Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Gala turčianskych športových hviezd

V piatok podvečer sa stala spoločenská sála Združenej strednej školy obchodu a služieb živou galériou najúspešnejších športovcov Turca, ktorí v uplynulom roku svojimi výkonmi preslávili región. Vyhlásenie najúspešnejších športovcov dalo bodku za uplynulým

rokom. Komisia, ktorá vyberala, nemala opäť ľahkú úlohu. Napokon sa jej zhostila. Medzi najúspešnejších jednotlivcov sa opäť dostali Martina Dobošová, Lucia Klocová, Pavol Kopp, Alžbeta Šimečková, ktorí sú už stálicami turčianskeho športu. V ankete si našli miesto aj ďalší úspešní – Ivan Čech, Ján Holiga ml., Michal Hrivnák, Ivan Kuchárik, Rastislav Špirko, Jaroslav Ševčík a Michaela Tachezyová. Medzi kolektívmi sa opäť objavili martinskí hokejisti a organizátori sa rozhodli oceniť aj prvoligových futbalistov Aquy Turčianske Teplice. Dekorované boli aj športové talenty roka. Organizátori si spomenuli aj na osobnosti, ktoré písali históriu športu v Turci.
Najúspešnejší športovci
Martina DOBOŠOVÁ
Sedemnásťročná skialpinistka, členka SKIALP Sučany, zverenkyňa trénera Petra Svätojánskeho, študentka, sa tomuto športu venuje päť rokov. Už v roku 2005 sa prebojovala do desiatky najúspešnejších športovcov Turca a v minulom roku svoju pozíciu obhájila. Na piedestál ju vyniesli vynikajúce výsledky nielen na domácich pretekoch, ale aj pri reprezentácii v zahraničí. V uplynulom roku vyhrala šesť kôl Slovenského pohára a svoju skvelú formu a pripravenosť potvrdila celkovým prvenstvom v Európskom pohári, keď vyhrala preteky Cima d‘ Asta a v Bormiu (Taliansko). Skvelý úspech dosiahla na majstrovstvách sveta, keď v disciplíne vertical race obsadila 1. miesto a získala titul. Záľubami Martiny Dobošovej sú beh, jazda na bicykli, lyžovanie a beh na lyžiach. V roku 2004 bola v desiatke najúspešnejších športovcov jej sestra Zuzana.
Ivan ECH
Tridsaťročný reprezentant Slovenska v kolkoch, odchovanec Tatrana Prefa Sučany momentálne oblieka dres nemeckého Zerbstu je stálicou slovenského kolkárskeho športu. Už dvanásť rokov súťaží na kolkárskych dráhach a dosahuje vynikajúce výsledky. V uplynulom roku si skvele počínal na svetovom šampionáte v macedónskom Skopje. Získal dve medaily – prvé miesto a titul majstra sveta získal v súťaži jednotlivcov a v kombinácii obsadil druhú priečku a získal striebornú medailu. Tento vynikajúci športový výsledok ešte viac zviditeľnil nielen slovenský kolkársky šport, ale aj Turiec a Sučany, ktorých je odchovancom.
Ján HOLIGA ml.
Tento všestranný 30-ročný športovec, člen KBL Martin, aktívne športuje už odmalička. Nie je to náhoda, lebo pochádza zo športovej rodiny a za vzormi nemusel chodiť ďaleko. V uplynulej sezóne sa presadzoval ako bežec na lyžiach, vytrvalostný bežec, ale aj triatlonista. Na všetkých pretekoch, ktoré absolvoval, sa umiestnil v popredí štartového poľa. Vynikajúco si počínal najmä na pretekoch Biela stopa SNP, kde na 25 km trati zvíťazil. Na majstrovstvách Slovenska v zimnom triatlone obsadil druhú priečku, na svetovom šampionáte v rovnakej disciplíne skončil na 15. mieste. Na Majstrovstvách Európy v zimnom triatlone v talianskom Bergame skončil na 12. mieste a úspechom je aj jeho celkové 19. miesto v svetovom pohári triatlonistov. Ján Holiga mal na svojom konte aj viacero skvelých výsledkov zo športových podujatí v rámci Slovenska.
Michal HRIVNÁK
Zverenec trénera Petra Jurošeka je dlhoročnou oporou hokejbalového mužstva Izoglobal Martin. V minulom roku sa stal najlepším hokejbalistom Slovenska, a to s obrovským náskokom pred ostatnými. Hokejbaloví odborníci ho právom označujú za najväčší slovenský talent posledného desaťročia. Je výkladnou skriňou martinskej nohejbalovej liahne, v ktorej vyrástlo a vyrastá najviac reprezentantov SR. Michal sa veľkým podielom zaslúžil nielen o najväčšie úspechy martinského Izoglobalu, ale v posledných troch rokoch aj slovenskej hokejbalovej reprezentácie. Jeho meno sa s pravidelnosťou objavuje na čele štatistík produktivity. Vďačí za to najmä svojej nezlomnej vôli a túžbe po víťazstve, dokonalému prehľadu na ihrisku a obdivuhodným zakončovacím schopnostiam.
