Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Najlepšia jedenástka turčianskych futbalových súťaží za rok 2006

V piatok sa v Turci uskutočnil už dvanásty ples, ktorého organizátorom bol Turčiansky futbalový zväz a spoluorganizátori, medzi ktorými nechýbal ani MY Nový ŽIVOT TURCA. Stalo sa dobrým zvykom, že táto významná spoločenská udalosť je aj dejiskom vyhláseni

a tradičnej ankety a predstavenia najlepšej jedenástky roka turčianskych futbalových súťaží. V jedenástke roka 2006 malo zastúpenie sedem mužstiev – o jedno menej, ako v jedenástke roka 2005. Prím tentoraz hrala Ďanová, ktorá v nej mala zastúpenie štyrmi hráčmi, dvoch „dodali“ Vrútky a po jednom Kláštor pod Znievom, Dubové, Turčianske Kľačany, Turčianske Teplice B a Žabokreky. Oproti predchádzajúcej jedenástke novovyhlásená trochu zostarla. Kým tá z roka 2005 mala 280 rokov a vekový priemer 25,45 roka, hráči novej majú dokopy 293 rokov, čo znamená priemer 26,63. Pritom paradoxne sú v nej len dvaja hráči nad 30 rokov, kým v tej predchádzajúcej ich bolo až päť. Najstarším v jedenástke je 34-ročný Žabokrečan Šeri, najmladším je, tak ako vlani, 19-ročný hráč rezervy Aquy Turčianske Teplice Pavol Koleno. Takmer domovské právo byť v jedenástke má Peter Černák z Kláštora pod Znievom, ktorý je v nej už po štvrtýkrát, ale aj brankár Zdenko Veselovský, ktorý bol nomináciou do najlepšej jedenástky poctený tretíkrát, rovnako ako najstarší v nominácii – Šeri, ktorý sa do nej vrátil po siedmich rokoch, počas ktorých pôsobil vo vyšších súťažiach. Obdivuhodné je, že ešte len 19-ročný Pavol Koleno, je v jedenástke už druhýkrát, rovnako ako skúsenejší Mário Daubner z Dubového, Peter Fečko z Kľačian a Marián Móric. Nováčikmi v nej sú Róbert Prjevara z Vrútok, Roman Volna, Dušan Doboš a Miroslav Fanči z Ďanovej.
Pri slávnostnej príležitosti už po štvrtýkrát vyhlásili aj výsledky ankety o najlepšieho hráča. Výsledok vzišiel z ankety, do ktorej boli nominovaní piati futbalisti z najvyšším počtom hlasov, ktoré dostali v nominácii do jedenástky roka. Poradie v 4. ročníku ankety o najlepšieho hráča roka 2006: 1. Zdenko Veselovský (Lokomotíva Vrútky) 69 bodov, 2. Roman Volna (Družstevník Ďanová) 68, 3. Marián Móric (Družstevník Ďanová) 67 bodov, 4. Pavol Koleno (Aqua Turčianske Teplice B) 54 bodov, 5. Mário Daubner (Družstevník Dubové) 42 bodov.
A ešte pridávame, ako vyšla z hlasovania druhá garnitúra – zložená z hráčov, ktorí skončili na svojich postoch druhí v poradí: Ivan Štefanides (Žabokreky) - Ján Getta (Podhradie), Vladimír Kovanič (Sklabiňa), Ján Chmúrny (Sklabiňa), Ivan Róna (Kláštor) - Marián Kamien (Kláštor), Marián Smik (Kláštor), Daniel Ďanovský (Turčianske Teplice B), Pavol Áč (Turčianske Teplice B), Róbert Matuška (Kláštor), Martin Pentek (Kľačany).
BRANKÁR
Zdenko Veselovský
(FC Lokomotíva Vrútky)
