Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
PRED PLAY OFF SME BOLI ZA NÁZORMI V KABÍNE EXTRALIGOVÝCH HOKEJISTOV

Unisono: My nemáme čo stratiť, chceme prekvapiť

Predposledné kolo základnej časti rozdalo Martinčanom karty pre play off hokejovej extraligy. Vyriešil sa tabuľkový rébus (Martin skončil definitívne piaty po základnej časti extraligy) a známe bolo aj meno súpera pre prvé kolo play off.

Je ním štvrtá Dukla Trenčín, ktorá by v prípadnej sérii siedmich zápasov mala v závere výhodu domáceho prostredia. V martinskej kabíne pred stredajším tréningom panovala dobrá nálada a tak sme mohli zaznamenať názory viacerých členov tímu nielen na to ako hodnotia martinské účinkovanie v základnej časti, ale aj na ich prognózu pred nadchádzajúcim súbojom v prvom kole v play off s Trenčínom.
Marián Brusil, asistent trénera: - Keby nám niekto pred sezónou povedal, že skončíme na piatom mieste, ani by som mu neveril. S touto sezónou, až na malé výpadky v novembri, keď sme v jednej štvrtine získali len deväť bodov, som veľmi spokojný. Myslím si, že to bola zatiaľ veľmi úspešná sezóna. Mali sme cieľ skončiť čo najvyššie, preto sme nekalkulovali, nešpekulovali nad tým, kto bude naším súperom v play off. Prvé dva zápasy hráme v Trenčíne, tam sa ukáže naša skutočná sila. Musíme na súpera niečo vymyslieť. Súper má hráčov fyzicky veľmi zdatných, má dobrú obranu, kvalitného brankára, šikovných útočníkov. Niečo bude treba na nich ozaj vymyslieť, aby sme ich zbrane otupili a pokúsili sa už v Trenčíne vyhrať zápas. Doma máme veľkú oporu v divákoch, a to by sme mohli využiť.
Jaroslav Török, útočník: - Trenčín je ťažký súper. Ale my sme sa nad tým nezamýšľali, hrali sme od začiatku do konca. S naším účinkovaním v základnej časti som spokojný, veď pred sezónou by piate miesto bral každý. Je to taký zlatý stred, to ma teší, hoci pripúšťam, že pri troche šťastia sme mohli skončiť aj vyššie. Trenčín je pre nás súper ako každý iný, napokon, my máme s nimi v základnej časti vyrovnanú bilanciu a ja verím, že aj my budeme pre nich veľmi nepríjemný súper. Určite budú Trenčania v tejto sérii pasovaní do úlohy favorita. Majú dobre poskladané mužstvo. Bude záležať na nás, ako sa s ich fyzicky dobre pripraveným mužstvom vyrovnáme. My si musíme prečítať hru vojakov. Každopádne, na ľade budeme musieť proti ním hrať jednoducho.
Michal Beran, útočník – kapitán mužstva: - Sezóna bola náročná najmä preto, lebo v tomto ročníku bola extraliga až neskutočne vyrovnaná. Teší nás, že sme skončili na piatom mieste. Určite s týmto umiestnením môžeme byť spokojní. Pred sezónou by ho každý bral. Mám už bohaté skúsenosti so zápasmi play off, viem, že je to o niečom inom, ako boli doterajšie stretnutia. Potvrdzujem, že my sme si vôbec nevyberali súpera, lebo vieme, že každý súper, ktorý sa prebojoval do tejto koncovky, je ťažký. Trenčín určite patrí medzi tých najsilnejších, našou jedinou cestou, ktorá by mohla viesť k úspechu proti tomuto súperovi, je dobre sa pripraviť a dať do zápasov skutočne všetko. Do každého zápasu musíme ísť s odhodlaním, že zvíťazíme a nie ustráchane. Našou zbraňou, a to by nám mohlo pomôcť, je taktická disciplína a kolektívna hra, lebo to sú hlavné momenty, ktoré rozhodujú o výsledkoch zápasov. Na to sme sa spoliehali aj v základnej časti. Ak sa k tomu pridá dobrý výkon brankára, ako sme boli svedkami pri našej víťaznej sérii, potom sú karty otvorené.
