin 5:2 (1:1,2:0,2:1) – góly: Góly: R. Školiak, Šille, Liščák, Kocák a T. Višňovský, resp. Trokan 2. Zostava Martina: Dzubina (38. Ševela) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka - Török, Beran, Trokan, Špirko, Koložváry, Važan, Podstavek, Mahdalík, Markovič, Themár, Kuric, Tabaček.
Štvrtok – 28. decembra: MHC Martin – Slovan Bratislava 5:4 (1:1,2:2,1:1 – 1:0) – góly: Podstavek 3, Kuric a Polák, resp. Uram 2, Hurtaj a Pašek. Zostava Martina: Ševela (30. Dzubina) – Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka – Török, Podstavek, Trokan, Špirko, Koložváry, Važan, Markovič, Mahdalík, Kuric.
Sobota – 30. decembra: HK Dynamax-oil Nitra - MHC Martin 6:2 (2:0,4:0,0:2)
– Ľ. Kolník 2, G. Saliji, J. Kováčik, Čacho a Kmeč, resp. Važan a Špirko.
Zostava Martina: Dzubina (24.-38. min. Klosík) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Török, Beran, Trokan, Špirko, Koložváry, Važan, Podstavek, Mahdalík, Markovič.
Piatok – 5. januára: MHC Martin – Poprad 2:3 (1:1,0:2,1:0) – góly: Škuta a Török, resp. Jarolín, Bambúch a Jerofejevs. Zostava Martina: Dzubina - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Šimka, Vantroba -Török, Beran, Trokan, Špirko, Koložváry, Važan, Podstavek, Mahdalík, Markovič, Kuric.
Nedeľa: – 7. januára: HKm Zvolen – MHC Martin 2:3 (1:0,0:0,1:2-
0:1) - góly: Štork a Majeský, resp. Beran, Trokan a Török. Zostava Martina: Dzubina – Polák, Klepáč, Škuta, Ďatelinka, Vantroba, Šimka, Sadloň – Török, Beran, Podstavek, Špirko, Koložváry, Trokan, Tabaček, Mahdalík, Važan, Kuric, Markovič.
Poltucet Liptákom
Martinčania od prvých minút zápasu s Liptákmi boli pánmi ľadu, ale veľký tlak v úvodnej tretine korunovali iba jedným gólom. V bránke hostí sa neraz zaskvel brankár Falter, ale ani ten nič nezmohol proti zlepšenej koncovke domácich hráčov. Domáci priaznivci odchádzali zo zápasu rozmaznaní nielen vysokým víťazstvom, ale predovšetkým skvelými kombinačnými akciami, ktorými Martinčania často dokázali rozobrať obranu hostí. V tomto zápase sa po dlhšom pôste strelecky zaskvel obranca Stančok, ktorý dal v rozpätí šiestich minút dva góly. Do streleckej listiny sa zapísal aj mladý útočník Andrej Themár, ktorému do ideálnej streleckej pozície prihrával Mahdalík.
Skalická odveta
Na Skalickom ľade začali Martinčania vo veľkom štýle. Vynútili si prevahu a už od 4. min viedli gólom Trokana. Žiaľ, potom sa nadlho strelecky odmlčali a hoci mali hru pod kontrolou, po vlastných chybách pykali. Skaličania nielenže vyrovnali, ale v druhej tretine využili chabú streleckú efektivitu hostí na to, aby si „nadrobili„. Martinčania mali v tomto zápase nemálo smoly a až trikrát po ich strelách zazvonila žŕdka domácej bránky. V 49. min síce Trokan svojim druhým gólom vykresal hosťom iskierku nádeje, ktorá im ale ani nie o minútu po štvrtom góle v ich sieti zhasla. Piaty gól dali domáci do prázdnej martinskej bránky.
Skvelé predstavenie
Zápas so Slovanom bol skvelou rozlúčkou martinských hokejistov s uplynulým rokom. Vypredaný štadión, výborný hokej plný zvratov a dramatická a šťastná koncovka... Čo viac si mohli martinskí priaznivci želať? Zverenci trénera Ladislava Spišiaka začali tlakom a dej zápasu sa v úvodných minútach odvíjal v tretine Slovana. Gól Kurica po ideálnej prihrávke Markoviča, bol zaslúženým vyjadrením prevahy, z ktorej mohli rezultovať aj ďalšie góly. Hostia ale v 10. min udreli. Ich prvá strela z hokejky Hurtaja na domácu bránku, sa skončila vyrovnávajúcim gólom. Keď hostia za desať minút druhej tretiny pridali ďalšie dva góly, optimizmus z tribún začal vyprchávať. Do martinskej bránky nastúpil Dzubina a hneď mal možnosť zaskvieť sa pri presilovke hostí o dvoch hráčov. Paradoxne najväčšiu šancu skórovať mal výborne hrajúci Špirko, ale jeho sólo zneškodnil brankár hostí. Potom prišli minúty Albína Podstavka, ktorý netradične zaskakoval na centri prvého útoku za chorého kapitána mužstva Berana. V priebehu jednej minúty dal dva góly – najprv po strele Klepáča znížil na rozdiel jedného gólu, a potom sa presadil bekendovým blafákom po krásnom sóle. V závere mali najprv šance Trokan, Ďatelinka a po ňom Koložváry, ale potom pri vylúčení martinského strelca mal príležitosť trikrát sa zaskvieť Dzubina. Ten ale v 54. min predsa len lovil puk spoza svojho chrbta, po nečakanej strele Pašeka. Radosť hostí trvala len krátko, lebo strelecky disponovaný Podstavek zvŕšil svoj hetrik! V predĺžení sa domáci museli najprv brániť pri vylúčení Škutu, aby v 63. min po obliehaní bránky hostí, v tomto zápase kapitán Török svojou treťou prihrávkou na víťazný gól nabil Polákovi a na ľade a v hľadisku mohol vytrysknúť gejzír martinskej radosti.
Prehra na záver roka
