Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Lapia druhý dych?

V Trenčíne začali lepšie domáci, ale výrazne im k tomu prispeli Martinčania. Tí domácim za prvých päť minút pomohli troma vylúčeniami po sebe. „Vojaci“ síce nevyužili početné výhody, ale naštartovali sa k veľkej ofenzíve, ktorú zúročili v 10. min. Nemec.

Utorok: Dukla Trenčín - MHC Martin 7:0 (1:0,3:0,3:0) – góly: Húževka 2, Nemec, Malinský, Kollár, Sikorčin a Mikulík. Zostava Martina: Dzubina (25. Ševela) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Podstavek, Špirko, Koložváry, Trokan, Markovič, Mahdalík, Važan, Drábek, Kuric, Sadloň
Piatok: MHC Martin – HC Košice 1:3 (1:0,0:1,0:2) – góly: Važan, resp. Faith, Lažo a Bartoš. Zostava Martina: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Špirko, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Mahdalík, Trokan, Drábek, Kuric, Sadloň.
Nedeľa: LI-PA Liptovský Mikuláš – MHC Martin 3:2 (1:0, 1:1,1:1) - góly: Zubek, R. Huna a Pohanka, resp. Klepáč a Podstavek. Zostava Martina: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Špirko, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Mahdalík, Trokan, Drábek, Kuric, Sadloň.
Výprask!
V Trenčíne začali lepšie domáci, ale výrazne im k tomu prispeli Martinčania. Tí domácim za prvých päť minút pomohli troma vylúčeniami po sebe. „Vojaci“ síce nevyužili početné výhody, ale naštartovali sa k veľkej ofenzíve, ktorú zúročili v 10. min. Nemec. Využil platonické bránenie hostí, nakorčuľoval si do ideálneho streleckého uhla pred Dzubinu, a ten nemal šancu zabrániť prudkej a dobre mierenej strele domáceho hráča. Do konca tretiny hostia síce nápor domácich otupili a sami si vypracovali niekoľko šancí, ale brankár Hála potvrdil dobrú formu. V 14. min zmaril šancu na vyrovnanie Törökovi. V úvode druhej tretiny dal strelecky disponovaný Húževka druhý gól a o dve minúty obranca Malinský v oslabení, pri vylúčení spoluhráča Kóňu, tretí gól. Tréner Spišiak namiesto Dzubinu poslal do bránky Ševelu, ale ten sa v nej poriadne ani nezohrial a v 27. min vsietil Húževka svoj druhý gól v zápase a definitívne knokautoval Martinčanov. Tých neprebral ani oddychový čas, ktorý si zobral tréner Spišiak. Do konca druhej tretiny síce už neinkasovali, ale v záverečnej tretine domáci pridali ďalšie tri góly. Najprv v 46. min pridal Kollár piaty gól a ďalšie dva góly domácich z hokejky Sikorčina a Mikulíka boli len výrazom jasnej dominancie domáceho celku, ktorý „zmietol“ odovzdaných Martinčanov. Tí jednoznačne s pribúdajúcimi minútami zaostávali v osobných súbojoch a agresivite. Hostia nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov a Hála si poľahky udržal čisté konto.
Strelecká mizéria
Už prvé tri „jalové“ presilovky domácich dávali tušiť, že sa domáci budú trápiť s koncovkou. Početné výhody im síce zaviali vietor do plachiet, ale hráči zo svojej ofenzívy nič nevyťažili. Viaceré akcie prekombinovali. Až v 17. min vyšla krásna akcia druhému útoku. Koložváry ideálne prihral Važanovi, ktorý strelou bez prípravy prekonal Lipovského. Žiaľ, na podobný recept na prekonanie obrany hostí v ďalšom priebehu zápasu Martinčania zabudli. Favorit s prehľadom bránil a čakal na svoju príležitosť. Tá prišla v 22. min po nevinnej a veľmi nepresnej strele Šterbáka, ktorá sa spoza domácej bránky odrazila k Faithovi, ten strelou bez prípravy prekonal zaskočeného Ševelu, ktorý sa nestihol presunúť od jednej žŕdky k druhej. Potom mali domáci opäť niekoľko príležitostí hrať presilovku, ale s „tragickou“ koncovkou. Vyrovnaný zápas bol dlho na vážkach a nebyť ďalšej domácej chyby azda by sa súperi ďalej „ťahali za prsty“. Lenže v 45. min Lažo z nemožného uhla prekonal Ševelu, ktorý nechal kúsok voľného miesta medzi telom a žŕdkou. To bola voda na mlyn skúsenému súperovi. V záverečnej desaťminútovke pri zúfalom tlaku zverencov trénera Spišiaka sa niekoľkokrát vyznamenal brankár hostí, ktorý zneškodnil strely Stančoka, Klepáča, Berana, Markoviča a Trokana. Domácim nevyšla ani záverečná hra bez brankára. Naopak, kapitán hostí, Exmartinčan Peter Bartoš, dal s prehľadom tretí gól šťastnejšieho favorita.
Nedobehli utekajúceho zajaca
Po úvodných nepresnostiach na oboch stranách sa v 7. min presadili Liptáci. Martinčania najprv prežili oslabenie, ale vzápätí sa v skrumáži najlepšie orientoval Zubek a domáci viedli. Hostia síce hrali aktívne, ale strely Špirka a Poláka zlikvidoval brankár Falter a tesne pred prestávkou, po prihrávke Berana, pálil Škuta nad. Na začiatku druhej tretiny sa v šanci nepresadil Török. Vzápätí mali Turčania výhodu presilovky. Pritlačili domácich, ale Klepáč v stopercentnej šanci neprekonal brankára. Našťastie si to vynahradil o 26 sekúnd neskôr, keď po prihrávke Špirka strelou z uhla prekonal Faltera. Dve minúty pred koncom druhej tretiny sa ocitol v šanci Koložváry, ale zostalo iba pri nej. V 33. min bol úspešnejší domáci R. Huna, ktorý blafákom na bekend prekonal Ševelu. Martinčania, ktorí hrali ofenzívne, nedokázali využiť ani presilovku o dvoch hráčov. Ani v záverečnej tretine sa hosťom nedarilo dotiahnuť šance do gólovej koncovky. V 53. min za svoju streleckú nemohúcnosť doplatili ďalším gólom. Jeho autorom bol Pohanka. Pre domácich to bol dôležitý gól, pretože Martinčania dokázali v závere odpovedať iba raz – v 56. min, po akcii Koložváryho útoku dal gól Podstavek. Záverečné minúty sa pri power-play síce odohrali v tretine domácich, ale na výsledku sa nič nezmenilo.
V utorok hostia Martinčania doma Skalicu, v piatok hrajú v Bratislave so Slovanom a v nedeľu doma hostia Nitru.

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.