Ivan Koložváry, útočník: - Vyberať si súpera je ťažko a väčšinou sa to ani nevypláca. Kto je z prvej štvorky ľahký súper? Že máme Trenčín, s tým nič nenarobíme. Ale nie, že by sme boli z toho nešťastní, berieme to tak, ako to vyšlo. Budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť, aby sme s favoritom uhrali veľmi dobrú sériu, samozrejme so snahou cez nich postúpiť. Posilniť by nás mohlo to, že nám táto sezóna vy-šla. Mali sme veľmi dobrý začiatok a po prepadnutí prišiel opäť dobrý záver a ja si myslím, že konečné piate miesto po základnej časti je pekné.
Peter Tabaček, útočník: - Bude to moje prvé play off medzi dospelými. Trenčín má výborné mužstvo, fyzicky azda najlepšie v našej extralige. Napokon má aj veľa skúsených hokejistov. Bude to náročné. to vieme, preto sa musíme zodpovedne pripraviť, nič nepodceniť a ísť do série naplno a rozhodne aj so sebavedomím. My nemáme čo stratiť, to by mohla byť naša malá výhoda. Niekedy, keď sa menej čaká, dosiahne sa viac. Napokon pred sezónou Martin tipovali na desiate miesto a aj my sme mali len skromný cieľ postúpiť do play off aspoň s ôsmeho miesta a bolo z toho piate miesto. Pre mnohých, ktorí sa o nás pred sezónou vyjadrovali ako o outsiderovi, to je prekvapenie. Prečo by sme nemohli prekvapiť aj v play off?
Jaroslav Markovič, útočník: - Play off som hral už pred štyrmi rokmi v Martine a potom aj v zámorí. Dokonca v zámorí sme sa v prvom roku môjho účinkovania dostali až do finále. Viem, že záver súťaže je o niečom inom, ako to bolo v základnej časti. Tam sa skôr dáva mužstvo dokopy, základná časť slúži na rozohranie, aby záver našiel mužstvo v optimálnej forme. V play off ide do tuhého, v ňom je každý zápas dôležitý. Trenčianska hra nám moc nevyhovuje, ale s tým sa treba zmieriť a veriť si. Netreba sa báť, sú to tiež iba hráči, nie stroje. Verím, že ich môžeme „spraviť.“ Ak by sa to hodnotilo podľa divákov, tak už vyhrávame 3:0 na zápasy.
Slavomír Hriňa, obranca: - V play off sa hrá od nuly a šance sú vyrovnané. Každý súper je zdolateľný. S týmto súperom sme mali v základnej časti vyrovnanú sériu a aj posledné víťazstvo patrilo nám. Všetci favorizujú Trenčín, od neho sa čaká, že cez nás prejde, my môžeme len prekvapiť, ozaj nemáme čo stratiť, my môžeme iba získať, a práve to môže byť naša výhoda. Mali sme dobrú sezónu v základnej časti, dokonca sme boli istý čas na druhom mieste. Potom prišiel útlm, ale dokázali sme ho prekonať a v závere sme sa vrátili na pohodové piate miesto. Verím, že v zápasoch play off nás podržia aj naši diváci a my sa im budeme snažiť za to odvďačiť.
Rastislav Špirko, útočník: - Hneď prvú sezónu môjho pôsobenia v martinskom áčku za trénera Milana Hovorku som odohral prvé zápasy play off. Pamätám si, že sme prehrali s Košicami 4:0. Viem, že play off je iná súťaž, hrá sa s väčším nasadením, lebo ide o všetko. Tieto zápasy majú iný náboj, tak je to vo všetkých ligách, kde sa hrá o majs-tra týmto systémom. Pred sezónou nás mnohí pasovali na spodné priečky, ja som ale vedel, že máme mužstvo na to, aby sme hrali vyššie. Piate miesto je, myslím si, naším dobrým vysvedčením. Pre play off sa dá ťažko vyberať súpera. Treba ísť do toho s nasadením. Je jedno, akého súpera dostane. Snahe zvíťaziť a uspieť treba podriadiť všetko. Pomôcť nám môže iba herná disciplína, obrovské nasadenie a chuť po víťazstve a k tomu samozrejme aj kus šťastia.