Pavol KOPP
28- ročný zverenec trénera Ivana Némethyho, slovenský reprezentant v streľbe Pavol Kopp, mal vlani vynikajúcu sezónu. Na majstrovstvách sveta v Záhrebe skončil na 10. mieste v disciplíne ľubovoľná pištoľ, na ME v Moskve obsadil v disciplíne VzPi štvrté miesto a v súťaži družstiev prispel výrazne k zisku historicky prvej medaily pre družstvo Slovenska. Mala bronzový lesk. Vynikajúco si počínal na pretekoch svetového pohára v Miláne, kde obsadil druhé miesto. Rovnako úspešný bol aj na pretekoch svetového finále v Granade, kde skončil desiaty. Vynikajúce výsledky dosiahol tento skromný športovec aj na ďalších medzinárodných pretekoch, na ktorých sa v minulom roku zúčastnil. Výpočet jeho úspechov sa nedá obsiahnuť v niekoľkých riadkoch. Za všetko hovorí fakt, že vynikajúcimi výsledkami si vybojoval kvota pľac na olympijské hry, ktoré sa uskutočnia v Pekingu. Záľubami Pavla Koppa je príroda a poľovníctvo.
Lucia KLOCOVÁ
23-ročná atlétka, slovenská reprezentantka, zverenkyňa trénera Pavla Slouku, aj v minulej sezóne potvrdila svoju dominanciu medzi slovenskými atlétkami, pričom sa pevne zaklinila do svetovej špičky. Členka športového klubu Slávia UK Bratislava v minulom roku dosiahla viacero pozoruhodných skvelých výsledkov. Majsterka Slovenska v behu na 800 m si vynikajúco počínala na medzinárodných atletických ováloch. Na Majstrovstvách sveta v švédskom Göteborgu sa prebojovala do semifinále a celkovo obsadila skvelé desiate miesto. V minulom roku sa jej takmer podarilo prekonať magickú dvojminútovú hranicu. Na pretekoch v Banskej Bystrici 27. augusta si vytvorila osobný rekord
2:00,28 a ani nie o mesiac si vytvorila ďalší osobný rekord, keď v Prahe na majstrovstvách ČR zabehla 400 m za 53,28. Cieľom Lucie Klocovej je účasť na OH v Pekingu. Jej záľubami sú hudba a krížovky.
Ivan KUCHÁRIK
Len 19-ročný prvoligový hádzanár Martina je veľkým talentom. V jeho prípade sa dá povedať, že jablko nepadlo ďaleko od stromu, lebo kráča v šlapajach svojho otca. Študent Gymnázia Viliama Paulínyho Tótha v Martine pochádza zo športovej rodiny. Obidvaja rodičia boli v minulosti zanietenými hráčmi hádzanej a dodnes sú jej veľkými priaznivcami. Niet sa čo čudovať, že syn, ktorý prešiel v detstve rôznymi druhmi športu, zakotvil práve pri nej. Venuje sa jej už od svojich 11 rokov. Jeho trénerom je bývalý československý reprezentant Milan Janík. Nevšedný talent pod jeho rukami dozrel až natoľko, že sa stal v uplynulom roku hráčom reprezentačného družstva kadetov Slovenska. Splnil sa mu prvý veľký sen, keď štartoval v drese SR na Majstrovstvách Európy do 18 rokov v Estónsku, kde bol platným hráčom slovenskej reprezentácie.
Rastislav ŠPIRKO
Vynikajúci extraligový hokejista MHC Martin sa po pôsobení v zámorí vrátil do slovenskej extraligy v drese klubu, v ktorom vyrastal. Je to jeden z viacerých hráčov – odchovancov, ktorí vyšli z martinskej hokejovej liahne. K hokeju ho priviedol otec. Jeho prvými trénermi boli bývalí brankári – Peter Ševela st. a Rastislav Rovnianek a Marián Brusil, súčasný asistent trénera Ladislava Spišiaka. Rastislav Špirko reprezentoval Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách a v sezóne 2002/2003 obliekol ako 18-ročný extraligový martinský dres. Na konci sezóny 2002/2003 odišiel do USA, kde jeden rok pôsobil v Americkej juniorskej súťaži (USHL) v tíme Tri City Storm. Za krátky čas si dokázal získať obdiv a uznanie. 35 strelených gólov znamenalo nielen rekord klubu, ale aj zisk pohára za víťazstvo v súťaži. Ďalšie dva roky strávil na Univerzite v Severnej Dakote. V juniorskej súťaži NCAA za University of North Dakota a po návrate sa stal oporou extraligového Martina.
Jaroslav ŠEVČÍK
Ďalší skvelý pretekár z liahne trénera Svetozára Pavlíka a kulturistického oddielu SP Styling Valča. Štyri roky preteká v športovom odvetví Fittnes klasik a za tie roky sa ešte nie tridsaťročný pretekár presadil nielen na domácich pódiách, ale aj na pretekoch európskeho a svetového rangu. Na majstrovstvách Európy obsadil tretie miesto a na majstrovstvách sveta skončil na šiestom mieste. Pri poctivom tréningu v skupine úspešného trénera Svetozára Pavlíka má tento pretekár, ktorý momentálne pracuje v Anglicku, šancu presadiť sa aj výraznejšie. Jeho záľubou sú bojové športy a knihy.