To, že futbalový brankár je ako víno – čím starší, tým lepší, dokazuje 28- ročný Zdenko Veselovský, ktorý je už stálicou ankety. V jedenástke roka je už tretíkrát – miesto sa mu v nej ušlo aj v rokoch 2000 a v 2005. Pre futbal bolo dobre, že sa talentovaný futbalista, ktorému sa rovnako dobre darilo na hrote útoku ako v bránke, rozhodol pre brankársky post. Vypracoval sa medzi najlepších brankárov v Turci. Na brankára má ideálnu postavu, skvelý postreh a reakciu, dobre ovláda priestor pred bránkou. No a navyše je dirigentom mužstva, vie usmerniť spoluhráčov. Okrem pôsobenia vo Vrútkach obliekal dres viacerých turčianskych mužstiev. Počas vojenskej základnej služby stál v bránke Martina, potom bol istý čas na skusoch v Podbrezovej a chytal aj v štvrtoligovej Valči. Ako brankár má veľmi dobrú kopaciu techniku a rovnako aj intuíciu, nečudo, že je z neho aj úspešný exekútor pokutových kopov. V jesennej časti piatej ligy ich tri aj premenil.
V ankete získal 44 bodov (o tri viac, ako v minulom roku).
PRAVÝ OBRANCA
Róbert Prjevara
(FC Lokomotíva Vrútky)
Ešte len 22-ročný, zatiaľ stále ešte slobodný futbalista, začal naháňať „koženú“ ako osemročný žiak vo Vrútkach. No a Lokomotíve zostal verný dodnes. Jeho tréner Alojz Kučera o ňom hovorí, že má poctivý prístup k tréningu a aj týmto prístupom vyniká na ihrisku – je jedno, či to je v priateľských alebo majstrovských stretnutiach. Je to bojovník na pohľadanie a svojím agresívnym štýlom pripomína prístup anglických futbalistov, pre ktorých nie je žiadna lopta stratená. Možno aj preto mu dali jeho spoluhráči prezývku „Ampér“, lebo, vraj, nohu dá aj do ohňa a „kope“. Čo je ale podstatné, je to vždy fér.
V ankete získal 30 bodov.
PREDNÝ STOPÉR
Peter Černák (FC TVS Kláštor pod Znievom)
Už niekoľko rokov je tento futbalista veľkou oporou Kláštora. Má nemalý podiel na jeho historickom postupe do krajskej súťaže. 28-ročný skúsený futbalista, ktorého hráči prezývajú Zefo, by mohol hrať na ktoromkoľvek poste v mužstve. Futbalista, ktorý začínal v Martine, kde hrával vo všetkých kategóriách a aj v mužstve dospelých, si to namieril na vidiecke futbalové trávniky až napokon opäť zamieril opäť do Kláštora pod Znievom, kde sa stal futbalovou osobnosťou mužstva. V súčasnosti je ale kláštorská opora po operácii kolena, ale netají sa tým, že na jar by už opäť chcel pomôcť svojim spoluhráčom skúsenosťami. O jeho kvalite svedčí aj to, že v jedenástke roka je už po štvrtýkrát (predtým bol v rokoch 2001, 2003 a 2004) – čo je najviac zo všetkých futbalistov súčasnej jedenástky.
V ankete získal 39 bodov.
ZADNÝ STOPÉR
Roman Volna
(Družstevník Ďanová)
23-ročný futbalista, ktorý upútal veľkým prehľadom a technikou, je odchovancom ŠK Fomat Martin. Má za sebou účinkovanie v martinskom mužstve dospelých, Liptovskom Mikuláši, Turčianskej Štiavničke. Odtiaľ si to nasmeroval do Družstevníka Ďanová a stal sa výraznou oporou nečakaného lídra I. triedy, ktorý ako nováčik vypaľuje rybník favoritom. Viacerí o ňom hovoria, že je ideálnym typom pre kolektívny šport, že sa dokáže prispôsobiť a zapadnúť. Ale rovnako tvrdia aj to, že má na to, aby hral aj vyššie súťaže, ak by sám momentálne neuprednostňoval kolektívneho ducha svojho súčasného mužstva. Šport je jeho koníčkom, tým ďalším je práca s počítačom. V jedenástke roka je prvýkrát.