Vítězslav Škuta, obranca: - Ja som už odohral play off nielen na Slovensku, ale aj v Čechách v drese Vítkovíc. Play off je akoby nová súťaž, nová výzva pre kolektív. Trenčín je mužstvo, ktoré nám asi najmenej vyhovuje, ale v play off si súpera nemožno vyberať, kto chce uspieť, musí poraziť každého. Bude veľmi dôležité, aby sme hrali disciplinovane, dodržiavali taktiku a nenechali sa nalákať na prílišnú snahu len a len útočiť. Keď sme na to mysleli, prinášalo to aj výsledky. Hoci človek nikdy nemôže byť celkom spokojný, tak s touto sezónou – s jej základnou časťou asi urobím výnimku. Pred sezónou nás pasovali na desiate miesto, z tohto pohľadu je piate miesto po základnej časti celkom slušné.
Kamil Mahladík, útočník: - Play off som hral doteraz len v drese Zvolena a potvrdzujem, že je to iná súťaž. Myslím si, že aj proti Trenčínu sú šance oboch súperov vyrovnané. My možno máme miernejšiu výhodu v tom, že nemáme čo stratiť. Trenčín ide do súbojov ako favorit, a to by mohla byť pre nás výhoda. Ani my nie sme bez sebavedomia, veď piate miesto po základnej časti je celkom dobré. Skončili sme hneď za slovenskou špičkou – mužstvami, ktoré dlhé roky potvrdzujú svoju kvalitu v slovenskej extralige a predbehli sme napríklad kluby, ktoré mali pred sezónou veľké ambície – Poprad, Nitru. Majster zo Žiliny dokonca skončil posledný.
Martin Gálik, útočník: - Play off je vyvrcholením sezóny, bodaj by sa práve teraz nášmu mužstvu podarilo to, čo nám pred rokom v Žiline, keď nás nikto nefavorizoval a vôbec nik s nami nerátal. Trenčín je určite jeden z najťažších súperov, akého sme mohli dostať. Vynikajúco bránia a majú silu aj v útoku. Platiť na nich môže len disciplinovaná hra, aktívne korčuľovanie. Rozhodovať bude na jednej strane aj výkon brankárov a na druhej premieňanie šancí.
Tomáš Oravec, útočník: - Keď mohla minulý rok prekvapiť Žilina, v ktorej drese som získal titul, prečo by tento rok nemohol prekvapiť Martin. Play off je vždy aj trošku o šťastí. Ja si myslím, že s týmto mužstvom sa dá ísť ďaleko. Trenčín je povestný tým, že má fyzicky veľmi dobre pripravené mužstvo, veľmi dobre bráni. Ale kto je z prvej štvorky slabý? Vyšlo to takto, súpera sme si nevyberali, a to je správne, lebo takéto taktizovanie sa zvykne skôr vypomstiť. Martinská hokejová atmosféra je výborná a ja verím, že diváci nám môžu veľmi pomôcť.
Filip Šimka, obranca: - Nepochybne Trenčín aj v zápasoch s nami potvrdzoval, že má veľmi silné mužstvo. Asi len Košice boli ešte silnejšie. Pre nás je len jedna cesta, hrať disciplinovane, dávať si pozor na vylúčenia, aby sme súperovi neposkytovali výhodu presilovky. Treba dodržiavať taktiku. Ja verím, že Trenčín potrápime, že to nebudú mať s nami jednoduché. Keby nám šťastie zaprialo, mohli by sme túto sériu aj vyhrať.
Ivan Ďatelinka, obranca: - Trenčín má kvalitné mužstvo, o tom nikto nepochybuje, je na tom dobre najmä fyzicky. Ale aj my tiež máme dobré mužstvo a Ševíka v bráne (blízko stojací Peter Ševela sa len pousmial – pozn. red), pokúsime sa ísť ďalej. My musíme zotrvať pri našom systéme hry, ktorý keď dodržiavame, tak majú súperi problémy. Náš herný systém platil na každého súpera. Netreba ísť do série v porazeneckej nálade, šance sú vyrovnané.