Alžbeta ŠIMEČKOVÁ
20-ročnú študentku, členku rádioorientačného klubu Medik Martin, trénuje jej otec Jozef Šimeček. V uplynulom roku absolvovala desať reprezentačných štartov a len s jednou výnimkou vždy obsadila medailovú pozíciu. Forma jej vy-
šla najmä na majstrovstvách sveta v Bulharsku, kde získala dve zlaté medaily a stala sa majsterkou sveta v disciplíne – pásmo 3,5 MHz a 144 MHz. Alžbeta sa pretekaniu venuje už dvanásť rokov a aj v uplynulom roku dosiahla výborné výsledky a rovnako bola členkou desiatky najúspešnejších športovcov Turca. Pravda, v minulom roku si svoju pozíciu ešte vylepšila, pretože po dvoch európskych strieborných medailách si vybojovala dve svetové zlaté medaily.
Michaela TACHEZYOVÁ
18-ročná vodná pólistka PVK Vrútky. Pred sebou má maturitu a za sebou už nejeden veľký športový úspech. V treťom ročníku ankety o najlepšieho pólistu Slovenska Mokrá lopta 2006 ju v Košiciach ocenili soškou pre absolútnu víťazku v kategórii žien. Sníva o angažmán v zahraničnom klube a najmä o účasti na olympijských hrách. Zverenkyňa trénera Mariána Žuchu hráva pod jeho vedením aj v juniorskej reprezentácii a rovnako je členkou ženskej reprezentácie. V uplynulom roku sa zúčastnila na ME junioriek v ruskom Kiriši, kde Slovenky skončili deviate. Úspechom tejto mladej športovkyne je aj to, že bola členkou majstrovského kolektívu vodných pólistiek Vrútok, ktorý vyhral aj Česko-slovenský pohár v Strakoniciach.
Kolektívy
Extraligoví hokejisti
MHC Martin
Po minuloročnom trápení v extralige a úspešnej baráži s Topoľčanmi dosahovali Martinčania v novom ročníku extraligy výborné výsledky a boli prekvapením súťaže. Hoci káder MHC nepatrí medzi najsilnejšie v lige, tréner Ladislav Spišiak s asistentom Mariánom Brusilom dokázali vytvoriť dobrý tím, ktorý divákom pripravil v tejto sezóne nejeden hodnotný športový zážitok. Atmosféra, ktorú dokáže 3 000 divákov na vynovenom zimnom štadióne vytvoriť mužstvu, je pre mnohých účastníkov extraligy iba zbožným prianím a nie náhodou bol martinský hokejový fanklub vyhlásený za najlepší na Slovensku. V mužstve je viac ako polovica vlastných odchovancov, čo je zárukou pre budúcnosť kvalitného hokeja v Turci.
Vodné pólistky PVK Vrútky
Vodné pólistky Vrútok, zverenkyne trénera Mariána Žuchu, sú deväťnásobnými majsterkami Slovenska, čo je úctyhodný výsledok klubovej práce. Omladený káder družstva získal titul aj v minulom roku a to aj napriek nepriazni a veľkej snahe súperiek zobrať Vrútočankám korunku majsteriek. Dievčatá z Vrútok sa v minulom roku stali nielen slovenskými šampiónkami, ale aj víťazkami Česko-slovenského pohára a boli aj účastníčkami I. kola klubovej súťaže Pohára európskych krajín vo francúzskom Nancy.
Ligové hokejistky MHK Martin
Sedemnásobné majsterky repub-liky, zverenkyne trénera Dušana Grečmala, boli v roku 2006 účastníčkami semifinálovej skupiny Ligy majstrov v rumunskom Mircurea Ciuc. O skvelej práci s týmto družstvom svedčí aj to, že až deväť hráčok z kádra je v širšej nominácii slovenskej reprezentácie. Aj v novej sezóne si družstvo počína v najvyššej slovenskej súťaži skvele a má šancu obhájiť titul, čo by znamenalo obdivuhodnú majstrovskú sériu. Hráčky tohoto družstva vybojovali v uplynulom roku aj ďalší titul majsteriek Slovenska – bolo to v príbuznom športovom odvetví – hokejbale. Martinčanky tvorili aj základ slovenskej reprezentácie na II. ročníku svetového pohára v hokejbale, kde získali zlaté medaily.
Hokejbalisti
ŠKB Izoglobal Martin
Už dvadsať rokov pôsobí na slovenskej hokejbalovej scéne toto družstvo, ktoré už roky patrí k najlepším na Slovensku. Pod vedením trénera Petra Jurošeka získalo v uplynulom roku titul majs-
tra Európy klubov. V Slovenskej hokejbalovej lige bolo princom, keď obsadilo druhú priečku. Veľkým úspechom bolo aj víťazstvo na turnaji Primátor cup. V aktuálnom ročníku hokejbalovej ligy sú najlepší Turčania, zatiaľ na druhom mieste, a ich najväčším cieľom je preraziť bratislavskú hegemóniu a získať titul majstrov Slovenska.