Skryť Vypnúť reklamu

V ankete získal 52 bodov.
ĽAVÝ OBRANCA
Mário Daubner
(Družstevník Dubové)
Tento skúsený 32-ročný futbalista začínal ako žiak v rodnom Dubovom a zostal mu verný až doteraz. Z talentovaného futbalistu vyrástla opora mužstva, hráč, ktorý je vo futbalovom kolektíve Dubového obľúbený pre svoju nesmiernu bojovnosť. Najskôr nastupoval na poste hráča stredu poľa, ale tréneri ho čoraz viac začali poverovať obrannými úlohami a tak nakoniec zakotvil na ľavej strane obrany. Tí, čo ho poznajú ale vedia, že najradšej by hrával v útoku a dával góly. Bojovník na pohľadanie je dôrazný v osobných súbojoch a keďže chcel byť útočníkom, tieto chúťky uplatňuje aj na ľavom kraji obrany. Mário je v jedenástke už druhý krát – dostal sa do nej opäť po troch rokoch. Býva v Dubovom a má jednu dcéru. Momentálne pracuje v zahraničí.
V ankete získal 50 bodov.
PRAVÝ ZÁLOŽNÍK
Dušan Doboš
(Družstevník Ďanová)
Rodák z Karlovej je v jedenástke roka prvýkrát. Svoje prvé futbalové kroky urobil v Blatnici, kde začínal ako 9-ročný. Po dvoch rokoch pôsobenia v Blatnici pokračoval vo svojom futbalovom raste v žiackom družstve v Ďanovej. Chvíľu pôsobil aj v Martine v dorasteneckom celku, ale keď mal sedemnásť rokov, vrátil sa späť do Ďanovej a začal obliekať dres mužov. Tí, ktorí ho poznajú, o ňom tvrdia, že je spoľahlivý a bojovný typ futbalistu, poctivý v tréningu. Zároveň ale hovoria aj o jeho rezervách, že v majstrovských zápasoch nie vždy ukáže to, čo v ňom skutočne je. Každopádne má tento hráč veľký potenciál a ak ho využije, ešte o ňom budeme počuť, veď má len 23 rokov a futbalovú budúcnosť pred sebou.