Martinčania v Nitre zlyhali. Najmä v druhej tretine ich domáci nachytali na hruškách. Po vyrovnanej prvej tretine, keď Martinčania nedokázali premeniť ani jednu z viacerých šancí, našiel domáci Garip Saliji v presilovke recept na prekonanie Dzubinu. Kolníkov gól do šatne potom predurčil ďalší vývoj zápasu. Martinčania v prostrednej časti zápasu herne, ale najmä strelecky prepadli na celej čiare. Tréner Spišiak po štvrtom góle vystriedal Dzubinu za debutanta Klosíka (Ševela na zápas pre chorobu necestoval ), ale v závere tretiny sa martinská jednotka opäť vrátila do bránky. Hostia sa spamätali až v záverečnej tretine. To už ale domáci nehrali na plný plyn. Druhý martinský útok sa dokázal dvakrát presadiť najmä zásluhou spolupráce Važana so Špirkom. Nitrania víťazstvom preskočili v tabuľke Martinčanov (tí majú navyše v tabuľke aj body za víťazstvo v predohrávanom zápase so Žilinou).
Nestaili na kamzíkov
Sedemnásť sekúnd stačilo Popradčanom už v druhej minúte zápasu na to, aby využili hneď svoju prvú presilovku na vedúci gól. Domáci Škuta o tri minúty neskôr pri končiacej sa presilovke o dvoch hráčov síce vyrovnal, ale v ďalšom priebehu mali predsa len navrch takticky dobre hrajúci a aj efektívnejší hostia. Výhodu mali v tom, že nemuseli nič vymýšľať, stačilo im len využiť neuveriteľné individuálne chyby domácich hráčov. Domáci prepadli najmä v 24. min, keď Klepáč „prihral„ na brejk z trestnej lavice naskakujúcemu Bambúchovi a po jeho góle boli hostia opäť na koni. O dve minúty neskôr pri presilovke o dvoch hráčov obranca Jerofejevs bombou presne do vinkla zaklincoval čierne minúty domácich. Tí aj naďalej hrali nekoncetrovane, nič sa im nedarilo a navyše pri ich presilovkách chýbalo strelcom presné a údernejšie zakončenie. V záverečnej minúte druhej tretiny dal síce po Polákovej ideálnej prihrávke Török kontaktný gól, ale v ďalšom priebehu zápasu sa Martinčania strelecky vyložene trápili. V záverečnej tretine mužstvu nepomohli ani rošády v zostave. Vyzeralo to tak, že hráči sa viac hľadali, ako videli a hosťom nebolo treba vynaložiť mimoriadne úsilie na to, aby nakoniec s prehľadom svoje víťazstvo ubránili. Ani pri takmer poldruhaminútovej hre bez brankára domáci na bránu hostí vôbec nevystrelili.
Bomba v predĺžení
Prvá tretina zápasu vo Zvolene priniesla vyrovnaný súboj útočne naladených súperov. Lepšie začali domáci, ktorí v 4. min využili presilovku o dvoch hráčov na vedúci gól. O desať minút neskôr mali rovnakú príležitosť vyskúšať si presilu o dvoch hráčov hostia, ale zostalo iba pri šanciach. Šimonovič v domácej bránke vychytal martinských strelcov. Opora Zvolenčanov sa niekoľkokrát blysla aj v druhej tretine, v ktorej zverenci trénera L. Spišiaka boli mimoriadne aktívni. Na druhej strane sa niekoľkokrát vyznamenal aj Dzubina, ktorý zneškodnil viacero šancí domácich hráčov. Paradoxné ale bolo, že po dvoch tretinách vyhrávali Martinčania na početnosť striel nečakane vysoko 23:12. V záverečnej tretine po domácej nevyužitej presilovke o dvoch hráčov sa v rovnakej pozícii ocitli aj hostia a Beran zaslúžene vyrovnal. Päť minút pred koncom naklonil misky váh na domácu stranu gólom Majeský, ale v záverečnej minúte Trokan vyrovnal. V predlžení, ktoré nasledovalo, nečakane rýchlo „vymaľoval„ martinské víťazstvo Török, ktorý v 26. sekunde prudkou strelou do vinkla dal ich víťazný gól a prerušil obdivuhodnú domácu víťaznú sériu Zvolenčanov.
Najbližší zápas odohrajú Martinčania v nedeľu 14. januára v Trenčíne a potom v utorok 16. januára hostia doma Košice. (jk)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 109
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 588
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 140
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 12 863
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 120
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 607
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 734
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 887
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 749
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 711
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Vo Veľkom Čepčíne mali pilné leto

Tešia sa novým priestorom.

vo Veľkom Čepčíne zrekonštruovali aj obecný dom.
Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude na celom Slovensku platiť zákaz vychádzania s výnimkou ciest na testovanie, do práce a zabezpečenia nevyhnutných potrieb či pobytu v prírode v okrese bydliska.
Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Koronavírus v hokejovej kabíne, zostalo len päť zdravých

Takmer celý hokejový tím HK Martin musel ísť do karantény. V prvoligovom mužstve sa objavilo 23 pozitívnych testov na koronavírus.

Martinská hokejová kabína je už aktuálne prázdna.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V piatok zachytili takmer 1 700 pozitívnych (minúta po minúte)

Na Orave sa začala pilotná časť celoplošného testovania na Covid-19.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

Už ste čítali?