Zvláštne ocenenie
Futbalová udalosť roka
Aqua Turčianske Teplice
Organizátori vyhlásenia Najúspešnejších športovcov Turca sa rozhodli udeliť zvláštnu cenu futbalovému mužstvu ŠK AQUA Turčianske Teplice, účastníkovi I. futbalovej ligy. História úspechov tohto klubu sa začala písať v roku 1998, keď Aqua začala hrať IV. futbalovú ligu – sever. Už v druhom roku suverénne v tejto súťaži zvíťazila a postúpila do III. futbalovej ligy – stred. Za šesťročného účinkovania v tejto súťaži, každý rok obsadzovala popredné miesta pri konečnom účtovaní. Viackrát jej len o vlások ušiel postup do II. ligy. Nakoniec sa v súťažnom ročníku 2005/2006 stala víťazom III. futbalovej ligy a po reorganizácii republikových súťaží, z prvého miesta postúpila do I. futbalovej ligy, teda druhej najvyššej futbalovej súťaži na Slovensku. Jej zásluhou nezmizol Turiec zo slovenskej futbalovej mapy.
Čestné uznanie
za celoživotný prínos
pre šport
Milan DUCHO
Známy rozhodca krasokorčuľovania. Podarilo sa mu byť „pri tom“ v tejto funkcii na dvoch ZOH (Innsbruck 1976 a Lake Placid 1980) deviatich MS, desiatich ME, troch zimných univerziádach a 32 významných medzinárodných pretekoch. Milan Duchoň sa narodil v roku 1914. Po maturite na znievskom gymnáziu odišiel do Košíc. V roku 1939 stál spolu s ďalšími nadšencami pri zrode novodobého slovenského krasokorčuľovania. V oddiele ŠK Bratislava to chvíľu skúšal ako „tanečník“, no čoskoro presedlal na organizátorskú prácu, kde ho bolo viac treba. Nakoniec sa rozhodol pre rozhodcovskú dráhu a práve v nej dosiahol vrchol. Tak ako bol pri všetkých veľkých úspechoch nášho krasokorčuľovania a vychutnával slasti slávy a hrdosti z úspechov Divína, Nepelu, Sabovčíka, Filca, Drahovej, Wlachovskej – Búřilovej, Bartosievicza, či Šošku, aj on sám bol ohodnotený mnohými oceneniami doma, ale aj v zahraničí. Ako dlhoročný predseda komisie rozhodcov pri Slovenskom a federálnom krasokorčuliarskom zväze organizoval desiatky školení a seminárov, na ktorých prednášal a školil nových mladých rozhodcov. Zastával niekoľko rokov funkciu predsedu Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu. Rodák z Kláštora pod Znievom urobil skvelé služby a aj meno slovenskému krasokorčuľovaniu.
Vojtech NIKSCH
Čerstvý jubilant – osemdesiatnik, vrútocký rodák Vojtech Niksch, bol od svojich šiestich rokov členom vrútockej FRTJ. V tamojšej sokolovni mu učaroval náraďový telocvik, ako sa v tých časoch hovorilo športovej gymnastike. Zo všetkého najviac však obľuboval telovýchovné slávnosti. Ich súčasťou bývali aj masové vystúpenia so živými pyramídami. „Gumený chlapec“, ako zvykli malého Vojtecha volať pre jeho mrštnosť, tvoril vždy ich najvyšší vrchol. Funkcionárčiť začal v Kremnici, kde sa stal členom okresného výboru telovýchovy. Bolo šťastím pre športové dianie v Turci a Martine zvlášť, že sa vrútocký zanietenec vrátil späť domov. Koncom pätdesiatych rokov založil Osobitnú internátnu školu v Krpeľanoch a stal sa jej prvým riaditeľom. Od roku 1960 začal pracovať v okresnom orgáne telovýchovy v Martine na rôznych funkciách. Stal sa hlavným organizátorom športového diania v regióne – športových hier, telovýchovných slávností, atletických súťaží, súťaží odznaku zdatnosti a viacerých veľmi vydarených masových spartakiádnych vystúpení. Zlatými písmenami sa zapísal najmä do histórie hokeja, lebo sa zaslúžil o vznik hokejových tried na ZŠ Ul. Gorkého, ktoré existujú dodnes a vyrastajú v nich ďalšie desiatky nádejí pre martinský, či slovenský reprezentačný dres.
Vladimír ŠENŠEL