Skryť Vypnúť reklamu

V ankete získal 33 bodov.
PRAVÝ VNÚTORNÝ ZÁLOŽNÍK
Miroslav Fanči
(Družstevník Ďanová)
Odchovanec Mošoviec, kde začínal v žiackej kategórii, istý čas pôsobil aj v Martine, kde hrával za žiakov prvú ligu. V dorasteneckom veku si tento talent všimli v Banskej Bystrici. Najskôr hrával futbal za športové gymnázium a potom aj za Duklu Banská Bystrica v prvej lige mladšieho aj staršieho dorastu. Po skončení štúdia sa vrátil domov, hral za mužov Mošoviec a potom dve sezóny pôsobil v Turčianskej Štiavničke. V roku 2005 prišiel do Ďanovej a mužstvo získalo bojovníka, ktorý má herný potenciál aj na vyššiu súťaž, ako je najvyššia turčianska. Jeho pracovné vyťaženie mu ale nedovoľuje naplno sa venovať svojej záľube. Je ženatý a s manželkou vychovávajú dve deti.
V ankete získal 40 bodov.
ĽAVÝ VNÚTORNÝ ZÁLOŽNÍK
Peter Fečko
(FK Pokrok Kľačany)
Patrí k tým najskúsenejším z výberu najlepšej jedenástky uplynulého roka. Odchovanec Krpelian má 32 rokov. Od jari súťažného ročníka 2005/2006 odišiel na hosťovanie do Turčianskych Kľačian, kde mužstvu robí dobré služby. Hoci ho tréner využíva skôr na defenzívu, dokáže sa presadiť aj strelecky. V jesennej časti súťaže zaťažil kontá brankárov ôsmimi gólmi. Aj keď patrí k oporám mužstva, je mimoriadne skromný. V zápasoch hrá naplno a využíva svoje prednosti, ktorými sú bojovnosť a obetavosť. Najmä poctivému prístupu k tréningu a k majstrovským zápasom vďačí, že si počas celého uplynulého roka udržal stabilnú výkonnosť. V jedenástke roka je druhýkrát – predtým sa mu v nej ušlo miesto v roku 2003.
V ankete získal 41 bodov.
ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK
Pavol Koleno
(ŠK Aqua Turč. Teplice B)
Talent pochádzajúci z Rakše je najmladším v najlepšej jedenástke uplynulého roka. Má len 19 rokov a futbalovú budúcnosť pred sebou. Je odchovancom Diviak, odkiaľ do Turčianskych Teplíc prestúpil pred dvoma rokmi. O tom, že svoju príležitosť chytil rovno z pačesy, svedčí aj to, že už dnes je členom širšieho kádra prvoligistov. Hoci ho tréner viac využíva na ľavej strane zálohy, jeho prednosťou je tvrdá strela pravačkou. Hoci je subtílnejšej postavy, dokáže to kompenzovať rýchlosťou a priebojnosťou. Má veľmi dobrú kopaciu techniku a cit pre hru. Pri svojej skromnosti a prístupe by to vo futbale mohol ďaleko dotiahnuť. V jedenástke roka je po druhýkrát – premiéru mal v roku 2005.
V ankete získal 49 bodov (v roku 2005 to bolo 43 bodov).
ÚTOČNÍK
Marián Móric
(Družstevník Ďanová)
„Moro“ ako ho futbaloví priatelia volajú, začínal ešte ako žiak v Martine. Z Martina prešiel do FC Junior Radvaň, kde hrával najvyššiu slovenskú dorasteneckú súťaž. Potom sa turčiansky „svetobežník“ rozbehol po futbalových kluboch. Krátky čas pôsobil v AŠK Banská Bystrica, ŠKF ZŤS VTJ Martin, Družstevníku Belá, FK Trebostovo, Liptovskom Mikuláši, vo Valči a momentálne hrá s kapitánskou páskou v mužstve lídra I. triedy Družstevníka Ďanová. Tí, čo ho poznajú, vedia, že jeho srdce sa upísalo futbalu. Je to rýchly, priebojný útočník, ktorý má nos na góly. Má veľký hráčsky potenciál a pri lepších tréningových podmienkach by sa uplatnil aj v ligovom futbale. Okrem futbalu sú jeho koníčkami futsal, hokej, tenis motocykle a cestovanie. V jedenástke roka je druhýkrát. Premiéru mal v roku 2005.
V ankete získal 42 bodov ( v roku 2005 to bolo 32 bodov).
ÚTOČNÍK
Ashraf Abouharb – Šeri (FK Slovan Žabokreky)
Dnes 34-ročný lekár neurochirurg, pôvodom Palestínec, prišiel do Martina ako študent medicíny zo Spojených arabských emirátov, kde sa jeho rodina presťahovala. Tohto ľahkonohého a technicky vyspelého futbalistu si všimli žabokreckí funkcionári, a tak v sezóne 1993/1994 obliekol ich dres. Pod prezývkou Šeri sa stal a aj zostal jedným z najpopulárnejších futbalistov v Turci. S futbalom to skúšal aj v Martine aj Košiciach, ale napokon dal prednosť škole a rok po promóciách sa opäť vrátil do Žabokriek. Od roku 1999 do roku 2005 hrával štvrtú ligu vo Valči a na jar minulého roku sa opäť vrátil tam, kde v Turci s futbalom začínal – do Žabokriek. Je ženatý, otec dvoch detí. V jedenástke roka je už tretíkrát – predtým to bolo v roku 1998 a v roku 1999, keď sa stal aj futbalistom roka.
V ankete získal 41 bodov.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Vitajte v postapokalyptickom svete
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 1. Úprava osobného motorového vozidla
 2. Important information for Brazilians living in Slovakia
 3. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 4. Vitajte v postapokalyptickom svete
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 7. Päť chýb pri zateplení strechy
 8. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 30 449
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 408
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 177
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 819
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 785
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 669
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 638
 8. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 467
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 369
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 165
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.

Tešia sa novej knižničke

Drevené knižné búdky sú obľúbené už aj v obciach.

Starosta Trebostova chce pri knižničke vybudovať čitáreň v parku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Prinášame informácie o pripravovanom testovaní na Orave

Získať dobrovoľníkov ku odberom je v niektorých dedinách ťažké, v Sihelnom bude pomáhať aj starosta.

Aktuálne: Dopravná nehoda na Balkáne

Vodič má zrejme ťažké zranenie.

Sedemnásťročného chlapca zavalil strom

Leteckých záchranárov zo Žiliny privolali dnes dopoludnia na pomoc 17-ročnému chlapcovi, ktorého v lesnom teréne v katastri obce Zákopčie zavalil strom.

Už ste čítali?