Peter Ševela, brankár: - Play off je o niečom inom, ako bola základná časť. Je to súťaž, ktorá je viac o psychike. Hrá sa na štyri víťazné zápasy, tu nie je veľa možností napraviť to, čo sa pokazí. Nehrá sa na body, ale len a len na víťazstvá. Zo štvorice, ktorá skončila po základnej časti nad nami, sa dá ťažko vybrať, kto by bol prijateľnejší súper. Všetko to je potom len o momentálnej forme mužstiev, kto sa ako pripraví, komu ako bude priať šťastena. Určite by nám pomohla dobrá hra v obrane a aby nám vychádzali gólové kontry. Určite nám môžu veľmi pomôcť naši diváci – priaznivci. To je náš šiesty hráč.
Peter Klepáč, obranca: - Myslím, si, že po základnej časti môže vládnuť všeobecná spokojnosť. Spokojní môžu byť diváci, my hráči a aj vedenie klubu. Piate miesto v extralige, hoci to mohlo byť možno aj lepšie, je slušný výsledok. Ale celkovo táto sezóna bola vydarená. Ktokoľvek z prvej štvorky by bol ťažký súper. Ale zasa na druhej strane cez každého sa dá prejsť. Čo treba urobiť pre postup? Na to je jednoduchý recept, treba vyhrať štyri zápasy. Play off, to bude iný hokej. Skôr bude prevládať defenzíva, disciplína. Diváci boli s nami po celú sezónu, verím, že nás podporia a pomôžu nám aj v ťažkých chvíľach, ak budú.
Michal Dzubina, brankár: - Táto sezóna bez ohľadu na jej záver, bola najlepšia za posledné roky v Martine. To musí uznať každý. Zišla sa super partia ľudí či už vo vedení, alebo v hráčskej šatni. Ťaháme za jeden povraz, a to je cítiť. Martinský hokej opäť dokázal, že patrí do extraligy. Záver ligy bude veľmi ťažký, lebo Trenčín je podľa mňa najťažší súper, akého sme mohli dostať. Asi by nám viac vyhovoval Zvolen, alebo Slovan, ale nechceli sme s tým kalkulovať, lebo vieme, že sa to neopláca. Vyšlo to takto, treba sa na súboj so silným súperom pripraviť. My v tomto súboji môžeme len získať.Ján Kŕč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 9. Zelená Bratislava
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 5. Bezbariérové vozidlo
 6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 301
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 991
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 281
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 713
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 916
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 379
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 428
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 288
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 206
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 964
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Turčania takmer týždeň zápasili s povodňami

V Turčianskych Tepliciach sa liala voda z polí od Dolnej Štubne, na Dubovom museli pre zaliatu cestu meniť dopravné značenie, v Blažovciach živel ohrozoval príbytky, v Rakove ratovali gazdovstvá a v Košťanoch sa rieka Turiec vyliala na rozsiahle územia.

Aj v Blažovciach sa už chystali vrecia s pieskom.

Hokejisti by mohli dostať peniaze do dvoch týždňov

Spojenie dvoch najvyšších hokejových súťaží zväz nepodporil. Nedovoľujú to normy.

Na ľade naraz trénuje len päť hráčov a brankár.
V nemocnici pribudlo ďalšie odberové miesto, testy už robia dva tímy.

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?