Rendezovské pažite vo Vrútkach boli nemými svedkami jeho prvých športových úspechov. Keď mal trinásť rokov, presťahovala sa rodina Šenšelovcov do Turčianskych Teplíc. Našťastie dal zbohom iba Vrútkam a nie futbalovej lopte. Od svojich trinástich rokov držal v ruke registračný preukaz Slovana Diviaky a od šestnástich rokov sa stala „čierna mačka“, ako ho nazývali, spoľahlivým strážcom diviackej futbalovej svätyne, aby si na sklonku svojej prebohatej kariéry odskočil nakrátko ešte do neďalekej Kremnice. Mal úctyhodných 42 rokov, keď sa poslednýkrát ako hrajúci tréner Hornej Štubne postavil do bránky v majstrovskom zápase. Brankárovi Turčianskych Teplíc neunikla ani reprezentácia vtedajšieho Československa na medzinárodných turnajoch a stretnutiach železničiarov, rovnako ako miesto vo vybranej jedenástke Žilinského kraja v šesťdesiatych rokoch. Futbalu zostal verný aj keď navždy vyzliekol brankársky dres. Zo skúseného futbalového veterána sa stal rozhodca a potom funkcionár. Ako prvý obyvateľ Turca bol poctený Cenou Fair play Ivana Chodáka za mimoriadne činy a dlhoročnú záslužnú prácu vo futbale.
Igor GABAJ – In memoriam
Dlhé roky pomáhal organizátorom tejto ankety pri výbere najlepších martinských a turčianskych športovcov a jeho názor a argumenty mali pri konečnom verdikte komisie vždy veľkú váhu. Narodil sa v Martine 29. decembra 1949, ale celé svoje detstvo prežil na Vrútkach. Jeho študentské roky sprevádzali aj dve veľké lásky – hudba a šport. Od prvých chvíľ pôsobenia v novinárčine na domácej turčianskej pôde inklinoval najmä k športu. Svojou precíznosťou, úctou k faktom, ale aj analytickými schopnosťami sa vypracoval na športovcami uznávanú novinársku autoritu. Bol to on, kto profiloval športové rubriky Nového ŽIVOTA TURCA. Na jeho podnet sa začali objavovať analytické komentáre. Jeho zásluhou sa začala rozvíjať spolupráca so športovými zväzmi a klubmi. Bol aj autorom myšlienky organizovať futbalový turnaj o Pohár Nového Života Turca, ktorý sa uskutočnil na ihriskách viacerých turčianskych mužstiev. Nesporný bol aj jeho prínos pri organizovaní ankety Najlepšej turčianskej futbalovej jedenástky, či dlhoročnej spolupráci pri mnohých ročníkoch Turčianskych hier mládeže. Jeho encyklopedické vedomosti a štatistické záznamy využili aj autori viacerých publikácií, ktorých témou bol turčiansky šport. Život, rovnako ako šport, prináša víťazstvá aj prehry. Po jeho odchode do večnosti nám popri mnohých spomienkach na neho našťastie zostalo aj niečo iné. Sú to aj výsledky, tabuľky, štatistiky a fakty, ktoré uchová história.
Ostatné ceny
Talent roka
Róbert JANÚCH
Šestnásťročný tenista - rodený Martinčan je študentom 1. ročníka Športového gymnázia v Trenčianskych Tepliciach. Jeho prvé tenisové kroky viedol otec, teraz ho trénuje Mojmír Mihál. V uplynulom roku dosiahol viacero pozoruhodných výsledkov. Po postupe do osemfinále ME v Taliansku, skončil tretí v kvalifikačnej skupine ME družstiev do 16 rokov na turnaji v Čechách. Stal sa majstrom Slovenska v hale ako jednotlivec a rovnako uspel aj vo štvorhre. Na neoficiálnych ročníkových majstrovstvách sveta v Paríži zvíťazil. Rovnako si na svoje konto pripísal víťazstvo na medzinárodnom turnaji v Bratislave, kde si trofej odniesol ako vôbec prvý Slovák.
Matej FEDÁK
Pätnásťročný Lipovčan, zverenec trénera Milana Nemčeka, mal vynikajúcu sezónu. Stal sa majstrom Slovenska v behu na 1 500 m, obsadil piate miesto na Európskych športových hrách žiakov v Brne. Úspechy žal aj v rámci stredoslovenského regiónu, kde okrem majstrovského titulu v hale aj na dráhe sa dokázal presadiť aj v dorasteneckej kategórii. Matej Fedák je ďalším zo skvelej liahne martinských atlétov, ktorí vyrastajú v skromných podmienkach.
Dominika DRMLOVÁ
Trinásťročná členka RC Model klub Martin žala v uplynulom roku viacero úspechov v modelárskom športe. Na juniorských majstrovstvách Európy v Rumunsku obsadila druhú priečku. Výrazným úspechom v juniorskej kategórii pre ňu skončili preteky svetového pohára, kde obsadila prvé miesto a rovnako za výrazný úspech možno považovať zisk titulu majsterky Slovenska v juniorskej kategórii.
Netradičné druhy športu
Miloš LITVAJ
Venuje sa pretekaniu so psími záprahmi od roku 1994, keď získal prvé skúsenosti od Daniela Fillu. K tomuto športu priviedol aj syna Maroša. V sezóne 2005/2006 obsadil 1. miesto na majstrovstvách Slovenska štvorzáprahov. Na majstrovstvách Poľska obsadil druhé a tretie miesto. Najcennejší výsledok ale dosiahol na Majstrovstvách sveta v Poľsku, kde získal zlatú medailu.

