Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Priblížili sa k titulu

Martinské hokejistky v priamom súboji so svojim najväčším konkurentom v boji o čelo tabuľky nezaváhali a z Popradu si v sobotu v noci odviezli dôležité dva body, ktoré ich priblížili k zisku ďalšieho majstrovského titulu. Pod Tatrami sa stretli dve najlep

Ženský hokej – I. liga
šie družstvá súťaže, aj preto diváci videli zaujímavý a najmä dobrý hokej. Popradčanky chceli v domácom prostredí vyhrať, ale zverenkyne trénera Grečmala nastupovali na zápas s rovnakým cieľom, ktorý sa im po kolektívnom a oduševnenom výkone podarilo naplniť.
HK Aquacity ŠKP Poprad – MHK Martin 2:4 (1:1,0:2,1:1) – góly: Celárová a Čuliková, resp. Kapustová, Sedliaková, Aniolová a Pavlovičová. Zostava MHK Martin: Lettrichová – Tomaškinová, Sabolová, Kapustová, Matejová, Habánová, Kondrakiewiczová – Pavlovičová, Babiaková, Gajdošová, Aniolová, Kevešová, Buociková, Vargončíková, Gajdos, Sedliaková, Stupáková.
Od začiatku zápasu sa hralo s vysokým nasadením, o čo sa pričinili obidve družstvá. Domáce hráčky sa ujali vedenia v 5. min, keď Celárová využila zaváhanie Martinčaniek v ich obrannom pásme. Tie sa však po inkasovanom góle nedali znechutiť, naopak vyburcoval ich ešte k vyššej aktivite. Dievčatá z Turca si postupne vypracovali niekoľko šancí, jednu z nich v 9. min využila Kapustová, ktorá strelou od modrej čiary zaslúžene vyrovnala. V druhej tretine začali lepšie Popradčanky, mali puk častejšie na hokejkách, ale Martinčanky ich do väčšej príležitosti nepustili. Od polovice tretiny prebrali iniciatívu zverenkyne trénera Grečmala. Lepším pohybom a napádaním súperiek ich v útočnom pásme sa začali čoraz viac presadzovať. V 34. min Sedliaková účinným forčekingom vybojovala za bránou domácich hračiek puk, ktorý potom elegantne zasunula za chrbát prekvapenej brankárky Popradu. O štyri minúty Martinčanky už viedli dvojgólovým rozdielom. V skrumáži pred bránou sa najlepšie zorientovala posila z Karvinej Aniolová, ktorá bekhendom nezadržateľne skórovala.V poslednej tretine sa obhajkyne majstrovského titulu snažili predovšetkým udržať vedenie a neinkasovať. Zámery im narušila Čuliková, ktorá po individuálnej akcii v 43. min znižovala na rozdiel gólu. Domáce hráčky v snahe vyrovnať pridali na dôraze, ale do šancí sa už nedostali. Prispel k tomu aj oddychový čas, ktorý si tréner Grečmal zobral v 50. min zápasu. Jeho pokyny dievčatá na ľade ukážkovo realizovali, navyše v 54. min pridali štvrtý a rozhodujúci zásah, keď Pavlovičová strelou z kruhov prekvapila domácu brankárku. V závere zápasu hrali Martinčanky viackrát v oslabení, ale Poprad sa do hry nevrátil ani počas 90 sekundovej presilovky o dve hráčky.
Dušan Grečmal, tréner: - Dievčatá vedeli, že ich čaká ťažký zápas, ale už viackrát potvrdili, že v takýchto situáciách sa cítia ako ryby vo vode. Chcel by som ich pochváliť za nasadenie a vôľu po víťazstve. Zahrali sme dobre takticky, súperky sme až na jednu, resp. dve situácie k ničomu vážnejšiemu nepustili. Vyhrali sme zaslúžene, otvorili sme si cestu k obhajobe majstrovského titulu.