Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky
HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Lapia druhý dych?

V Trenčíne začali lepšie domáci, ale výrazne im k tomu prispeli Martinčania. Tí domácim za prvých päť minút pomohli troma vylúčeniami po sebe. „Vojaci“ síce nevyužili početné výhody, ale naštartovali sa k veľkej ofenzíve, ktorú zúročili v 10. min. Nemec.

Utorok: Dukla Trenčín - MHC Martin 7:0 (1:0,3:0,3:0) – góly: Húževka 2, Nemec, Malinský, Kollár, Sikorčin a Mikulík. Zostava Martina: Dzubina (25. Ševela) - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Podstavek, Špirko, Koložváry, Trokan, Markovič, Mahdalík, Važan, Drábek, Kuric, Sadloň
Piatok: MHC Martin – HC Košice 1:3 (1:0,0:1,0:2) – góly: Važan, resp. Faith, Lažo a Bartoš. Zostava Martina: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Špirko, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Mahdalík, Trokan, Drábek, Kuric, Sadloň.
Nedeľa: LI-PA Liptovský Mikuláš – MHC Martin 3:2 (1:0, 1:1,1:1) - góly: Zubek, R. Huna a Pohanka, resp. Klepáč a Podstavek. Zostava Martina: Ševela - J. Polák, Klepáč, Škuta, Hriňa, Stančok, I. Ďatelinka, Vantroba, Šimka - Török, Beran, Špirko, Podstavek, Koložváry, Važan, Markovič, Mahdalík, Trokan, Drábek, Kuric, Sadloň.
Výprask!
V Trenčíne začali lepšie domáci, ale výrazne im k tomu prispeli Martinčania. Tí domácim za prvých päť minút pomohli troma vylúčeniami po sebe. „Vojaci“ síce nevyužili početné výhody, ale naštartovali sa k veľkej ofenzíve, ktorú zúročili v 10. min. Nemec. Využil platonické bránenie hostí, nakorčuľoval si do ideálneho streleckého uhla pred Dzubinu, a ten nemal šancu zabrániť prudkej a dobre mierenej strele domáceho hráča. Do konca tretiny hostia síce nápor domácich otupili a sami si vypracovali niekoľko šancí, ale brankár Hála potvrdil dobrú formu. V 14. min zmaril šancu na vyrovnanie Törökovi. V úvode druhej tretiny dal strelecky disponovaný Húževka druhý gól a o dve minúty obranca Malinský v oslabení, pri vylúčení spoluhráča Kóňu, tretí gól. Tréner Spišiak namiesto Dzubinu poslal do bránky Ševelu, ale ten sa v nej poriadne ani nezohrial a v 27. min vsietil Húževka svoj druhý gól v zápase a definitívne knokautoval Martinčanov. Tých neprebral ani oddychový čas, ktorý si zobral tréner Spišiak. Do konca druhej tretiny síce už neinkasovali, ale v záverečnej tretine domáci pridali ďalšie tri góly. Najprv v 46. min pridal Kollár piaty gól a ďalšie dva góly domácich z hokejky Sikorčina a Mikulíka boli len výrazom jasnej dominancie domáceho celku, ktorý „zmietol“ odovzdaných Martinčanov. Tí jednoznačne s pribúdajúcimi minútami zaostávali v osobných súbojoch a agresivite. Hostia nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov a Hála si poľahky udržal čisté konto.
Strelecká mizéria
Už prvé tri „jalové“ presilovky domácich dávali tušiť, že sa domáci budú trápiť s koncovkou. Početné výhody im síce zaviali vietor do plachiet, ale hráči zo svojej ofenzívy nič nevyťažili. Viaceré akcie prekombinovali. Až v 17. min vyšla krásna akcia druhému útoku. Koložváry ideálne prihral Važanovi, ktorý strelou bez prípravy prekonal Lipovského. Žiaľ, na podobný recept na prekonanie obrany hostí v ďalšom priebehu zápasu Martinčania zabudli. Favorit s prehľadom bránil a čakal na svoju príležitosť. Tá prišla v 22. min po nevinnej a veľmi nepresnej strele Šterbáka, ktorá sa spoza domácej bránky odrazila k Faithovi, ten strelou bez prípravy prekonal zaskočeného Ševelu, ktorý sa nestihol presunúť od jednej žŕdky k druhej. Potom mali domáci opäť niekoľko príležitostí hrať presilovku, ale s „tragickou“ koncovkou. Vyrovnaný zápas bol dlho na vážkach a nebyť ďalšej domácej chyby azda by sa súperi ďalej „ťahali za prsty“. Lenže v 45. min Lažo z nemožného uhla prekonal Ševelu, ktorý nechal kúsok voľného miesta medzi telom a žŕdkou. To bola voda na mlyn skúsenému súperovi. V záverečnej desaťminútovke pri zúfalom tlaku zverencov trénera Spišiaka sa niekoľkokrát vyznamenal brankár hostí, ktorý zneškodnil strely Stančoka, Klepáča, Berana, Markoviča a Trokana. Domácim nevyšla ani záverečná hra bez brankára. Naopak, kapitán hostí, Exmartinčan Peter Bartoš, dal s prehľadom tretí gól šťastnejšieho favorita.
Nedobehli utekajúceho zajaca
Po úvodných nepresnostiach na oboch stranách sa v 7. min presadili Liptáci. Martinčania najprv prežili oslabenie, ale vzápätí sa v skrumáži najlepšie orientoval Zubek a domáci viedli. Hostia síce hrali aktívne, ale strely Špirka a Poláka zlikvidoval brankár Falter a tesne pred prestávkou, po prihrávke Berana, pálil Škuta nad. Na začiatku druhej tretiny sa v šanci nepresadil Török. Vzápätí mali Turčania výhodu presilovky. Pritlačili domácich, ale Klepáč v stopercentnej šanci neprekonal brankára. Našťastie si to vynahradil o 26 sekúnd neskôr, keď po prihrávke Špirka strelou z uhla prekonal Faltera. Dve minúty pred koncom druhej tretiny sa ocitol v šanci Koložváry, ale zostalo iba pri nej. V 33. min bol úspešnejší domáci R. Huna, ktorý blafákom na bekend prekonal Ševelu. Martinčania, ktorí hrali ofenzívne, nedokázali využiť ani presilovku o dvoch hráčov. Ani v záverečnej tretine sa hosťom nedarilo dotiahnuť šance do gólovej koncovky. V 53. min za svoju streleckú nemohúcnosť doplatili ďalším gólom. Jeho autorom bol Pohanka. Pre domácich to bol dôležitý gól, pretože Martinčania dokázali v závere odpovedať iba raz – v 56. min, po akcii Koložváryho útoku dal gól Podstavek. Záverečné minúty sa pri power-play síce odohrali v tretine domácich, ale na výsledku sa nič nezmenilo.
V utorok hostia Martinčania doma Skalicu, v piatok hrajú v Bratislave so Slovanom a v nedeľu doma hostia Nitru.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 556

V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.

1 h
Aj napriek dištančnému vzdelávaniu má väčšina žiakov známok dostatok, polročné výkazy dostanú včas.

Väčšina žiakov ukončí prvý školský polrok včas. Niektorým študentom budú individuálne predlžovať polročnú klasifikáciu do konca marca.

5 h
Skalici sme podľahli na domácom ľade.

„Štyri góly nám na víťazstvo musia stačiť. Treba byť dôslednejší vzadu, to je najväčší problém,“ zdôraznil po prehre so Skalicou martinský kapitán Michal Murček.