Skryť Vypnúť reklamu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 43 187
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 24 008
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 858
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 185
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 740
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 658
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 507
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 406
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 404
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 261
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Vo Vrútkach stihli otestovať za víkend 2069 ľudí. Štyria z nich mali pozitívny test na covid-19.

Miera pozitivity v meste Martin za víkend je 0,46%. Ide však len o výsledky dočasných (víkendových) odberových miest. Do súhrnu sa ešte započítajú výsledky z mobilných odberových miest a PCR testov.

9 h
Viliam Sokolík sa narodil vo Vrútkach.

Narodil sa vo Vrútkach, dlhé roky pracoval v Matici slovenskej, kde bol vedúcim oddelenia fotodokumentačných zbierok v jej literárnom archíve.

12 h
Mužstvo sa formuje.Náročný program ukáže či ho ešte treba doplniť.

Po doplnení štyrmi novými bekmi získala martinská obrana potrebnú dávku skúseností i zdravej agresivity. Káder môže vedenie klubu posilňovať do 15. februára.

14 h
Ján Danko, primátor Martina počas testovania na Kolónii Hviezda.

Primátor Martina Ján Danko ocenil spolupatričnosť a ľudskosť všetkých, ktorí sa na testovaní podieľali. Aj preto bolo úspešné.

17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

12 h

Miera pozitívnych testov v krajskom meste dosiahla 1,15 percenta.

17 h

Policajti prosia verejnosť o pomoc.

24. jan

Už ste čítali?