Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
HOKEJBAL – CARAT EXTRALIGA

Plný bodový zásah Martinčanov

V osemnástom kole najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže sa darilo predovšetkým martinským mužstvám. V očakávanom turčianskom derby ŠKB Izoglobal Martin porazil vrútockú Kométu a Goldspart Martin v dôležitom stretnutí zdolal svojho tabuľkového suseda z

Liptovského Mikuláša.
ŠKB Izoglobal Martin – Kométa Vrútky 7:4 (2:2,3:0,2:2) – góly: Ďuris a Michnáč po 2, Hulej, Chlebec a Slaninák, resp. Ruttkay 2, Kováč a Guraj. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Ďuris, Končiar, Fedor, Wagner, Chlebec, Šalaga, Palovič – Hrivnák, Žulko, Michnáč, Silvester, Plandor, Hulej, Slaninák, Pobeha, Matej, Kollár. Zostava Kométy: M. Fáber – Ratveiský, J. Fáber, Guraj, Themár, Krška, Pastorek – Kerdík, Ruttkay, Kováč, Ličko, Štefan, Lojdl, Pallo, Čikkel, Šefčík.
Tradičné turčianske derby prinieslo hokejbal iba priemernej úrovne, značnú dávku nervozity a pomerne veľa chýb v obrannej činnosti na jednej i druhej strane. Začiatok zápasu lepšie vyšiel hosťom, ktorí sa už po 40 sekundách hry ujali vedenia. Ruttkay dobre mierenou strelou k žŕdke, z priestoru kruhov, zaskočil brankára Jurošeka. Domáci odpovedali rýchlo, v tretej minúte strelou od modrej čiary presilovku využil Ďuris. V 9. min už Martinčania viedli, Michnáč bekhendom prekvapil brankára Fábera. Vrútočania do konca tretiny stihli vyrovnať, v 11. min sa dorážkou z bezprostrednej blízkosti presadil Kováč. Na začiatku druhej tretiny Silvester vracajúci sa z trestnej lavice ideálne prihral Ďurisovi, ktorý zoči-voči gólmanovi hostí nezaváhal. Potom mali domáci dvojminútovú početnú výhodu o dvoch hráčov, ale nevyťažili z nej nič. Izoglobal sa však predsa len radoval. V 25. min Hrivnák ponúkol šancu Hulejovi, ktorý ju dokonale využil. Presilovú hru piatich proti trom mala aj Kométa, ale za 73 sekúnd v nej poriadne nevystrelila. Dôležitý moment prišiel v posledných sekundách druhej tretiny. Domáci Hrivnák pred bránkou súpera vybojoval loptičku, na modrú čiaru prihral Chlebcovi, ktorý strelou od modrej čiary sekundu pred sirénou využil presilovú hru. Keď potom v tretej tretine Slaninák zvyšoval na 6:2, zdalo sa byť o osude stretnutia rozhodnuté. Kométa však po vylúčení Hrivnáka do konca zápasu zdvihla hlavu a v päťminútovej presilovke sa dvomi gólmi vrátila do stretnutia. Najprv Jurošeka prekonal Guraj, po ňom sa do streleckej listiny opätovne zapísal Ruttkay. Posledné slovo však mali predsa len domáci. Kométa, ktorá tri minúty pred koncom zápasu odvolala brankára, inkasovala do prázdnej bránky. Gólový účet stretnutia po nevydarenej rozohrávke hosťujúceho kapitána Ruttkaya zavŕšil Michnáč.
Goldspart Martin – MHBK Liptovský Mikuláš 4:1 (1:1,0:0,
3:0) – góly: Kmeť, V. Hulej, Vidlák a Kľačan. Zostava Goldspartu:
T. Bohdaň – I. Šavol, Papp, Vrška, Urbánek, Rudinský, Stupák – Lazárik, Olvecký, V. Hulej, Bučkuliak M. Nátny, Vidlák, Kmeť, Kľačan.
V dôležitom súboji tabuľkových susedov sa po dlhšom čase z víťazstva tešili Martinčania, ktorí tak stále živia nádej na účasť v play-off. V bojovnom stretnutí sa Goldspart ujal vedenia v 6. min, keď po strele M. Nátneho sa pred bránou najlepšie zorientoval Kmeť, ktorý dorážkou otvoril skóre stretnutia. Hostia odpovedali už o minútu neskôr, na 1:1 vyrovnával Bartoš. V ďalšom priebehu zápasu mali herne navrch Martinčania, ale Liptáci sa dlho nedali zaskočiť. Góly tak padali až v záverečnej tretine. Hneď v jej úvode presilovú hru zúžitkoval Hulej a domáci opäť viedli. O dve minúty neskôr vyrobili Liptáci hrúbku v rozohrávke, ktorú zachytil autor druhého domáceho gólu. Ideálne prihral Vidlákovi, ktorý strelou z prvej zabezpečil Goldspartu dvojgólové vedenie. V 37. min pridali domáci ďalší presný zásah, z bezprostrednej blízkosti sa presadil Kľačan. Hostia už na obrat vo vývoji zápasu nemali síl, domáci vyhrali absolútne zaslúžene.
(kp)

1. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!